Trešdiena, 30. septembris Menarda, Elma, Elna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lai manas mājas uz laiku ir arī tavas mājas

Lai manas mājas uz laiku ir arī tavas mājas
09.08.2007 17:57

0

Atslēgvārdi

Naktsmājas ceļotājiem

“Sveiki! Esmu no Brazīlijas, bet pašlaik dzīvoju Maskavā. Es ar saviem draugiem, kas arī ir brazīlieši, gatavojamies doties ceļojumā apkārt Eiropai un paviesoties arī Liepājā, kur paliktu 2 dienas. Vai varētu pie jums sarunāt naktsmājas? Ar sveicienu – Domasio.”

“Mans vārds ir Klāra, esmu 21 gadu veca studente. Mēs ar draudzeni Sesilu augustā dosimies uz Latviju. Vispirms būsim Rīgā, bet pēc tam apceļosim Jūrmalu, Kuldīgu un Liepāju. Vai mēs varētu pie jums pāris naktis pārnakšņot?”

Tās ir tikai divas no vēstulēm, kādas pēdējā pusgada laikā regulāri saņem Liepājas 6.vidusskolas informātikas un angļu valodas skolotāja Margita Vecvagare. Viņa iesaistījusies kustībā, kas piedāvā ceļotājiem no dažādām pasaules valstīm par velti pārnakšņot savās mājās. Kā izrādās, šis process ir interesants gan atbraucējiem, gan viesu uzņēmējiem. Savā pieredzē dalījās gan Margita, gan viņas pēdējais viesis – Maikls Laurensens no Nīderlandes.

Dīvānu sērfotāji un hostotāji

Dodoties uz svešu zemi, viena no lielākajām problēmām ir naktsmājas. Protams, ja neesam gatavi maksāt lielu naudu par viesnīcām. Bet kurš tad negrib pārnakšņot ar pēc iespējas mazākiem izdevumiem? Vai pat pilnīgi bez izdevumiem? Ir iespēja meklēt lētākos hosteļus, bet ir vēl kāda iespēja – iesaistīties kustībā, kas piedāvā ne tikai pārnakšņot pilnīgi bez maksas pie pilnīgi svešiem cilvēkiem, bet, ja paveiksies – ar viņu palīdzību iepazīt arī vietējos ļaudis, interesantākās vietas un vēl saņemt rekomendācijas ceļojuma turpinājumam.

Tas ir iespējams, ja kļūst par biedru  www.couchsurfing.com – tā saucamo dīvānu sērfotāju vai piereģistrējas www.hospitalityclub.com, kļūstot par tā saucamo hostotāju. Ideja ir ļoti vienkārša – piereģistrējas šajās mājas lapās, tad izvēlas valsti, uz kuru grib doties un meklē, kurš izvēlētajā maršrutā piedāvā naktsmājas. Sazinās ar šo cilvēku, dod viņam iespēju ar sava izveidotā profila palīdzību iepazīt arī sevi, un iespējams, ka pirmās naktsmājas jau ir rokā.

Galvenais noteikums šajā kustībā ir naktsmājas par brīvu. Tām nav jābūt ne ekskluzīvi iekārtotām, ne citādi izcilām – galvenais, lai atbraucējam būtu, kur pārlaist nakti. Ja viņš ir ar mieru, tas pat var būt stūrītis saimnieku istabā, kur nolikt savu piepūšamo matraci un guļammaisu. Savukārt no viesa gaida tikai vienu – esi godīgs un neapgrūtini cilvēkus, kas tevi uzņem, ar neizpildāmām kaprīzēm, jo neaizmirsti, ka viņi tevi uzņem savās mājās pilnīgi bez maksas, tātad faktiski tev izpalīdz.

Sarunas līdz vēlai naktij

Margita Vecvagare jau pusgadu darbojas dīvānu sērfotāju klubiņā. Viņa par šo ideju izlasījusi laikrakstā, atvērusi mājaslapu un sapratusi – iespējams, ka tas viņai varētu patikt. “Vēl padomju laikos mana krustmāte, kas dzīvo Jūrmalā, uzņēma pie sevis viesus,” viņa stāsta. “Tas gan bija par maksu, toties viņa man stāstījusi, cik tas ir interesanti, un, kad pastāstīju par dīvānu sērfotājiem, iedrošināja pamēģināt.” Margita gan vēl šaubījusies, ko teiks vīrs? Bet, kad arī viņam nav bijis iebildumu, nolēmusi – nav ko gaidīt, jāpamēģina!

Pirmais viesis bijis kāds skolotājs no Anglijas, tāpēc abiem vakarā izvērsušās diezgan interesantas sarunas par izglītības sistēmu tur un pie mums. Nākamā viešņa bijusi medicīnas māsiņa no Kanādas, kas pie Margitas sarīkojusi grilēšanas pārtiju un pati nopriecājusies, kā pirmo reizi grilējusi dārzeņus un tik labi izdevies. Šā pusgada laikā uzņemti viesi arī no Amerikas, Somijas, Lietuvas un citām valstīm – kopumā vairāk nekā 10. Un tagad Margita zina pavisam skaidri – tas patiešām ir interesanti!

Nenoliedzami, pats interesantākais ir tas, ka šāda dīvānu sērfošana dod iespēju iepazīties ar cilvēkiem no visdažādākajām valstīm. Margita saviem viesiem var piedāvāt atsevišķu istabu, taču viņa stāsta, ka tas nav obligāti. Kad uz pludmales svētkiem pieteikušās meitenes no Lietuvas, Margita uzreiz brīdinājusi, ka mājā notiek neliels remonts, turklāt būs vēl citi viesi. Bet meitenēm nav bijis iebildumu. Taču parasti atbraucēji ir viens, divi. Un, lai gan galvenais noteikums ir atbraukušos viesus izmitināt, Margitai rūp, lai viņi kaut nedaudz arī redzētu mūsu pilsētu. Tāpēc, cik laiks atļauj, viņa tos izvadā ekskursijā un pastāsta, ko būtu vērts apskatīt. Starp citu, tā ir starptautiska šo klubiņu biedru pieredze – ļaut viesiem iepazīt zemi, kurā viņi ir ieradušies, un vietējos cilvēkus, viņu sadzīvi un ieradumus.

Lai arī obligāts nav noteikums pagatavot viesim vakariņas vai brokastis un citas ēdienreizes, ja laiks atļauj, Margita arī to labprāt darot. Ja pati atgriežas mājās vēlu un vēlu ierodas arī viesis, abi kopā dodas uz veikalu un kaut ko nopērk vakariņām. Margita neslēpj, ka lielākoties atbraucēji ir komunikabli un interesanti sarunu biedri, tāpēc diskusijas ieilgstot līdz vēlai naktij.

Bet gadoties arī tā, ka viesi meklē naktsmājas, taču Margita tobrīd nevar viņus uzņemt. “Nekādu problēmu!” viņa saka. “Mani nemoka vainas apziņa, jo uzņemt nav obligāti, tas jādara tikai tad, kad to patiešām gribas. Galu galā tie nav ārzemju radi, kuriem nedrīkst atteikt.”

Ar to gan jārēķinās, ka par viesu uzņēmēja un viesa attiecībām uzzinās arī citi, kas šajās mājaslapās reģistrējušies, jo pēc viesošanās ir pat vēlams atstāt savas atsauksmes par cilvēkiem, pie kuriem esi mitinājies, vai par viesiem, ko esi uzņēmis. Tas tāpēc, lai pārējie zinātu, vai šim cilvēkam var uzticēties. Margita neslēpj to, cik patīkami ir šajās atsauksmēs izlasīt labus vārdus par sevi. Un arī atsauksmēs par Liepāju viņa līdz šim neko sliktu nav lasījusi – arī par to ir prieks, jo gribas taču, lai cilvēki aizbrauktu mājās apmierināti ar ceļojumu.

Margitai gan vismaz pagaidām nekādu nepatīkamu atgadījumu ar viesiem neesot bijis, taču bijusi sarakste ar meiteni, kas interesējusies par citu viesu uzņēmēju, kurš viņai uzdevis dažādus dīvainus jautājumus. “Ja rodas neuzticība jau sarakstes laikā, labāk turp doties nevajag,” saka Margita. Viņa pati gan vēl nav izmantojusi iespēju šādā veidā meklēt naktsmājas, un tas arī nav obligāts noteikums – tas, ka cilvēks pats pie kāda apmetas, tūlīt neuzliek viņam par pienākumu uzņemties arī citu viesu izmitināšanu. Taču cilvēks citiem var izpalīdzēt citādāk – kaut vai piedāvāties kļūt uz laiciņu par gidu. Bet arī tas nav obligāti. Taču iespējams, ka jau šovasar, kad Margita kopā ar draugiem dosies ceļojumā uz Horvātiju, viņa šo iespēju izmēģinās. “Diezin vai kādam atradīsies tik lielas telpas, lai izmitinātu uzreiz astoņus cilvēkus, bet mēs priecāsimies arī par vietiņu dārzā, kur uzcelt telti,” viņa smejas. Un noteikti zina, ka turpinās uzņemt dīvānu sērfotājus.

Kā lielas itāliešu ģimenes loceklis

Maikls Laurensens ir 29 gadus vecs datorspeciālists, strādā skolā. Viņš ir no Nīderlandes, dzīvo nelielajā Osas pilsētiņā. Jau gadiem ilgi viņš apceļo pasauli, dara to viens. Maikls ir apskatījis Somiju, Itāliju, Slovākiju, Beļģiju, Vāciju, Poliju, Jaunzēlandi, Malaiziju, Ameriku, arī Baltkrieviju un vēl vairākas valstis. Pie Margitas viņš ieradies no Lietuvas. Atradis ar dīvānu sērfotāju starpniecību, iepriekš izlasot citu viesu atsauksmes. Maikls par šādu sistēmu uzzinājis aptuveni pirms pusotra gada, kad meklējis informāciju saviem ceļojumiem ar google starpniecību. Un jau pēc pirmās izmēģinājuma reizes, kas bijusi turpat viņa dzimtajā Nīderlandē, sapratis – šādas nakšņošanas iespējas vienlaikus ar citiem ceļojuma jaukumiem dod lielisku iespēju iepazīst valsti, tās cilvēkus un sadzīves kultūru.

Viņš slavē cilvēkus, pie kuriem gadījies palikt: bijuši tādi, kas aizveduši uz vērienīgu teātra festivālu, citi uzņēmuši savā radu lokā kā mīļu piederīgo. “Ja tas notiek Itālijā, tad tas vien ir vērts,” smejas Maikls. Bet Somijā viņš tā pa īstam iepazīstināts ar somu pirti. Un, runājot par labumiem, ko dod šāda nakšņošana, viņš nenoliedz arī to, ka tas ir būtisks naudas ietaupījums, kas būtu jāmaksā par viesnīcām. Protams, nakšņošana ir bez maksas, tomēr, kā stāsta Maikls, katrs ceļotājs, dodoties ciemos, cenšas paņemt līdzi kādu dāvaniņu, kādu suvenīru no savas valsts. Un arī ko garšīgu, tieši savai valstij raksturīgu. Ja ceļojums ir garāks, tad nopērk kādu pateicības dāvaniņu uz vietas.

Arī Maiklam nav gadījies, kad būtu jāsāk baidīties par savu drošību. Un viņš cer, ka nebūs arī. Tomēr viņš neslēpj, ka pirms došanās pie kāda cilvēka diezgan uzmanīgi izpēta atsauksmes, kā tur klājies citiem.

Un, protams, lai apmestos pie kādas ģimenes tik privāti, svarīga tomēr ir valoda, kurā sazināties. Visbiežāk tā ir angļu, bet ir viesu uzņēmēji, kam tā nav stiprā puse. “Tas nenozīmē, ka viņiem šī iespēja iet garām,” skaidro Maikls. “Viņi var uzņemt viesus no valstīm, kuru valodā saimnieks runā.” Un smejoties viņš rāda grāmatiņu “Point it”, ko nopircis savas pilsētiņas veikalā – tā ir lielisks palīgs ceļotājiem, jo ar zīmējumu starpniecību māca sazināties. Maiklam tā lieliski palīdzējusi Baltkrievijā. Katrā ziņā Maikls ir pārliecināts, ka turpinās ceļot tieši šādā veidā, un noteikti iesaka to arī citiem. “Mazliet drosmes sākumā, un tā lieta ies!” viņš iedrošina.

Kristīne Pastore,
“Kurzemes Vārds”

Laukā līst lietus, un Maikls uz mirklīti iegriezies pie Margitas darbā, kur abi apspriež vakara plānus. Viņi nolemj doties apskatīt Karostu.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz