Otrdiena, 20. oktobris Leonīda, Leonīds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Katra diena kā izdzīvošana

Katra diena kā izdzīvošana
25.05.2007 18:36

0

Atslēgvārdi

Pēc aizvadītās sezonas Itālijas A sērijas klubā “TDShop.it Livorno” dzimtajā pusē, Liepājā atgriezies Jānis Porziņģis. Tūlīt pēc viņa ierašanās aicinājām basketbolistu uz nelielu sarunu.

– Vai šī bija veiksmīgākā sezona tavā basketbolista karjerā?

– Bez šaubām, sākumā pat necerēju, ka mans spēles laiks varētu būt tik liels, jo komandā visi spēlētāji bija ļoti meistarīgi, diviem no viņiem bija NBA pieredze. Cīņa par vietu sastāvā bija visai nežēlīga. Man katra diena bija kā izdzīvošana, jo treniņos izliku visus spēkus, lai izpelnītos treneru atzinību. Lielāko daļu sezonas biju nākamais spēlētājs aiz pamatpiecnieka, taču čempionāta izskaņā pamanījos uzspēlēt arī sākumsastāvā.

– Kā dzirdēts, pēc izkrišanas no A sērijas komandu gaida grūti laiki?
– Jā, jau tagad ir skaidrs, ka klubā būs nopietnas pārmaiņas, jo pēc galveno sponsoru aiziešanas, vienkārši nav iespējams pagarināt līgumus ar vadošajiem basketbolistiem. Situāciju sarežģītāku padara fakts, ka tagad Livorno komanda būs spiesta spēlēt ranga ziņā zemākajā līgā “Lega 2”, tādēļ vairāki spēlētāji, visdrīzāk, arī nevēlētos pagarināt līgumus.

– Pašlaik bez darba esi palicis arī tu…
– Sezonas beigās gan bija saruna ar komandas galveno treneri Angelo Sandro, kurš izteicās, ka gribētu mani redzēt sastāvā arī nākamgad, taču tas nebija nekas konkrēts. Pagaidām esmu neziņā, kur spēlēšu nākamajā sezonā. Pašlaik aģents pie tā strādā, taču daudzmaz skaidra mana nākotne varētu kļūt augustā. Neizslēdzu tādu iespēju, ka pie laba piedāvājuma varētu palikt turpat.

– Kādi bija galvenie faktori, kas neļāva saglabāt vietu elitē?
– Kā jau minēju, sastāvs bija patiešām ļoti spēcīgs ar individuāli meistarīgiem spēlētājiem, tomēr jāatzīst, ka komandā bija slikts mikroklimats – amerikāņiem darbojās savs ego, kas svarīgākās spēlēs varbūt bija izšķiroši negatīvā nozīmē, it īpaši jau tajās, kurās zaudējām ar minimālu punktu starpību. Reāli jau mums pietrūka tikai trīs uzvaras, lai nosargātu vietu A sērijā.

– Par Itālijas čempionāta līmeni laikam komentāri lieki?
– Tieši tā, ir liels gods būt vienā laukumā ar tādiem spēlētājiem, kā, piemēram, Dejans Bodiroga. Vienā no mačiem man bija jāsedz šī basketbola leģenda, kaut arī video ierakstos biju izpētījis viņa spēles manieri un, likās, ka viņš savās darbībās ir ļoti paredzams, galu galā nespēju šo gudro spēlētāju apturēt. Pēc cīņas man treneris teica, ka nevajag tik ļoti pārdzīvot, jo Bodirogu Itālijā jau daudzus gadus neviens nav spējis neitralizēt.

– Vai atceries savas spilgtākās spēles?
– Manuprāt, labākās spēles aizvadīju pret Romas komandu “Lotomattica”, kur cietām ļoti sāpīgu zaudējumu otrajā pagarinājumā. Vēl pirmā pagarinājumā pusotru minūti līdz papildlaika beigām bijām vadībā ar plus septiņiem punktiem, taču viņi panāca izlīdzinājumu un vēlāk arī uzvarēja. Pats aizvadīju labu spēli, lai arī pirmā pagarinājuma beigās nopelnīju piekto piezīmi, guvu 18 punktus un veiksmīgi darbojos aizsardzībā. Laba spēle sezonas beigās izvērtās arī ar komandu “Angelico Biella”, kur 29 minūšu laikā guvu 20 punktus.

– Kā izmantoji īsos brīvā laika sprīžus?
– Lielākoties brīvo laiku pavadīju ar itāliešiem un austrālieti Danielu Kikertu, ar komandas biedriem kopā gājām vakariņās. Klubā bija tāds spēlētājs Tomaso Fontani, kurš pretendē uz vietu nacionālajā izlasē. Kad ar viņu kaut kur iet, visas durvis ir vaļā, pret savējiem izturas ar lielu cieņu. Fantani ir savas pilsētas lepnums.

– Latvijas izlase pamazām briest Eiropas čempionātam. Vai par tevi treneri ir izrādījuši interesi?
– Jā, man zvanīja viens no izlases pārstāvjiem, tiesa, sarunā nekas konkrēts netika pārrunāts. Uzzināju vienīgi to, ka esmu Kārļa Muižnieka redzeslokā un, iespējams, jūnija sākumā tikšu uzaicināts uz pirmo treniņnometni. Protams, labprāt spēlētu izlasē, taču uz vietu sastāvā ir ļoti liela konkurence, un tikai galvenais treneris var izlemt, vai varu būt noderīgs.

– Atgriežoties Liepājā, redzēji arī “Liepājas lauvu” spēli, kāds iespaids radās par komandu?
– Liepājā ir izveidojusies labi sabalansēta komanda, kurā puiši jau daudzus gadus spēlē kopā un jūt cits citu laukumā. Manuprāt, viņu spēles laiks ir par lielu, nevar basketbolists vienlīdz augstā līmenī nospēlēt gandrīz visu maču. Cits jautājums, ko tad sūtīt viņu vietā.

– Kā esi iecerējis pavadīt laiku Liepājā?
– To galvenokārt pavadīšu kopā ar ģimeni un draugiem.

Miks Kuncītis,
“Kurzemes Vārds”

Liepājnieks Jānis Porziņģis jūtas gandarīts par aizvadīto sezonu.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz