Ceturtdiena, 13. augusts Velga, Elvīra, Rēzija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzdrošinājos un īstenoju savu sapni kļūt par māsu

Uzdrošinājos un īstenoju savu sapni kļūt par māsu
Foto: no privāta arhīva. Sabīne Berķe – RSU Liepājas filiāles absolvente.
06.07.2020 00:01

"RSU"

Sabīne Berķe Liepājā ir savējā – šeit dzimusi un augusi, pēcāk arī studējusi. Sabīni noteikti atceras ne tikai viņas skolas un studiju biedri, bet arī neviens vien Liepājas reģionālās slimnīcas pacients – šeit viņa strādā par māsu. Intervijā Sabīne atzīst, ka dzīvē gājusi dažādus ceļus, bet beidzot ir profesijā, kas sniedz patiesu gandarījumu.

Jāpieņem lēmums un jārīkojas

Sabīne, tu ”līdz kaulam” esi liepājniece…

Esmu dzimusi un augusi Liepājā, un patiešām bez liekuļošanas un no sirds varu apgalvot, ka esmu bezgala pateicīga Dievam par iespēju piedzimt, augt un dzīvot Liepājā! Tā man ir ļoti mīļa, un man šeit ļoti patīk un ne mirkli neapnīk. Mācījos Liepājas 10. vidusskolā, pēc tam studēju Liepājas Universitātē, ieguvu bakalaura grādu izglītībā un sociālā pedagoga profesionālo kvalifikāciju.

Kā nonāci līdz izvēlei mācīties un strādāt māsas profesijā?

Medicīna mani interesējusi kopš mazām dienām. Jau bērnībā, ja kādreiz nokļuvu slimnīcā, man tās vide vienmēr šķita ļoti vilinoša. Bērnudārzā biju nolēmusi, ka kļūšu par zobārsti, arī vēlāk vēlme studēt medicīnu manī bija, taču vidusskolas gados pietrūka apņēmības, lai dotos uz Rīgu un stātos Rīgas Stradiņa universitātē (RSU).

Zināju, ka gribu strādāt kādā no palīdzošajām profesijām, tāpēc izvēlējos sociālo pedagoģiju un jau studiju laikā sāku strādāt skolā, turklāt – internātpamatskolā, vēlāk neilgu laiku arī bāriņtiesā. Taču, kaut arī centos savu darbu darīt pēc vislabākās sirdsapziņas, jutu, ka darbs nesniedz gandarījumu.

Aizvien skaidrāk un skaidrāk sapratu, ka man vienkārši ir jāpieņem lēmums un jārīkojas, nav ko čīkstēt par to, ka nejūtos īsti labi tur, kur esmu. Ieraudzīju informāciju, ka RSU Liepājas filiāle rīko Atvērto durvju dienas, devos turp un, kopš tur iegāju, skaidri sapratu, ka es vēlos tur studēt un to arī darīšu.

Tātad pilnībā izmetu sevi no komforta zonas – aizgāju no tā brīža darbavietas un iestājos pilna laika studijās RSU Liepājas filiālē. Ne uz mirkli neesmu šo savu soli nožēlojusi, pat brīžos, kad bija grūti.

Tu esi RSU Liepājas filiāles absolvente, studēji māszinības. Vai atceries, kāpēc izvēlējies studēt tieši RSU un tieši šajā programmā?

Kā jau iepriekš minēju, medicīniskās izglītības man nebija, taču bija liela vēlme to iegūt. Studēt RSU izvēlējos tāpēc, ka šeit, manā mīļajā Liepājā, tika izveidota universitātes filiāle, un tas būtu bijis ļoti muļķīgi no manas puses neizmantot šādu lielisku iespēju. Jā, esmu RSU Liepājas filiāles absolvente, studēju māszinību programmā, un es lepojos ar savu iegūto profesiju – māsa.

Foto no privātā arhīva. Praktiskā nodarbība procedūru kabinetā RSU Liepājas filiālē. Pacienta lomā – kursabiedrene.

Varu būt starp savējiem

Daudzus nodarbina jautājums par studiju maksu. Cik sīvs bija konkurss uz budžeta vietām?

Protams, jautājums par studiju maksu nodarbināja arī mani, jo, lai uzsāktu pilna laika studijas, vajadzēja aiziet no darba. Precīzi vairs neatceros, cik budžeta vietu tajā gadā bija, bet šķiet, ka visas, kuras gribējām studēt, tikām budžetā. Tāpēc iedrošinu studētgribētājus nenobīties, bet kārtīgi visu noskaidrot, jo bieži vien viss nav tik traki, kā sākumā šķiet.

Cik viegli vai grūti pēc studijām bija atrast darbu? Kāpēc izvēlējies palikt veselības aprūpē Latvijā, jo ir zināms, ka vilinoši piedāvājumi māsām nāk arī no citām sfērām, piemēram, kosmetoloģijas, un ārvalstīm?

Es zināju, ka gribu sākt darbu slimnīcā pēc iespējas ātrāk, un šāda iespēja arī tika piedāvāta. Skolai ir lieliska sadarbība ar Liepājas reģionālo slimnīcu. Sāku strādāt slimnīcā jau pēc 1. kursa, toreiz – par māsas palīgu. Tā bija Kardioloģijas nodaļa, kur iegūta lieliska pieredze.

Pēc tam, mācoties jau 4. kursā, mums, studentiem, kuri vēl studē, bet jau zina, ka pēc studijām grib turpināt darbu slimnīcā, tika dota iespēja uz nepilnu slodzi slimnīcā strādāt par medicīnas asistentiem – veicām visus māsas pienākumus, taču virsmāsas uzraudzībā. Vēlāk, kad jau absolvējām RSU Liepājas filiāli, slimnīca mūs pieņēma darbā par māsām.

Ja jautā par labāk atalgotu darbu ārzemēs – jā, arī man tāda doma prātā ir ienākusi, taču, nē, ārzemēs es sevi pagaidām neredzu, man ļoti svarīga ir mājas sajūta un tas, ka varu būt starp savējiem.

Kuri ir galvenie programmas sniegtie ieguvumi, ko pašlaik savā profesionālajā dzīvē visaugstāk novērtē?

Lai strādātu par māsu, svarīgas ir šīs trīs lietas: galva uz pleciem jeb teorētisko zināšanu bāze, prasmīgas rokas, silta un izpalīdzīga sirds. Programma mums sniedza teorētisko zināšanu bāzi un iespēju apgūt praktiskās pamatiemaņas, taču papildu iemaņas vajadzēs apgūt un uzlabot, sākot darbu.

Nav vārda ”nevaru”

Ir zināms, ka jābūt lielai apņēmībai un darbaspējām, lai studētu RSU – tā teikt, ir jābūt ”iekšām” šeit studēt. Atskatoties, vai šīs bažas studiju procesā apstiprinājās un vai tiešām bija tik grūti?

Piekritīšu, ka studēt RSU nav joka lieta, prasības šajā augstskolā ir ļoti augstas. Man bija iespēja salīdzināt studijas Liepājas Universitātē un RSU. Atšķirība ir ļoti jūtama. Jā, apņēmība ir vajadzīga un darbaspējas arī, jo īpaši tad, ja paralēli studijām vēl strādā. Bet viss ir izdarāms – svarīgākais ir vispirms izvērtēt, ko es gribu un vai vispār gribu. Par 100 % piekrītu teicienam, ka nav tāda vārda ”nevaru”, ir tikai ”negribu”. Ja es patiešām vēlos kaut ko sasniegt, tad es to daru, un izrādās, ka arī varu.

Pirms studijām, protams, bija pārdomas par to, vai spēšu ar visu tikt galā – mācību procesu skolā un jo īpaši praksi slimnīcā pie reāliem pacientiem un reālās situācijās. Ne viss bija viegli, bet, manuprāt, studējot medicīnu, tā arī jābūt – ir jānoskaņojas, ka jāmācās būs daudz. Taču viss ir izdarāms. Turklāt mums Liepājas filiālē ir lieliski, zinoši un atbalstoši pasniedzēji. Ne mazāk svarīgs ir kursabiedru atbalsts. Studiju laikā nedaudz darbojos Studentu pašpārvaldē, tāpēc iesaistījos un piedalījos dažādos pasākumos, arī projektā ”Lucky you. Getting older in Europe” (no angļu val. – ”Laimīgais. Novecojot Eiropā”), kur darbojos kopā ar mūsu docētājiem, iepazinos ar ārvalstu studentiem un pasniedzējiem.

Mēs bijām ”superīgs” kurss, atbalstījām cita citu, iedrošinājām un palīdzējām. Kopīgi gan smējāmies, gan reizēm arī raudājām. Kursā sākotnēji bijām aptuveni 40 studentes, vēlāk skaits samazinājās – kāda pēc pirmajiem eksāmeniem, kāda pēc pirmās prakses saprata, ka nav īstais lauciņš. Tas ir ļoti apsveicami, ka cilvēks visu izvērtē un laicīgi to saprot. Kursā bija meitenes ne tikai no Liepājas, arī no Siguldas, Ezeres, Priekules, Durbes, pēdējā studiju gadā mums pievienojās jauniete no Ventspils.

Kas tev visvairāk paliks atmiņā no sava studiju laika RSU Liepājas filiālē, un kāpēc tu citiem ieteiktu RSU kā studiju vietu?

Četri studiju gadi un viss studiju process kopumā bija ļoti intensīvs, īpašs un atmiņā paliekošs. Pateicoties tam, ka RSU ir filiāle Liepājā, es uzdrošinājos un īstenoju savu sapni.

Vispirms katram būtu svarīgi ieklausīties sevī un saprast, ko viņš vēlas. Studēt to, kas neinteresē un nepatīk, nav nekādas jēgas, tikai lieks stress, lieki iztērēts laiks.

Ja esi liepājnieks vai kurzemnieks un gribi strādāt medicīnā, tad RSU Liepājas filiāle ir lieliska iespēja. Tevi gaida varbūt ne viegls, taču ļoti interesants studiju process un lieliska mācībspēku komanda – prasīgi, taču vienlaikus arī ļoti atbalstoši un pretimnākoši.

Un jāatceras, ka ļoti daudz ir atkarīgs no tevis paša – ar kādu skatu raugies uz dzīvi. Ir divi varianti – fokusēties uz iespējām vai uz problēmām. Domāju, ka pirmais variants ir daudz labāks.

RSU Liepājas filiāles manipulāciju kabinetā notiek nodarbība ķirurģijā. Foto no privātā arhīva.

Daži fakti no Sabīnes Berķes CV

 • Bakalaura grāds izglītībā un sociālā pedagoga profesionālā kvalifikācija

 • Profesionālā bakalaura grāds veselības aprūpē un internās aprūpes māsas profesionālā kvalifikācija

 • Sertificēta internās aprūpes māsa

 • Darbavieta: Liepājas reģionālā slimnīca

 • Dzīves moto: ”Tu nezini, ko tev rītdiena nesīs, tāpēc pacenties laimīgs būt šodien!”

Uzņemšanas datumi

Uzņemšana RSU Liepājas filiālē pamatsudiju programmās Ārstnieciskā masāža, Ārsta palīgs, Māszinības, Psiholoģija un Veselības sporta speciālists, kā arī maģistra studiju programmās Māszinības un Veselības psiholoģija norisinās no 1. jūlija līdz 3. augustam. Pieteikšanās studijām notiek elektroniski www.rsu.lv.

06.07.2020 00:01

"RSU"

Dalies ar šo ziņu

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz