Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pacienti novērtē slimnīcu

Pacienti novērtē slimnīcu
22.08.2007 17:01

0

Lai noskaidrotu, kā Liepājas Reģionālās slimnīcas pacienti ir apmierināti ar šīs ārstniecības iestādes pakalpojumiem, dziednīca sadarbībā ar Pedagoģijas akadēmijas Socioloģisko pētījumu centru veica aptauju, ar kuras rezultātiem iepazīstināsim arī mūsu lasītājus. Šāda veida aptauja kādā no Latvijas slimnīcām notikusi pirmo reizi.

Jānoskaidro sākumpozīcijas

Divarpus nedēļu laikā pētījuma veicēji aptaujāja 444 pacientus, kas nesen bija ārstējušies slimnīcā, vai tādus, kuriem jau bija veikta nepieciešamā ārstēšana un kuri gatavojās doties mājās. Aptaujā iesaistītajiem pacientiem uzdeva jautājumus par slimnīcā sniegto pakalpojumu kvalitāti, ārstu, medicīnas māsu un cita personāla darba novērtējumu, slimnīcas vides vērtējumu. Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Bārzdiņš sacīja, ka jaunajai valdei, aprīlī sākot strādāt, bija svarīgi noskaidrot sākumpozīcijas, kā pacienti ir apmierināti ar slimnīcu kopumā, lai vēlāk, ik gadu veicot līdzīgu aptauju, rezultātus varētu vērtēt dinamikā, noskaidrot, kas uzlabojas un kam jāpievērš pastiprināta uzmanība, kā arī spriestu par to, kurā jomā pastiprināti jāinvestē līdzekļi. J.Bārzdiņš atzina, ka rezultāti viņu patīkami pārsteiguši, tie noteikti būs labs stimuls turpināt darbu slimnīcas personālam.

Vērtējums kopumā pozitīvs

Aptauju veica vairumā slimnīcas nodaļu. 73 procenti no iesaistītajiem pacientiem bija liepājnieki, 21 procents – no Liepājas rajona un pārējie – no citiem rajoniem, 34,5 procenti aptaujāto bija vīrieši un 65,5 – sievietes.

Atbildot uz jautājumu par slimnīcā saņemto pakalpojumu kvalitāti, 77,3 procenti atbildējuši apstiprinoši, 18 procenti – atzinuši, ka varēja būt labāk, bet 4,7 procenti nav slēpuši neapmierinātību. Par neapmierinātības iemeslu visbiežāk minēts ēdiens, kas nav pa prātam 44 procentiem slimnīcas pacientu, telpas – 28 procentiem cilvēku un māsiņu attieksme – 12 procentiem pacientu. 11 procenti nav apmierināti ar ārstu attieksmi un maksas pakalpojumu cenām.

Neapšaubāmi, ka gan ārsti, gan arī māsiņas un pārējais personāls ar vislielāko nepacietību gaidīja pacientu atbildes uz jautājumiem par ārstu un māsiņu attieksmi pret pacientiem. Kā novērtējuši 89,6 procenti aptaujāto, ārsti pret viņiem izturējušies laipni, uzmanīgi uzklausījuši un saprotami izskaidrojuši ārstēšanās gaitu (81,3 procenti aptaujāto).

Vērtējot medicīnas māsu darbu, 80 procenti aptaujāto pārliecināti atbildējuši, ka tā bijusi laipna, 64,2 procenti – ka saprotami izskaidrota ārstēšanās gaita un 48 procenti – ka nekavējoties sniegta palīdzība pēc signālpogas signāla. 98,2 procenti atzinuši, ka telpas uzkoptas vienmēr. Aptaujas pasūtītāji vēlējušies arī uzzināt, vai pacienti ārstēšanās gaitā saņēmuši sev vajadzīgo palīdzību. 48,4 procenti pacientu atzinuši, ka viņiem izskaidrota procedūru nepieciešamība, 35 procenti uzzinājuši par medikamentu iespējamiem blakusefektiem, savukārt 40 procentu pacientu par tiem nav informēti, 44,6 procentiem pacientu izskaidrota medikamentu nepieciešamība, bet 22,7 procenti pacientu par to nav bijuši informēti.

Piemaksāt par nepieciešamajiem pakalpojumiem bija ar mieru 35,6 procenti pacientu, 1,1 procents atzina, ka to ir jau darījuši, 18,9 procenti nav gatavi papildu maksājumiem, 14,4 procenti cilvēku uzskata, ka tas atkarīgs no summas, kāda būtu jāmaksā, un 30 procentu pacientu atzina, ka viss ir bijis labi, tāpēc nekādas papildu maksas nav vajadzīgas. Par to, ka šeit ārstētos vēlreiz, ja tas būtu nepieciešams, ir pārliecināti 39,4 procenti pacientu, 38,5 procenti uzskata, ka drīzāk izvēlētos, bet 7,9 procenti atbildējuši, ka noteikti neizvēlētos. Līdzīgas ir atbildes jautājumā, vai tur ārstēties ieteiktu citiem.

Aptaujas datus sīki izvērtēs

J.Bārzdiņš uzsvēra, ka ļoti sīki analizēs tās pozīcijas, kurās cilvēki izsaka neapmierinātību par pakalpojumu kvalitāti, par personāla attieksmi vai citos jautājumos. “Jo pat viens neapmierināts pacients ir jāņem vērā,” sacīja valdes priekšsēdētājs.

Iepazīstinot ar aptaujas rezultātiem žurnālistus, izvērtās diskusija par ēdināšanas kvalitāti, kas neapmierina daudzus pacientus. J.Bārzdiņš sacīja, ka nākotnē, iespējams, varētu domāt par papildu servisu šajā ziņā tiem pacientiem, kas būtu gatavi par to papildus maksāt, taču pagaidām jāsamierinās ar to, kas ir, jo līdzekļu ēdināšanai ir maz, bet produktu piegādātāji gandrīz vai ik nedēļu ceļ cenas. Taču viņš uzsvēra, ka nekādā gadījumā nevar būt runa par vēl kaut kādām papildu maksām par ārstēšanos.

Aptaujā gan nebija ietverts jautājums, vai pacieti ārstiem un pārējam medicīniskajam personālam ir maksājuši neformālos maksājumus, taču, kā atzina Pedagoģijas akadēmijas Sociālo zinātņu katedras vadītājs Arturs Medveckis, to aptaujātie cilvēki varēja atzīmēt pie jautājuma par gatavību papildus maksāt par pakalpojumiem. 1,1 procents aptaujāto bija atzinuši, ka to ir darījuši, taču nebija precizēts, kas tie ir par papildu maksājumiem. Medveckis arī skaidroja, ka pacienti, kas nupat ārstējušies slimnīcā, aptaujai izraudzīti tāpēc, lai saņemtie dati rādītu pašreizējo situāciju, nevis būtu balstīti uz senāk piedzīvoto un atmiņām par to.

Kristīne Pastore,
“Kurzemes Vārds”

Ar pētījuma rezultātiem iepazīstināja Pedagoģijas akadēmijas Socioloģisko pētījumu centra pētniece Liene Romaņuka un Sociālo zinātņu katedras vadītājs Arturs Medveckis.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz