Sestdiena, 2. marts Luīze, Laila, Lavīze
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Svinīgi un jautri atnāk jaunais skolas gads

Svinīgi un jautri atnāk jaunais skolas gads
03.09.2006 11:55

0

 

Vēl viena ēka gudrību krāšanai

Pirmā rudens mēneša pirmā diena, kā jau katru gadu, atkal iezīmējās ar sapostiem bērniem, ar ziediem zēnu un meiteņu rokās, ar priecīgiem skolotājiem un smaidošiem vecākiem. Jo sākās jaunais mācību gads.
Liepājā uz skolu devās vairāk nekā 10590 zēnu un meiteņu, lai satiktos ar saviem klasesbiedriem un skolotājiem. Svētki bija arī tiem apmēram 990 pedagogiem, kuri audzinās klases un mācīs dažādas zinības. Pēc provizoriskiem datiem, šoruden skolas gaitas 1.klasē uzsāks apmēram 590 pirmklasnieku un 865 10.klašu audzēkņi.
Pilsētā durvis saviem skolēniem vēra 17 vispārizglītojošās skolas, kuras aptver 23 ēkas. Un pēc ilgāka pārtraukuma Liepāja piedzīvoja patīkamu notikumu – atklāja Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas piebūvi. Spodri baltajā četrstāvu ēkā ar lielajiem logiem kopā ar trešo klašu bērniem simboliski mācīsies tieši četru pirmo klašu skolēni. 12.klašu puišu un meiteņu ievesti pagalmā pie jaunās ēkas, viņi sasēdās pirmajā rindā svinīgajā atklāšanas ceremonijā. Tajā viņus, citu klašu skolēnus, vecākus un viesus uzrunāja skolas direktore Inta Seržante.
Viņa pauda prieku un lepnumu gan par to, ka mūsu 5.vidusskola ir lielākā valstī, ka tajā mācās 1555 skolēni, kurus māca 109 skolotāji un strādā 60 tehniskie darbinieki, gan par to, ka ir uzņemti 109 pirmklasnieki un 116 zēni un meitenes – 10.klasē, gan par to, ka ir notikušas tādas patīkamas pārmaiņas. Viņa citēja filozofa vārdus, tik atbilstošus mūsdienām, ka izglītība ir dārga, bet labāk tomēr neuzzināt, cik maksā tumsonība. Skolēnus, pedagogus un visus klātesošos sveica domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde, piebūves celtniecības firmas pārstāvji, runāja bijušais skolas direktors Tālivaldis Deklaus. Baltās, gaišās skolas ēkas atklāšanā gaisā uzlidoja baltas dūjas.

Ceļamaize un ceļasomas

1.septembris ir īpaša diena katram skolēnam un visiem citiem, kuriem ir kaut mazākā saistība ar skolu. Bet tomēr nozīmīgāka šī diena ir tiem zēniem un meitenēm, kas uzsāk skolas gaitas.
Tāpēc arī tieši pirmklasniekiem tiek sagādātas visdažādākās dāvanas. Jau ceturto gadu pēc kārtas Pilsētas dome skolas gaitu iesācējiem dāvina krāsojamo grāmatiņu par Liepāju. Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks šo dāvanu pasniedza 5.vidusskolas mazajiem, bet arī pārējie pirmklasnieki varēs atvērt un ielūkoties krāsojamā grāmatiņā “Liepāja – tur, kur dzīvo mana sirds”. To sagatavojusi domes Sabiedrisko attiecību daļa sadarbībā ar  mākslinieci Marutu Eisteri. Grāmatā darbojas galvenās varones Līvas radiņi – sākot no vecmāmiņas un beidzot ar brālēniem un māsīcām, kuri pastaigājas pa pilsētu. Grāmatas 16 lappusēs katrā attēlots kāds pilsētas objekts vai notikums. Tā izdota 3000  eksemplāru metienā un tiks pasniegta kā balva arī dažādu pilsētas bērnu konkursu uzvarētājiem.
Pērn izdoto krāsojamo grāmatu “Prieciņa ceļojums Liepājā” jaunā mācību gada sākumā dāvanā saņems arī vairāk nekā 800 pilsētas bērnudārzu vecāko grupu audzēkņu. Ideja par šādu krāsojamo grāmatiņu izdošanu pārņemta no Liepājas sadraudzības pilsētas Belvjū (ASV). 
Biedrība “Mārketinga padome” dāvināja Latvijas pirmklasniekiem “Karotītes” burtnīcu, bija arī dāvanas un laba vēlējumi no citiem dāvinātājiem. 1.ģimnāzijas skolas gada sākšanas svinības apmeklēja tās bijušais audzēknis, tagad zemkopības ministrs Mārtiņš Roze, lai uzrunātu skolēnus un viņus  sveiktu šajā mācību gadā. Biedrība “Mārketinga padome” 1.ģimnāzijas 12.klašu skolēniem dāvināja ceļasomas.   
Jau kļuvis par tradīciju palīdzēt mazturīgo ģimeņu saimēm pielocīt savu skolasbērnu somas. Uz aicinājumu personīgi palīdzēt kādai no liepājnieku ģimenēm atsaucās vairāki domes deputāti. Domnieki Uldis Sesks, Silva Golde, Gunārs Ansiņš,
Tālivaldis Vēsmiņš, Uldis Grava, Elita Kosaka un Anna Krilova ziedoja savus personīgos līdzekļus, lai palīdzētu piecpadsmit  daudzbērnu ģimenēm, kuras reģistrētas Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta daļā. Palīdzība tika sniegta 60 bērniem, arī 15 pirmklasniekiem. Lai nodrošinātu saziedoto līdzekļu izmantošanu tieši skolas piederumu iegādei, par saziedoto naudiņu iegādātas dāvanu kartes kādā no Liepājas grāmatnīcām.

Un atkal “Vēl viens jaunais gads!”

Pagājušajā gadā sarīkojums ar devīzi “Vēl viens jaunais gads!” bija novitāte, bet šogad skolasbērni jau zināja, ka viņus pēc jaunā mācību gada svinīgām uzrunām skolā gaida jautrības. Tepat pilsētas centrā, Rožu laukumā, jaunāko klašu bērnus priecēja Liepājas Leļļu teātra izrāde “Kā Zaķis pēc Ābeces brauca”. Taču lielākā iespēja gan skatīties un klausīties, ko prot citi bērni, gan pašiem piedalīties bija koncertestrādē “Pūt, vējiņi!” Tur uzstājās mākslinieciskās jaunrades centra “Vaduguns” jaunie talanti, tur notika Bērnu un jauniešu centra sarūpētās izrādes un izstādes, ar cirka programmu uzstājās jaunieši no Tehniskās jaunrades centra. Bet pats galvenais, ka visi atnākušie varēja piedalīties jaunrades darbnīcās “Rudens veltes”, kurās interešu pedagogu vadībā zīmēja, veidoja, krāsoja, līmēja. Un tas vēl nebija viss – bija arī monētu kalšana, atjautības stafetes, citas jautras un interesantas nodarbes.
Ja netikās iet tur, kur pulcējās lieli skolas sācēju pulki, varēja jautroties izklaides un atpūtas kompleksā “Klondaika”, “Dzintara boulingā”. Zaļās birzs un Bērnu nama bērnus pēcpusdienā pulcēja klubiņš “Pēcskola” uz tikšanos ar biedrības “Vētrasputns” pārstāvjiem, kas vizināja ar motocikliem. Bija arī cienasts. Vakarā koncertestrādē “Pūt, vējiņi! koncertā bez “Līviem” un “Liepājas brāļiem” uzstājās arī skolēnu muzikālie kolektīvi. 

 

Cirks, dāvanas un laba vēlējumi

Arī visās Liepājas rajona 33 vispārējās izglītības iestādēs vakar bija svētku diena, turklāt jauna mācību gada iesākumu atzīmēja pat bērnudārzos. Zinību dienas svinīgajās ceremonijās piedalījās pašvaldību vadītāji, daudzviet svētīt skolas saimi bija uzaicināti mācītāji. Protams, bija ziedi skolotājiem, un bija arī netradicionālas ceremonijas un daudz dāvanu.
Piemēram, Vaiņodes vidusskolas pagalmā vakar dega improvizēts puķu ugunskurs, uz kura bija puķēm pilns katls. “Tas reizē ir gan māju, gan kopības simbols, kas atgādina arī par iespēju katram pasmelties zināšanas,” uzsvēra skolas topošie absolventi, kas bija ekspozīcijas autori. 12.klases audzēkņi Juris Jope un Guna Taujena uzdāvināja 1.klases audzinātājai Ligitai Ginterei karoti, lai viņas 25 mazie skolēni varētu droši smelties no skolas piedāvāto zinību katla.
Tomēr, kā ierasts, pārsteidzošu pārsteigumu bērniem bija sagādājis Vaiņodes Pagasta padomes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons. Viņš uz skolu atveda īstu cirku. Kijevas cirka mākslinieki uzstājās, skanot skaļiem aplausiem un iesaistoties arī Vaiņodes skolēniem. Sajūsmu izraisīja čūsku dīdītājs, suņu dresētāji, vingrotāji un faķīri, kas pārsteidza ar uguns trikiem. “Īpašu atsaucību izpelnījās jaunie cirka mākslinieki,” pastāstīja Vaiņodes vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Māra Tamuža.
Svinīgs brīdis bija arī Latvijas valsts karoga pacelšana mastā. Tā ir viena no skolas tradīcijām. Un, lai gan mākoņi drūzmējās ap skolu jau no agra rīta, nav nopilējusi ne lāsīte. “Pirmdien skolā būs Klašu jeb Adaptācijas diena, kad stundas nenotiks, bet otrdien mums paredzēta Sporta diena kopā ar Kurzemes 44.kājinieku bataljona zemessargiem,” par turpmākajiem Vaiņodes vidusskolas plāniem pastāstīja M.Tamuža.
Arī Nīcas vidusskolas pirmklasniekiem Andras Eglijas vadībā vakar netrūka dažādu piedzīvojumu un dāvanu – atstarotāju no firmas “Metrum”, veselīgas pārtikas paciņu no lielveikaliem “Maksima”, tāpat CSDD pārstāvju dāvinātā Robja, mozaīkas un atstarotāja, kā arī citu velšu. Turklāt pirmo stundu mazajiem pasniedza 12.klases audzēkņi, kas kopā ar skolotāju Indru Jēkuli palīdzēja iejusties lielajā skolas saimē. Tik ļoti gaidītās un reizē mazliet biedējošās skolas gaitas mazie nīcenieki uzsāka, kopā ar citiem skolēniem uz lapiņām rakstot laba vēlējumus sev, skolai un skolotājai, bet vēlāk labu vārdu ziedi uzplauka vienā lielā daudzkrāsainu ziedlapiņu puķē uz Nīcas Kultūras nama skatuves.
Liepājas rajona Izglītības pārvaldes vadītājs Zigmunds Cinkus kopā ar rajona pašvaldības izpilddirektoru Induli Ozoliņu šogad 1.septembrī apmeklēja rajona jaunāko izglītības iestādi – Grobiņas ģimnāziju, kur Zinību diena tika sagaidīta tikpat svinīgi kā citviet. Runājot par statistikas datiem, Z.Cinkus teica, ka šogad rajonā kopumā varētu būt mazāk skolēnu nekā pērn, taču precīzi tas būs zināms tikai jaunnedēļ. Jau rakstījām, ka daudzviet nav pietiekams skaits pirmklasnieku, lai atvērtu atsevišķas klases, un tiek veidotas apvienotās klases. Tāpat, piemēram, Durbes vidusskolā šogad mācības neuzsāk 10.klase. 

Daina Meistere, Anda Pūce
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz