Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājas Universitātes akadēmiskā personāla profesionālā pilnveide un atjaunotne ar ESF projektu atbalstu

2018. gada oktobrī un novembrī Liepājas Universitātē (LiepU) tika uzsākta divu Eiropas Sociālā fonda (ESF) Darbības programmas ”Izaugsme un nodarbinātība” 8.2.2. specifiskā atbalsta mērķa ”Stiprināt augstākās izglītības institūciju akadēmisko personālu stratēģiskās specializācijas jomās” pirmās un otrās projektu iesniegumu atlases kārtas projektu īstenošana.

Liepājas Universitātes akadēmiskā personāla profesionālā pilnveide un atjaunotne ar ESF projektu atbalstu
Foto: Publicitātes
26.09.2022 00:00

Apmaksāta informācija

Abu projektu īstenošanas mērķis – pilnveidot LiepU akadēmiskā personāla zināšanas un prasmes, atbalstīt doktorantu un ārzemju akadēmiskā personāla iesaisti akadēmiskajā darbā un zinātniskajā pētniecībā stratēģiskās specializācijas jomās, lai nodrošinātu šo jomu saturisko kvalitāti, akadēmiskā personāla atjaunotni un paplašinātu starptautiskās partnerības tīklu.

Mērķa sasniegšanai uzmanība tika pievērsta tādiem uzdevumiem kā vecāko kursu doktorantu un zinātniskā grāda pretendentu iesaiste un nodarbinātība LiepU vēlēta akadēmiskā personāla statusā, ārvalstu viesprofesoru akadēmiskais un zinātniskās pētniecības darbs sadarbībā ar LiepU mācībspēkiem, LiepU akadēmiskā personāla profesionālā pilnveide.

SAM 8.2.2. pirmās kārtas projektā ”Liepājas Universitātes akadēmiskā personāla pilnveide stratēģiskās specializācijas jomās – dabas zinātnes, matemātika un informācijas tehnoloģijas, māksla, sociālās zinātnes, komerczinības un tiesības” (Nr. 8.2.2.0/18/A/021) vienā vai vairākās projektā plānotajās aktivitātēs kopumā ir piedalījušies 24 LiepU mācībspēki, deviņi doktoranti un septiņi ārvalstu viesprofesori.

Doktoranti un ārvalstu viesprofesori ir iesaistīti četros studiju virzienos: ”Informācijas tehnoloģija, datortehnika, elektronika, telekomunikācijas, datorvadība un datorzinātne”, ”Mākslas”, ”Vadība, administrēšana un nekustamo īpašumu pārvaldība” un ”Vides aizsardzība”. Viens no doktorantiem ir izpildījis visus projekta uzdevumus – ir lasījis lekcijas LiepU, aizstāvējis promocijas darbu un ir ievēlēts akadēmiskajā amatā Dabas un inženierzinātņu fakultātē.

Akadēmiskā personāla stažēšanās pasākumos ir piedalījušies 16 mācībspēki, katrs īstenojot programmu 200 stundu apjomā sadarbībā ar komersantiem Latvijā. Uzņēmumi, kuros ir notikusi stažēšanās, prioritāri ir izvēlēti tādi, kuru darbība ietver inovācijas, pētniecību un tehnoloģiju attīstību, kuriem ir lokāla un starptautiska pieredze, kuriem ir mērķis būt pazīstamiem un vadošiem reģionālā un starptautiskā līmenī.

LiepU mācībspēku profesionālās angļu valodas pilnveidi (216 akadēmisko stundu apjomā atbilstoši B1, B2, C1 un C2 CEFR (Common European Framework of Reference) valodu prasmes līmenim) ir organizējusi LiepU Mūžizglītības nodaļa. Mācības ir īstenotas, lai veicinātu mācībspēku starptautisko sadarbību, pilnveidotu zinātnisko rakstu sagatavošanas un mācību programmu satura izstrādes kompetences.

Noslēdzošā akadēmiskā personāla profesionālās pilnveides aktivitāte ir bijusi astoņu LiepU mācībspēku iesaiste specializētajās mācībās (96 akadēmisko stundu apjomā), lai attīstītu akadēmiskā personāla zināšanas, prasmes un kompetences komunikācijā, līderībā, dizaina domāšanā, digitālās mācību vides un digitālo mācību līdzekļu izstrādē, tādējādi veicinot studiju programmu satura, docēšanas un zinātniskās pētniecības darba kvalitāti. Mācību programmas saturā ir bijuši divi moduļi: ”Efektīva komunikācija komandas vadīšanas procesā un līderība” (48 stundas) un ”Dizaina domāšana un digitālās prasmes” (48 stundas). Mācības ir nodrošinājusi SIA ”PURE Academy”. Projekta īstenošanas gaita detalizēti ir atspoguļota projekta vietnē https://sam21.liepu.lv/ (publikācijas, pētījumi, fotogrāfijas, sākot no 2019. gada janvāra līdz šim brīdim).

SAM 8.2.2. otrās kārtas projektā ”Liepājas Universitātes akadēmiskā personāla pilnveide stratēģiskās specializācijas jomās – logopēdija, pirmsskolas izglītība un sākumizglītība” (Nr. 8.2.2.0/18/I/003) vienā vai vairākās darbībās ir piedalījušies 29 LiepU mācībspēki, pieci doktoranti un pieci ārvalstu viesprofesori, kuru akadēmiskais un zinātniskās pētniecības darbs ir saistīts ar izglītības (pirmsskolas izglītība, sākumizglītība) un sporta, kā arī logopēdijas jomu.

Īstenojot projektā paredzētos uzdevumus, 22 LiepU mācībspēki ir pilnveidojuši profesionālās angļu valodas prasmes, sešu mēnešu laikā (216 stundu apjomā) sasniedzot gan B2, gan C1 CEFR valodas prasmju līmeni (angļu valodas pilnveides mācības ir nodrošinājuši SIA ”PURE Academy” un SIA ”Skrivanek Baltic”).

23 LiepU mācībspēki ir iesaistījušies līderības prasmju pilnveidē, 10 mēnešus (200 stundas katrs) apgūstot mācību programmu četros tematiskajos moduļos: ”Līderība, komandas sadarbība”, ”Dizaina domāšana”, ”Komunikācija un argumentācija” un ”Emocionālā inteliģence” (mācības ir īstenojusi SIA ”Spring Valley”). Būtiska ir arī digitālo prasmju pilnveide, kurā ir piedalījušies 14 mācībspēki, triju mēnešu laikā attīstot prasmes e-studiju vidē Moodle (tā LiepU studiju procesa nodrošināšanai tiek izmantota jau 10 gadu) integrēt interaktīvus digitālos mācību līdzekļus (digitālo prasmju apguves mācības ir organizējusi SIA ”Datorzinību centrs”).

Īpaša nozīme studiju procesa sasaistē ar izglītības darba praksi ir bijusi 12 LiepU mācībspēku stažēšanās Liepājas, Jelgavas un Rīgas izglītības iestādēs. Liepājā stažēšanās ir notikusi sadarbībā ar septiņām pašvaldības izglītības iestādēm 1560 stundu apjomā.

Nozīmīgs projekta rezultāts ir arī piecu doktorantu iesaiste. Projekta īstenošanas laikā doktoranti ir docējuši studiju kursus LiepU, izstrādājuši un aizstāvējuši promocijas darbus, kā arī kļuvuši par vēlētu LiepU akadēmisko personālu. Diviem doktorantiem dalība projektā ir bijis stimuls mainīt dzīvesvietu un kļūt par liepājniekiem, tādējādi gan LiepU, gan Liepājas pašvaldība ir ieguvuši lieliskus jaunos speciālistus.

Vērtējot abu projektu rezultātus, jāatzīmē gan institucionālie, gan reģionālie ieguvumi. Iesaistot doktorantus, LiepU ir ieguvusi jaunus mācībspēkus un zinātniskās pētniecības darba veicējus, bet Liepājas pilsēta – jaunus speciālistus pašvaldības izglītības iestādēs un pilsētas uzņēmumos. LiepU akadēmiskā personāla profesionālā pilnveide ir stiprinājusi stratēģiskās specializācijas jomu studiju programmas, saistot tās ar ikdienas darba praksi izglītības iestādēs un uzņēmumos, kā arī ir veicinājusi digitālās studiju vides attīstību.

26.09.2022 00:00

Apmaksāta informācija

Dalies ar šo ziņu
Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz