Pirmdiena, 21. septembris Matīss, Modris, Mariss
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ūdens – draugs un drauds

Ūdens – draugs un drauds
14.07.2006 08:49

0

Liepājas vasara – drošība uz ūdens


Karstais laiks liek meklēt veldzi ūdenskrātuvēs. Kaut arī situācija mūspusē, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, drošības ziņā uzlabojusies, kārdinošā veldze tomēr jau prasījusi upurus. Turklāt ne jau tikai ūdens ir bīstams. Draudus rada arī pašu atpūtnieku pārgalvība un bezatbildība, atstājot bērnus bez uzraudzības.

Ūdens prasa upurus

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijā noslīkuši 13 cilvēki. Divi no tiem – mūspusē. Svētdien pusdienlaikā Vecpils pagasta centra dīķī tika atrasts pusmūža vīrieša līķis. Bet 8.jūlijā Karostas pludmalē Katedrāles ielas galā noslīka kāda sieviete.
Kopumā šogad noslīkuši jau 53 cilvēki, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā šajā laika posmā pērn. No 53 mirušajiem septiņi ir bērni. Pieaugušie, kuri noslīkuši, lielākoties bijuši alkohola reibumā.
“Pašvaldības policija aicina būt apzinīgiem un lieki neriskēt ar savu dzīvību, atpūšoties pie ūdens,” atgādina Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Viņa piebilst: “Peldoties vajadzētu atcerēties, ka ūdens ir ne tikai veldzējošs, bet arī viltīgs, un nepārvērtēt savus spēkus. Iepeldot pārāk dziļi jūrā, vienmēr pastāv iespēja, ka peldētājam var sākties krampji vai palikt slikti ar sirdi. Ja Zilā karoga zonā glābēji seko tam, lai atpūtnieki neaizpeldētu aiz bojām, tad ārpus šīs zonas glābēji ne vienmēr paspēj laikus nokļūt pie slīkstošā, jo laiks, lai izglābtu cilvēku, kurš pakļuvis zem ūdens, ir ļoti mazs – nieka 5 minūtes. Varbūt par to ir vērts padomāt…”
Ministru prezidents Aigars Kalvītis ierosinājis ierobežot alkohola tirgošanu un lietošanu pludmalē, jo lielākā daļa personu, kuras jāglābj no noslīkšanas, ir reibumā.

Glābšanas dienests – uzdevuma augstumos

Mūsu pludmalē Zilā karoga zonā ne 2004.gadā, ne 2005.gadā, ne arī šogad līdz 10.jūlijam nav notikuši nelaimes gadījumi ar letālām beigām, pastāstīja Glābšanas dienesta vadītājs Kristiāns Brūvers. “Šogad pludmales apmeklētāji kļuvuši daudz disciplinētāki – kaut arī labā laika dēļ cilvēku ir daudz vairāk, nelaimes gadījumu skaits samazinājies. Protams, nākas nogādāt krastā kādu pārgalvīgu peldētāju, kurš aiziries aiz bojām, kādu, kurš riskē doties jūrā, kad mastā uzvilkta melnā bumba, kā arī sniegt palīdzību sīku traumu gadījumos, bet nopietnu negadījumu nav bijis. Domāju, ka tas ir iepriekš veiktā preventīvā darba rezultāts,” tā K.Brūvers, kurš piebilst, ka aptuveni 10 bērnu grupām mācīti drošības noteikumi pludmalē. “Tas nozīmē, ka aptuveni 250 bērni jau zina, ko nedrīkst darīt. Un viņi ne tikai pieskatīs savus vienaudžus, bet pie prāta vedīs arī vecākus.”
Tiesa gan, tik raiti nevedas pludmales vandaļu izglītošana. Glābšanas dienesta puišiem nereti nākas apturēt jauniešus, kuri, parasti būdami reibumā, demolē rotaļu elementus pludmalē. Kāds pamanījies arī vairākas bojas nogriezt. Joprojām K.Brūvers nespēj saprast, kā tas gadījies, kad mēģināts kādu no bojām pat dedzināt: “Tur taču jau ar iepriekšēju nodomu pastrādāts – lai boju aizdedzinātu, dodoties peldēt vismaz šķiltavas jāņem līdzi.”

Vecāku bezatbildība ir prātam neaptverama

Lielākās raizes glābējiem pludmalē sagādā vecāki, kuri nepieskata savas atvases. “Vecāki ir vienkārši bezatbildīgi,” dusmojas glābējs. “Vidēji dienā noklīst pa vienam nepieskatītam bērnam. Pirmdien, 10.jūlijā, piemēram, noklīda četri līdz 10 gadus veci bērni. Ir gadījumi, kad vecāki attopas un sāk atvases meklēt, taču pusē gadījumu uz Glābšanas staciju jau noraudājušos mazuļus atved pavisam sveši cilvēki. Un trakākais ir tas, ka bieži vecāki, taujāti, kur būtu meklējami bērni, nezina pat pateikt, vai tie iegājuši ūdenī vai meklējami pludmalē.”
Atgādinām, ka policijas sniegtajā informācijā iepriekš jau vairākkārt parādījušās ziņas par pludmalē pazudušiem bērniem. Viens no tiem bija viesu – atpūtnieku no Lietuvas – mazulis. K.Brūvers uzskata, ka vecāku attieksme nav normāla, ja glābējiem šosezon jau nācies rūpēties par 32 bērniem – 21 mazulis bija apmaldījies pludmalē, bet 11 bērnus vecāki bija pazaudējuši tādēļ, ka nepievērsa tiem uzmanību.

Sūdzas par brīvības ierobežošanu

Liepājnieki un pilsētas viesi uzskata, ka, dodoties peldēties, viņus nekas neapdraud –  aptaujātie pārliecinoši pauda, ka viņi zina, kā rīkoties. Vairāki pilsētas pludmalē sastaptie pauda neapmierinātību, ka bojas novietotas pārāk tuvu krastam un peldētājiem nav kur izvērsties. Glābšanas dienesta darbinieki gan teic, ka šai problēmai ir vienkāršs risinājums – garāku distanču cienītājiem taču ir iespēja peldēt paralēli krastam.
Taču pilsētas pludmale nav vienīgā vieta, kur karstuma nogurdinātie meklē patvērumu. Daudzi veldzi meklē Dienvidrietumu un Karostas pludmalē, kur nestrādā glābēji, ezerā un pat kanālos. Kanālā lēcēji, kuri tiešā veidā apdraud savas dzīvības, galvassāpes sagādā gan policijai, gan ugunsdzēsējiem. Operatīvie dienesti nereti saņem izsaukumus gan uz abiem Tirdzniecības kanāla tiltiem, gan O.Kalpaka tiltu, kur pārgalvji lec ūdenī no margām. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes komandiera vietnieks Dainis Krīgens atgādina, ka, pirmkārt, likums aizliedz lēkt ūdenstilpē no tiltiem, otrkārt, tas ir bīstami. Taču ekstrēmistiem, kas visbiežāk ir jaunieši, ir cits viedoklis. Vienvakar puiši, kuri lēca Karostas kanālā no izgriežamā tilta paša augšējā punkta, bija pagalam neapmierināti, kad Pašvaldības policijas ekipāža viņu nodarbi pārtrauca.

Uzlabo Glābšanas dienesta darbaspējas

Patlaban Liepājā ir divas oficiāli atzītas pludmales – pilsētas pludmale un Dienvidrietumu pludmale. Taču tikai vienā – Zilā karoga pludmalē – strādā Glābšanas dienests, kas kopš 2001.gada ir Pašvaldības policijas pakļautībā. Pludmales sezonas laikā – četrus vasaras mēnešus – Glābšanas dienestā nodarbināti septiņi cilvēki. Vienā maiņā – trīs glābēji un instruktors.
2005.gada 2.maijā tika uzsākts “Interreg III A” programmas projekts “Bay Watch” (“Pludmales patruļa”) pludmales glābšanas dienestu attīstībai. Projekta vadošais partneris ir Jūrmalas dome, un tajā iesaistījušās Baltijas jūras piekrastes pašvaldības – Liepājas dome, Saulkrastu dome, Klaipēdas Glābšanas dienests, Palangas dome, Neringas Komunālo pakalpojumu uzņēmums. Kopējais projekta finansējums ir 890 000 EUR, un tā ilgums ir divi gadi – līdz 2007.gada februārim. Liepājas ieguldījums projekta līdzfinansēšanā ir 43 992 EUR.
Līdz šim projekta ietvaros izremontētas mūsu pludmales Glābšanas stacijas telpas. Glābšanas dienesta darbu pilnveidot paredzēts arī turpmāk. Dienvidrietumu pludmalē plānots uzstādīt pārvietojamo Glābšanas stacijas torni. Tāpat plānots papildināt Glābšanas dienesta ekipējumu, sakaru līdzekļus, pirmās palīdzības sniegšanas līdzekļus, ūdenslīdēju aprīkojumu. Glābšanas stacijas vajadzībām iegādāsies arī kvadraciklu.
K.Brūvers atzīst, ka Dienvidrietumu pludmalē glābēji noteikti būtu nepieciešami. Viņaprāt, Glābšanas dienests nepieciešams arī Karostas pludmalē, kur pēdējos gados pulcējas aizvien vairāk atpūtnieku, Beberliņos un pie Liepājas ezera Vaiņodes ielas galā, kur šopavasar ierīkoja atpūtas vietu.

Glābēji nav mantu sargi

Tāpat kā pērn un aizpērn, arī šogad policija regulāri saņem sūdzības no atpūtniekiem, kuri pludmalē kļuvuši par ļaundaru upuriem – kādam pazudis mobilais telefons, bet kāds palicis bez maka un dokumentiem, jo savas personīgās mantas, dodoties peldēties, atstājam krastā.
K.Brūvers atgādina, ka Glābšanas dienesta darbinieki neatbild par pludmalē atstātajām mantām. Viņu pienākums ir rūpēties par cilvēku drošību, nevis pieskatīt bezrūpīgi atstātas lietas. Tādēļ personas, kuras sūdzas par pludmalē pazudušām mantām, glābēji nodod policijas pārziņā.
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse atzīst, ka policija arvien biežāk saņem iesniegumus – vienā vai otrā vietā, galvenokārt pludmalē, garnadži paņēmuši peldētāju atstātās personiskās mantas. Laika posmā no 3.līdz 9.jūlijam vien policijā fiksēti četri šādi gadījumi. Saņemti arī iesniegumi par Beberliņiem un citām atpūtas vietām. “Pie katra peldēt gribētāja sargu blakus nolikt nav iespējams,” atgādina amatpersona un piebilst, “viens no ieteikumiem tomēr būtu neiet peldēties visiem kopā, ja esat kompānijā, turēt mantas pēc iespējas tuvāk jūrai, ja iespējams, plānot peldes gājienu tā, lai varētu iztikt bez maciņa, mobilā, dārglietām. Skumji, ka nākas atgādināt par šo problēmu, taču mums ir jārēķinās ar apstākļiem un sabiedrību, kurā dzīvojam.”

Der ielāgot

Aizliegts peldēt aiz bojām!
Nedrīkst doties peldēties, kad mastā uzvilkta melnā bumba (sarkanā – bīstami).
Neiet ūdenī reibuma stāvoklī!
Nepārvērtēt spēkus un nepeldēt pārāk tālu! Labāk peldēt paralēli krastam.
Nenirt nepazīstamā vietā!
Nav vēlams doties peldēt tūlīt pēc maltītes.
Neatstāt bez uzraudzības bērnus, nelaist tos vienus ūdenī!
Neatstāt mantas bez uzraudzības!
Palīgā saukt tikai tad, kad palīdzība patiesi nepieciešama. Nejokoties un nepiesaukt nelaimi!
Nelaimes gadījumā zvanīt 112 (norādot pilsētu un vietu, kur nepieciešama palīdzība, kā arī to, kāda palīdzība nepieciešama).

Glābšanas dienesta paveiktais
Palīdzības veids 2005.gads 2006.gads (līdz 10.jūl.)
Noklīdušu bērnu meklēšana 31 21
Pirmā medicīniskā palīdzība (sasitumi, brūces) 65 26
Izsaukta neatliekamā palīdzība 12 5
Izglābti aiz bojām un reibumā peldošie 15 34
No jūras izraidīti bērni bez pieaugušajiem 22 11
Letāli nelaimes gadījumi 0 0

Ita Cērmane,
Kurzemes Vārds, 2006.07.14.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz