Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Mūsējie saglabā līderpozīcijas

16.01.2008 18:55

0

Latvijas amatieru basketbola līgā šā gada pirmās spēles aizvadījuši “Liepājas papīra” basketbolisti, kas vispirms izbraukumā ar 70:81 piekāpās Ventspils komandai “Variants”, bet vēlāk savā laukumā ar 122:46 sagrāva turnīra pastarīšus – Baldones basketbolistus. Pirmajā mačā Ventspilī mūsu basketbolistiem izdevās uzvarēt komandu “Variants”, taču šoreiz “Liepājas lauvu” fārmklubam klājās krietni grūtāk – jau pašā mača ievadā mājinieki ieguva iniciatīvu un arī nelielu handikapu, kas, beidzoties pirmajam puslaikam, bija sasniedzis jau 17 punktus.

Turpinājumā gan cīņas gaita izlīdzinājās un ventspilnieku pārsvars vairs nepalielinājās. Tiesa, mūsējie spēles pavedienu atrada par vēlu – izšķirošajā ceturtdaļā liepājniekiem, pateicoties veiksmīgai darbībai aizsardzībā, izdevās pietuvoties rezultātā, taču ne tik ļoti, lai saasinātu cīņas galotni, kurā mājinieki uzvaru no rokām neizlaida. Jāatzīmē, ka šajā mačā trenera funkcijas mūsu komandā pildīja kādreizējais “Liepājas lauvu” kapteinis Mārtiņš Luiks.

Otrajā mačā savā laukumā laba iespēja sevi pierādīt bija jaunajiem, kuri laukumā pavadīja krietni lielāku spēles laiku nekā citkārt. Neskatoties uz regulārām maiņām, mūsējie pilnībā kontrolēja cīņas gaitu un arvien palielināja rezultāta starpību. Otrā puslaika sākumā “Liepājas papīrs” bija vadībā ar plus 36, bet, skanot beigu signālam, rezultāts uz tablo bija vairāk nekā graujošs – 122:46. Rezultatīvākais šajās abās spēlēs mūsējo rindās bija Edgars Sviklis, kurš izcēlās ar 39 gūtiem punktiem. Komanda “Liepājas papīrs” “Rietumu” divīzijā ar izcīnītām astoņām uzvarām desmit spēlēs joprojām saglabā līderpozīcijas.

Nākamo maču “Liepājas papīrs” aizvadīs 23.janvārī, kad izbraukumā tiksies ar Kandavas basketbolistiem.