Ceturtdiena, 29. oktobris Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vai jaunā sistēma izskaudīs nebūšanas bērnudārzos?

Vai jaunā sistēma izskaudīs nebūšanas bērnudārzos?
24.06.2007 16:47

0

Atslēgvārdi

Četri stāsti

Jau esam rakstījuši par problēmām, kas saistītas ar bērnu ievietošanu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs. Taču arvien saņemam jaunus zvanus, arvien pie mums vēršas vecāki, kuri saskārušies ar nebūšanām, kurām paši nezina risinājumu. Šoreiz piedāvājam četrus stāstus, kā arī Izglītības pārvaldes pārstāves skaidrojumu, vai jaunieviestā bērnu reģistrācijas un uzņemšanas kārtība pirmskolas izglītības iestādēs beidzot varētu uzlabot situāciju un ieviest kārtību.

Laikraksts aicina ikvienu liepājnieku iesaistīties diskusijā, pastāstīt savu pieredzi un izteikt domas sakarā ar bērnudārziem. To var izdarīt interneta portālā www.liepajniekiem.lv.

Ar kukuli viss izdodas

Divgadīga zēna māte Helga (vārds mainīts) no Liepājas centra pārcēlās dzīvot uz Dienvidrietumu mikrorajonu un mēģināja pieteikt bērnu tuvējā bērnudārzā. “Kad aizgāju pie bērnudārza vadītājas, viņa man pateica, ka rindā būšot jāgaida trīs gadi. Un vispār – atvase bērnudārzam esot jāpiesaka jau tad, kad viņš ir tikko ieņemts. Man tā bija pirmā dzirdēšana. Ja tāda kārtībā, tad vajadzēja par to informēt. Un kam par to būtu jāprasa? Ārstam?” neizpratnē ir zēna māte. Tagad viņa ir spiesta algot auklīti un par bērnudārzu vairs nedomā. “Kāda tam jēga? Pēc trim gadiem vairs arī skolas gaitas nebūs tālu,” viņa secina un ir sarūgtināta par valdošo sistēmu. Jo, piemēram, viņas draudzenes bērnam kādā no Liepājas bērnudārziem arī sākumā atteikta vieta. Taču, kad draudzene aizgājusi pie vadītājas ar kukuli, vieta atradusies.

Vienkārši pasaka: “Vietu nav!”

Pamatīgu šoku piedzīvojusi trīsgadīgā Kristera mamma Gunita Skroderēna, kura patlaban gaida vēl vienu atvasi. “Kad piedzima Kristers, pēc pāris mēnešiem mēs viņu pieteicām bērnudārzā “Dzintariņš”. Viss it kā bija kārtībā, tikām uzņemti rindā, solīja, ka vieta būs. Pagājuši trīs gadi, un rudenī Kristeram vajadzēja sākt iet dārziņā,” stāsta Gunita. Apvaicājoties paziņu lokā, viņa noskaidrojusi, ka vairāki Kristera vienaudžu vecāki jau saņēmuši uzaicinājumus ierasties bērnudārzā uz pārrunām, taču Gunita nekādu aicinājumu nebija saņēmusi, lai gan dēls bija uzņemts pirmās pakāpes reģistrā, tāpēc sākusi interesēties pati. “Biju šokā, kad man paziņoja, ka bērnam vietas nebūs nekad. Esot izdots domes lēmums, ka “Dzintariņā” nekomplektēs grupiņas no 2004.gadā dzimušajiem bērniem, bet gan tikai no 2005. un 2006.gadā dzimušajiem. Kāpēc tieši 2004.gadā dzimušie palikuši aiz strīpas, tā arī neviens nepaskaidroja,” apgalvo Gunita. Viņa uzrakstījusi pretenziju Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldei un saņēmusi atbildi no pārvaldes vadītājas Ludmilas Molčanovas, kurā apstiprināts jau iepriekš bērnudārzā uzzinātais – Kristeram vietas nav, jo komplektē grupas no jaunākiem bērniem. Neesot iespējams arī piešķirt Kristeram vietu ārpus kārtas citā bērnudārzā. Un vēstule, protams, beigusies ar atvainošanos. “Es gan gribētu uzzināt iemeslu, kāpēc tā noticis. Kas izdomājis, ka 2004.gadā dzimušajiem bērniem vietu dārziņā nevajag. Ar ko viņi atšķiras no vēlāk dzimušajiem? Vai domniekiem 2005.gadā būtu sadzimuši bērni, ka tieši viņiem vajag vietu?” sašutusi ir Gunita.

Pamatīgs riņķa dancis

Kad Sanitas (vārds mainīts) meitiņai apritēja divi mēneši, viņa devās pieteikt bērnu pirmsskolas izglītības iestādē, kur vadītāja viņu arī pierakstījusi. “Uz bērnudārzu gāju vēl divas reizes, lai noskaidrotu, cik gara rinda vēl priekšā un kad ir izredzes iestādē ietikt. Pirmajā reizē, kad vadītājai jautāju, kas bērnam jāprot pirms iestāšanās bērnudārzā, viņa par rindu neko neminēja. Pēc gada – ziemā – atkal devos interesēties par izredzēm ietikt bērnudārzā. Vadītājas nebija, bet kāda cita darbiniece man atbildēja, ka neko skaidri nevar zināt. Viņa ieteica vēlreiz atnākt šā gada jūnijā,” atceras Sanita.

Laikrakstā “Kurzemes Vārds” izlasījusi, ka ieviesta jauna reģistrācijas sistēma un ka uz mājām vecāku reģistrētajiem bērniem tiks atsūtīta vēstule ar kodu, Sanita kādu laiku gaidīja. Kad vēstule tā arī neparādījās, viņa devās uz Izglītības pārvaldi, kur noskaidroja, ka viņas bērniņš nemaz rindā neparādās. “Gāju atpakaļ uz bērnudārzu, kur vadītāja taisnojās, ka nezina, kā tas noticis, iespējams, adrese nav pareizi uzrakstīta. Viņa piedāvāja piereģistrēt bērnu ar tās dienas datumu. Tad viņam būtu izredzes ietikt bērnudārzā pēc deviņiem mēnešiem – divu gadu vecumā,” stāsta Sanita. Taču, tā kā viņai netika izsniegts nekāds papīrs, kas apliecinātu, ka bērns patiešām ir piereģistrēts, sieviete atkal devās uz Izglītības pārvaldi, lai izteiktu savas bažas, ka situācija varētu vēlreiz atkārtoties. Situācijas skaidrošanā iesaistījās pati Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova. Bērns vēlreiz tika pierakstīts rindā.

Sanitai tiek solīts, ka bērns varētu sākt iet bērnudārzā nākamgad. Ja vairāki vecāki atteiktos bērnus laist šajā bērnudārzā, kur gadā uzņem 50 mazuļus, viņai būtu izredzes savu atvasi dārziņā laist jau septembrī. Sieviete uz to cer, jo viņa strādā, tāpēc bērna pieskatīšanai ir jānolīgst aukle.

Kā dalāmas dvīnītes?

Kristīne (vārds mainīts) savas dvīnītes bērnudārzā pierakstīja, tikko viņas piedzima. Viņām tika ceturtais kārtas numurs. Pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja solīja, ka meitenītes tiks uzņemtas, līdzko vecāki to vēlēsies. Pēc četriem gadiem mamma saņēma paziņojumu, ka jāierodas bērnudārzā. Mājās viņa pārradās ar saraudātām acīm, jo uzzināja, ka bērnudārzā radusies brīva tikai viena gultasvieta. Kristīne ar mājiniekiem ilgi sprieda, ko darīt: laist uz bērnudārzu tikai vienu meitu, otrai meklēt aukli vai arī pusi dienas ļaut vienai būt kopā ar citiem saviem vienaudžiem, bet otru pusi – otrai? Vadītāja ierosināja, lai abas meitenes iestādē uzturas līdz pusdienlaikam, pamācās, paēd, bet neguļ, jo vienā gultā satilpt nevar. Taču mājinieki bija pret šādu risinājumu – aukle tik un tā būtu jāmeklē, jo nav neviena ģimenes locekļa, kurš nestrādātu un pēcpusdienā varētu viņas izņemt no dārziņa.

Nesen no Izglītības pārvaldes māmiņa saņēma ziņu, ka abiem bērniem radusies vieta dārziņā, taču prieki ģimenei bija īsi. Tajā pašā dienā piezvanīja pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja un, apgalvodama, ka māmiņa pati nav gribējusi abas meitiņas bērnudārzā ievietot uz visu dienu, sacīja, ka vēl padomāšot, vai viņām vispār tajā atradīsies vieta.

Ko par to saka ierēdņi?

Skaidro Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe pirmsskolas izglītības jautājumos Inta Antonova:

– Kopš 26.februāra pieteikšanās pirmsskolas izglītības iestādēs vairs nenotiek katrā iestādē, bet ir vienota reģistrācija Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldē. Taču tas nenozīmē, ka ir vienota rinda. Vecāki atnāk un izvēlas, kurā iestādē viņi stāsies rindā.

Šo jauno sistēmu ieviesa tāpēc, ka skolas jau sen ir vienotajā Latvijas Izglītības informatizācijas sistēmā jeb “LIIS” programmā, un, vērtējot Rīgas pieredzi, tā ir attaisnojusies. Tagad visām pirmsskolas izglītības iestādēm ir vienoti nosacījumi, kurus noteikusi Liepājas Pilsētas dome.

Sistēmas pamatdoma ir izveidot vienotu rindas reģistru un izveidot datubāzi, kas būtu precīza, caurskatāma un publiski pieejama, kā arī ierobežot cilvēku kustību bērnudārzos. Jo bieži vien uz vecāku rēķina, iekšā varēja tikt nepiederošas personas.

– Vai jaunā sistēma nerada kādas jaunas problēmas?
– Patiesībā tā sistēma ir ļoti vienkārša. Sākumā bija grūtāk, jo vecākiem nebija pietiekami daudz informācijas. Dažs pie mums ieradās bez dokumentiem, kāds nebija izņēmis dzīvesvietas deklarāciju. Bet nu jau viss ir kārtībā. Vecāki vairs neiet uz pirmsskolas izglītības iestādēm pieteikties.

– Vai vecāki var apskatīties internetā, cik tālu bērns ir ticis rindā, kā tas bija solīts?
– Jā, tas ir iespējams. To var izdarīt Izglītības pārvaldes mājaslapā www.lip.lv. Tur pēc bērna dzimšanas gada var redzēt, kurš kārtas numurs rindā viņam ir izvēlētajā iestādē. Bet mājaslapā, kas pašlaik ir testa režīmā, nav vārdu un uzvārdu, bet ir identifikācijas kodi. Spriežot pēc zvaniem, kad tiek jautāts, ja kaut kas nav saprotams, mājaslapu cilvēki skatās.

Citi priecājas, ka beidzot var paši sekot līdzi, kāds numurs ir bērnam, citi savukārt ir neapmierināti, ka nav minēti vārdi un uzvārdi, bet ir kodi.

Rīdzinieki bija internetā ievietojuši ne tikai vārdus un uzvārdus, bet arī personas kodus, un tas radīja problēmas, jo pastāv personas datu aizsardzība.

– Redakcijā ir griezušies vecāki, kuriem netiešā veidā bija norādīts uz kuķuļdošanu, lai paātrinātu atvases nokļūšanu bērnudārzā.
– Jā, arī pie mums ir nākuši un teikuši. Pašlaik mānīties un krāpties vairs nav iespējams, jo tagad visa informācija ir datorā un līdz sekundēm precizēts, kad vecāks ir reģistrējies. Ir arī pieteikumu žurnāls, kurā vecāki parakstās.

– Vai jaunajā sistēmā paredzēts vēl kaut ko mainīt vai uzlabot?
– Pašlaik tiek apkopoti priekšlikumi par iespējām uzlabot gan informāciju mājaslapā, gan darbu kopumā.

Inita Gūtmane,
Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

Kamēr citi bērni mācās un rotaļājas pirmsskolas izglītības iestādēs, tikmēr daudzi mazie liepājnieki spiesti uzturēties mājās aukles uzraudzībā.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz