Regulārais turnīrs beidzies, pirmie – “INTERSPIRO”

03.04.2008 19:20

0

Ar ”BS Liepājas Papīrs” uzvaru pār ”Liepājas Datoru Centrs” 2.aprīļa vakarā ir noslēdzies “Hansabanka” Amatieru Basketbola Līgas 2008 jeb Liepājas čempionāta basketbolā regulārais turnīrs, kurā kopumā tika aizvadītas 45 spēles, kurās piedalījās 125 spēlētāji. Pateicoties ”Liepājas Papīra” uzvarai trešdienas spēlē, pirmo vietu regulārajā turnīrā ieguva ”INTERSPIRO” basketbolisti, savus sīvākos konkurentus ”Mērnieks.lv” spēlētājus nobīdot uz otro pozīciju, bet trešajā vietā – ”Liepājas Papīrs”.

Tagad jau pavisam droši var apgalvot, ka izteiktās prognozes par ceturtdaļfināla pāriem ir piepildījušās, jo ”Liepājas Papīra” basketbolistiem nebija nekādu problēmu cīņā pret ”Liepājas Datoru Centrs” vienību, kura arī tika pārliecinoši uzvarēta.
LIEPĀJAS DATORU CENTRS-LIEPĀJAS PAPĪRS 50:99 (13:20, 6:24, 14:17, 17:38), Oskars Liepiņš 14; Rūdolfs Otto 20.

Pirmajā no svētdienas ceturtdaļfinālu spēlēm tiksies ”INTERSPIRO” un ”Kraukļi” basketbolisti. Savstarpējā spēlē 22.martā pārāki par pretiniekiem bija ”INTERSPIRO” spēlētāji, kuri uzvarēja ar 101:66. Domājams, ka arī 6.aprīļa mačā tieši regulārā turnīra pirmās vietas īpašnieki uzvarēs un iekļūs pusfinālā.

Kā otrie uz sporta zāles ”Celtnieks” grīdas kāps un spēkos mērosies ”Mērnieks.lv” un ”Liepājas Datoru Centrs” komandas. ”Mērnieks.lv” ilgu laiku atradās turnīra tabulas galvgalī, un tikai pēc piedzīvotā zaudējuma pagarinājumā pret ”Liepājas Papīrs” vienību, nobīdījās uz otro pozīciju. 16.martā abas komandas aizvadīja samērā līdzīgu cīņu, kurā tikai nedaudz labāki bija ”Mērnieks.lv” spēlētāji, uzvarot ar 79:71. Vai tā būs arī svētdien?

Trešais ceturtdaļfināla mačs norisināsies starp ”BS Liepājas Papīrs” un ”LPA” vienībām. Lai arī šā pāra favorīti ir ”BS Liepājas Papīrs” basketbolisti, kuri 9 spēlēs izcīnīja 8 uzvaras, zaudējot tikai pašā pirmajā turnīra spēlē un zaudējot tieši ”INTERSPIRO”, tomēr nevajadzētu aizmirst, ka izslēgšanas spēles pat ļoti atšķiras no regulārā turnīra mačiem, un ja ”LPA” sastāvā spēlēs arī studentu līderis Mārtiņš Lūsis, tad spēles iznākums var būt visāds. Savstarpējā abu komandu mačā 16.martā uzvaru svinēja ”Liepājas Papīrs” (95:50), tiesa gan – Lūsis šajā spēlē nepiedalījās.

Pēdējā svētdienas duelī tiksies ”Vērgale” un ”Ramirent” spēlētāji. Šis pāris patiesībā ir visneprognozējamākais, jo abas komandas pēc regulārā turnīra tabulā atradās viena otrai līdzās – attiecīgi ceturtajā un piektajā vietā. Lai gan ”Vērgale” basketbolistiem ir par 2 uzvarām vairāk nekā to ceturtdaļfināla pretiniekiem, savstarpējais mačs bija samērā līdzīgs – ar 84:77 uzvaru 15.marta spēlē izcīnīja ”Vērgale”. Kura no komandām būs labāka šoreiz?

Interesants fakts – rezultatīvāko spēlētāju desmitniekā (par atskaites punktu ņemot vidēji spēlē gūtos punktus) pēc regulārā turnīra spēlēm ir iekļuvuši basketbolisti no visām desmit komandām, tātad – pa vienam no katras vienības.

Neskatoties uz dažādiem un atšķirīgiem rezultātiem, spilgtām emocijām un skaistiem mirkļiem, izšķirošās un pašas svarīgākās spēles vēl tikai priekšā, tāpēc aicināti visi interesenti svētdien, 6.aprīlī, uz sporta zāli ”Celtnieks”, kur jau no plkst.11.00 norisināsies HABL 2008 ceturtdaļfinālu spēles!