Sestdiena, 31. oktobris Valts, Rinalds, Rinalda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepāja dimdēs. Festivāli ir sākušies!

Liepāja dimdēs. Festivāli ir sākušies!
19.07.2007 18:53

0

Atslēgvārdi

Pilsēta būs raiba, skaļa un muzikāla

Šās nedēļas nogalē pilsēta būs raiba, skaļa un muzikāla. Kā nu ne! Notiks divi vērienīgākie vasaras sarīkojumi – pludmales festivāls un Fonteina festivāls. Prognozē, ka uz Liepāju dosies vairāk nekā 40 tūkstoši viesu. Protams, viņi gribēs ēst, dzert, gulēt, pārvietoties pa ielām, ietvēm, iegriezties veikalos un izmantot tās atpūtas iespējas, kuras pilsēta piedāvā. Kā sagaidīsim atbraucējus?

Ēdīs, dzers visu nakti

Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka Liepājas ēdināšanas iestādes festivālu laikā apmeklē daudz, ļoti daudz cilvēku. Un bez ēšanas neiztikt nu nekādi. Neskatoties uz to, ka pludmalē izbraukuma tirdzniecības vietās varēs nopirkt arī siltos ēdienus, pilsētas viesi noteikti iegriezīsies kafejnīcās. Gan pērn, gan arī iepriekš ir bijis tā, ka centra kafejnīcās klienti stāvējuši pat rindā, lai tiktu pie brīviem galdiņiem, un daudz neprotestējuši, ja otro ēdienu vajadzējis gaidīt stundas divas.

Šās nedēļas sākumā devāmies nelielā apgaitā pa vairākām centra ēdināšanas vietām, lai noskaidrotu, kā un vai tiek gaidīts festivālu laiks. Secinājums pirms iztirzājuma: viss notiek nopietni.

Kafejnīcas “Trīs sivēni” vadītāja Vanda Rakauska: “Gatavojamies. Produkti jau pasūtīti, ledusskapji, saldētavas pilnas. Nevar pieļaut situāciju, ka nebūs ko ēst! Strādās visi darbinieki. Jā, pērn rinda stāvēja līdz durvīm, nebija vietu, kur apsēsties, bet mana pieredze rāda, ka cilvēki šo situāciju uztver saprotoši. Pērn bija tā, ka jau pulksten 6 no rīta ļaužu pūlīši stāvēja pie durvīm un lūdza, lai kafejnīcu atver, jo griboties ēst.”

Restorāna “Barons Bumbier’s” direktore Inese Tauriņa: “Šogad restorāns šās nedēļas nogales trim dienām piedāvās īpaši izveidotu ēdienkarti, nevis to, kas mums ir ikdienā. Tāda doma radās, analizējot pagājušā gada festivālu dienas Liepājā, kad apmeklētāju bija ļoti daudz un viņiem vajadzēja ilgi gaidīt, lai saņemtu pasūtīto. Jaunajā ēdienkartē būs ēdieni dažādām gaumēm, bet maksimāli ātri pagatavojami.

Darbiniekiem brīvdienu nebūs, pavāri uz darbu nāks ātrāk, restorānu atvērs jau deviņos no rīta, un darba laiks būs par stundu garāks. Maiņā strādās astoņi viesmīļi un administrators.”  Kafejnīca “Kiss me” darba laiku un ēdienkarti nemainīs.

Nupat centrā atvērta V.Ķuzes kafejnīca, un tās kolektīvam vēl nav festivālu pieredzes. Kafejnīcas piedāvājumā tikai smalkmaizītes, konfektes, dzērieni. Vadītāja Daiga Stūre sola, ka našķu pietikšot, bet uz karbonādēm un zupām gan šajā vietā neesot ko cerēt.

Cīņām un uzvarām gatavi Latvijas 1.rokkafejnīcas pavāri un viesmīļi. Šefpavāre Rudīte Eihvalde: “Esam gatavojušies cītīgi. Vienlaikus spējam uzņemt pat vairāk nekā 300 viesu, un tas nozīmē, ka būs jāstrādā ļoti nopietni. Virtuvē maiņā būs vairāk nekā desmit cilvēku. Kreņķis tad, ja ir neapmierināti klienti, kurus, protams, uztrauc gaidīšana. Mēs visu darīsim pēc labākās sirdsapziņas, un, ja iznāks kavēšanās, tad tas nebūs aiz ļauna. Barosim līdz pulksten 4 naktī.” Arī zāles pārzine Judīte Fergūta apliecināja, ka viesmīļi strādās maksimālo iespēju robežās un nopietnākās darba ugunskristības festivālu laikā būs jaunajiem viesmīļiem, mācekļiem.

Tirdzniecības centra “Ostmala’ kafejnīcas “Nīcava” vadītāja Sarmīte Pomerance: “Mūsu plāns – piektdien, sestdien strādāt līdz pulksten četriem naktī. Jo apmeklētāji būs. Letes un plītis tukšas nestāvēs.” Picērijas “Doka pica” administratore Arnita Miļevska: “Ne tikai festivālu laikā, bet arī ikdienā mūsu darbs ir gana saspringts, tā ka nebūsim ne par ko izbrīnīti. Darba laiku nepagarināsim. Arī strādājošajiem ir jāatpūšas.”

Ne viens vien kafejnīcu vadītājs atzina, ka piedāvājuma cenas šās nedēļas nogalē kāps. Jā, gan tādēļ, lai nopelnītu, gan tādēļ, ka arī personālam par papildu darbu jāsaņem pienācīgs atalgojums. Vēl izskanēja aicinājums pašiem liepājniekiem rast iespēju ēst mājās, jo kafejnīcas tiešām būs pilnas.

Un kā veikalos?

Nav noslēpums, ka klīst atmiņu runas par iepriekšējos gados piedzīvoto, kad “veikalu plaukti bija tukši, viss apēsts, izdzerts…”. Veikalnieki gan mierina, ka tik bēdīgi nebūšot vis. Neesot jau gaidāms nekāds pasaules gals, bet tikai festivāli! Taču, ja paši liepājnieki negrib stāvēt garās rindās, tad par ēdamā krājumiem var jau parūpēties laikus. Ir arī tirgi, ne tikai veikali!

Veikala “Ķirsis” vadītāja Inese Gulbe solīja, ka dzērienu plauktos pietikšot. Jau laikus sagatavoti krājumi. Tikai jāņem vērā, ka veikalos alkoholu pārdod līdz pulksten 22. “Top!” veikala ‘Lielie logi” vadītāja Dace Baumane rādīja norūpējušos vaigu, bet solīja, ka bez pirkumiem klienti neaiziešot. Taču nevarot apgalvot, ka pilnīgi visa pietikšot. Šajā veikalā ir arī kulinārijas nodaļa un silto ēdienu vitrīna, tā ka pavāriem būs ko noskrieties. Īpaši intensīvs solās būt to pārtikas veikalu darbs, kas atrodas festivālu norišu vietu tuvumā. Bet nav jau pirmais gads, un jācer, ka veikalnieki bruņojušies ar zināmu pieredzi.

Jau tagad var prognozēt, ka vēl pamatīgāku pircēju uzlidojumu nekā ikdienā piedzīvos tirdzniecības centrs “Ostmala” un lielveikals “RIMI”. Tā vadītāja Mairita Pettere: ‘Tiks izmantoti visi mūsu resursi – cilvēki, vitrīnas, kases. Darīsim, ko varēsim, regulāri papildināsim sortimentu. Karstajos punktos strādās vairāk darbinieku.”

Brauks un lidos

Nebrīnieties, ja abos festivālos biežāk nekā iepriekšējos gadus dzirdēsiet lietuviešu un igauņu valodu. Krietni vairāk nekā citugad tiek gaidīti apmeklētāji no Lietuvas puses. Viņiem būs jāšķērso Latvijas robeža. Ko mūsu robežsargi? Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldes priekšnieka palīdze Aiga Uzare: “Strādāsim ierastajā režīmā, rezerves spēkus nepiesaistīsim. Nekādu papildu informāciju vai lūgumus to darīt no festivālu organizatoriem neesam saņēmuši. Domāju, ka mūsu darbinieki tiks ar visu galā.”

Liepājas lidostas direktors Aldis Mūrnieks: “Piektdien būs papildu reiss jau esošajiem diviem no Rīgas uz Liepāju. Biļetes uz tiem pārdotas. Sestdienās, svētdienās vispār nav lidojumu uz Rīgu, bet šonedēļ svētdien noorganizēts viens speciālais reiss. Biļetes pārdotas.”

Liepājas dzelzceļa stacijas kasiere trešdienas pēcpusdienā informēja, ka šodien ar vilcienu uz Liepāju braukšot tikai tie, kas jau laikus nopirkuši biļetes. Trešdien to vairs nevarēja izdarīt. Uz vilcienu, kas dosies ceļā uz galvaspilsētu svētdienas rītā, vēl dažas biļetes esot nopērkamas. Ieguvēji noteikti būs tie, kas tās iegādāsies iepriekšpārdošanā.

Kā “Kurzemes Vārds” uzzināja Liepājas Autobusu parkā, pilsētas maršrutu grafikos izmaiņu nebūs. Autobusi nedēļas nogalē kursēs pēc ierastā grafika. Ne Liepājas Autobusu parks, ne uzņēmums “Nordeka” nav plānojuši šai nedēļai palielināt reisu skaitu no Liepājas uz Rīgu un atpakaļ. Biļetes jau iepriekšpārdošanā pārdotas. Tiem, kas palikuši bez biļetēm, vajadzēs stopot un cerēt uz autobraucēju atsaucību.

Uzņēmuma Liepājas tramvajs vadītājs Aigars Puks sacīja, ka piektdien un sestdien tramvaji kursēs pēc parastā grafika un, kā ierasts, darbu beigs tūlīt pēc pusnakts, tikai vakarā ierasto triju tramvaju vietā līnijā brauks četri.

Kopēji kops, slaucītāji slaucīs

SIA “Liepājas Labiekārtošanas sabiedrība” meistare Ruta Jaunzeme: “Jau pļaujam zāli Jūrmalas parkā, blakus Glābšanas stacijai, arī Kūrmājas prospekta galā. Vecliepājas pusē mūsu apstādījumu kopēju brigāde ravē puķu dobes, sakopj stādījumus. Tie ir plānotie darbi, bet gribas, protams, lai viesiem Liepāja patiktu. Pagājušās nedēļas nogalē vandaļi izpostījuši puķu dobi pie parka strūklakas, sametot stādus ūdenī, apgāzts ziedu tornis. Jācer, ka abu festivālu viesi uzvedīsies saprātīgi un postījumu būs maz.”

SIA “Kurzemes amatnieks” projektu vadītājs Roberts Grīnis: “Iebraucot pludmalē smagajai tehnikai, kas ved aprīkojumu, jau tagad salauzti vairāki dēļu celiņi. Mūsu uzņēmumam kas ir pludmales kopējs, būs jārūpējas par to labošanu. Bet šie darbi notiek par pašvaldības, tātad iedzīvotāju līdzekļiem. Manuprāt, loģiskāk būtu, ja šādus festivāla laikā nodarītos zaudējumus tomēr segtu svētku organizatori. Par to, kādā stāvoklī pludmales inventārs būs pēc sarīkojuma, vērtēsim pēc tam.”

Viesnīcās vietu nav. Sola kārtību

Par situāciju Liepājas viesnīcās var pateikt divos vārdos:  vietu nav. Ieguvēji ir tie, kas numurus viesnīcās un viesu namos rezervēja jau šā gada februārī, martā.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Gints Ešenvalds: “Kārtību sargājošās struktūras piektdien un sestdien strādās pastiprinātā režīmā. Uzmanību pievērsīsim gan cilvēku plūsmas organizācijai pilsētā, gan satiksmes drošībai. Kontrolēsim situāciju pie ieejām festivālā, un raudzīsimies, lai cilvēki pārlieku lielā alkohola vai narkotisko vielu reibumā netraucētu pārējiem atpūsties. Aicinājums automašīnu īpašniekiem – ievērot pludmales festivāla rīkotāju noteiktos ierobežojumus automašīnu novietošanai un atstāt tās stāvvietās. Tās automašīnas, kas būs atstātas neatļautās vietās un traucēs satiksmi, tiks evakuētas.”

Daiga Lutere,
“Kurzemes Vārds”

Visvairāk viesu, kā rāda iepriekšējo gadu pieredze, apmeklēs pludmales festivālu. Lai tur visu vajadzīgo pagūtu uzstādīt, ceturtdien darbs ritēja pilnā sparā.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz