Pirmdiena, 28. septembris Sergejs, Svetlana, Lana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Valdis Zatlers: “Man patīk Liepājas brīvdomības gars”

Valdis Zatlers: “Man patīk Liepājas brīvdomības gars”
27.08.2007 19:52

0

Atslēgvārdi

Iespaidi par pilsētu

Viesojoties Liepājā, savas vizītes nobeigumā valsts prezidents Valdis Zatlers īsā intervijā pastāstīja, ko redzējis mūspusē, kādi ir viņa iespaidi, kā arī par to, kādas atmiņas viņu vēl no skolas laikiem saista ar šo pilsētu.

Stājoties prezidenta amatā, jūs uzsvērāt, ka gribat apbraukāt visu Latviju. Savas prezidentūras pirmajos mēnešos esat pabijis jau daudzviet.
– Es patiešām esmu bijis jau daudzviet – gan pilsētās, gan pagastos. Bet no lielajām pilsētām Liepāja manā apmeklējumu grafikā ir pirmā.

Kāpēc jums ir tik svarīgi apbraukāt valsti, nevis risināt dažādus jautājumus, atrodoties Rīgā?
– Mēs visi dzīvojam steigas laikmetā un esam tik pārņemti katrs ar savu darbu, ka mums ir maz laika paskatīties un iepazīt pašiem savu valsti. Atvaļinājuma laikā mēs varam paspēt pabūt kādā vienā novadā vai vienā rajonā, bet Latvija taču ir tik dažāda.

Vai tas nozīmē, ka tagad jums ir iespēja to iepazīt gan kā prezidentam, gan kā Latvijas iedzīvotājam?
– Man kā prezidentam tā ir cilvēciska priekšrocība un galvenais – amata pienākums.

Ko cerējāt ieraudzīt un ko salīdzinājumā ar cerēto ieraudzījāt un sajutāt Liepājā?
– Tādu kopēju iespaidu par Liepāju es pašlaik neveidoju. Bet es zinu, ka tas, ko redzēju, noteikti ir daudz, daudz labāks nekā tad, ja es būtu rūpīgi izplānojis, ko tieši vēlos apskatīt.

Jūs iepriekš sacījāt, ka Liepājai ir sava seja. Kāda tā ir jūsu skatījumā?
– Mani fascinēja tas, ka ieraudzīju Karostas seno ķieģeļu apdari jaunajā Policijas pārvaldes ēkā. Karostas ķieģeļu brends ir pazīstams visā Latvijā, un ir interesanti, kas tas izmantots arī sabiedriskas ēkas būvniecībā.

Jūs esot ar Liepāju un festivālu “Liepājas dzintars” pazīstams jau no skolas gadiem?
– Tieši tā – manas paaudzes cilvēkiem Liepāja saistās ar brīvdomību un mūziku. Tur izpaudās arī mana kā pusaudža buntavnieka gars. Esmu ar autostopiem braucis uz šejieni, mēs pie lielā universālveikala zaļajā zonā cēlām vienvietīgu telti un tur četri cilvēki gulējām. Mūzika mani vienmēr ir saistījusi, un es atceros tās festivāla dziesmas, kuru laikā mēs stāvējām kājās un dziedājām līdzi. Tās sajūtas nav izskaidrojamas. Tā toreiz bija liela dzīves jēga.

Jūs sacījāt, ka Liepāja, protams, nevar mēroties spēkiem ar Rīgu, taču tai ir sava noteikta vieta. Kādu jūs to redzat valsts kontekstā?
– Lai jebkurš dārzs būtu skaists, tajā ir jābūt vairāk par vienu ziedu, par vienu krūmu vai vienu lielu koku. Lai Latvija kļūtu daudzveidīga un lai pilsēta konkurētu ar pilsētu, kaut arī tās ir viena lielāka, cita mazāka, tām visām ir sava vieta. Un Liepāja, manuprāt, ir tāds latviskuma simbols.  

Kuri, jūsuprāt, ir tie vaļi, uz kuriem mūsu pilsēta varētu balstīties tālākajā attīstībā?
– Jūs man intervijas sākumā jautājāt, kāpēc ir vērts apceļot Latviju. Tāpēc, ka tajā ir pārsteigumi, un viens no tādiem Liepājā man bija uzņēmums “Liepājas metalurgs”. Kad es iegāju martena cehā, redzēju, kā tur cilvēki strādā un kā notiek rekonstrukcija, ne uz brīdi neapturot ražošanu, es sapratu, ka to var izdarīt tikai fanātiski cilvēki, kas tic savam darbam. Un patīkams pārsteigums man bija arī tas, cik ļoti pilsētas sporta un kultūras dzīve ir saaugusi ar šo rūpnīcu. Tā kā es uzskatu, ka šī rūpnīca ir viens no Liepājas vaļiem. Otrs – tā ir jūsu pilsētas arhitektūra. Tas, kā vecās mājas saaug ar jaunajām, ko ceļ vai atjauno tagad – tas ir īpašais Liepājas stils, ko nevar sajaukt ne ar vienu citu pilsētu. Un, protams, mūzika un kultūra, kas varētu būt trešais valis. Jums ir pašiem savs simfoniskais orķestris. Kurai citai pilsētai vēl tāds ir?

Jūs noskatījāties arī mūsu orķestra un zviedru pianista Roberta Velsa koncertu. Kā jums tas patika?
– Man patika. Bet es gribu būt Liepājas patriots un teikt, ka labākais koncertā bija orķestris. Un Velss to papildināja.

Pirms nepilnas nedēļas Rīgā notika konference par naudas apriti veselības aprūpē, kurā arī jūs piedalījāties no sākuma līdz beigām. Un viena no galvenajām domām, kas tajā izkristalizējās, bija atziņa, ka veselības aprūpē ir krīze, ka trūks cilvēku un trūkst finansējuma. Mūsu mediķi atzīst, ka pat tad, ja atradīsies nauda, tā neatrisinās mediķu trūkumu. Kā, jūsuprāt, šo problēmu – akūto mediķu trūkumu, kas ir aktuāls arī Liepājā, – risināt?
– Man patīk, ka jūs un arī jūsu veselības aprūpes speciālisti saskata to, ka galvenais ir cilvēki. Manuprāt, krīze būs pēc dažiem gadiem, kad ārsti pateiks: mēs vairs nevaram. Tāpēc mums jau tagad ir jādomā uz priekšu. Atcerēsimies laiku, kad streikoja anesteziologi. Tā bija krīze, jo veselības aprūpe šajā laikā reāli varēja apstāties. Un es domāju, ka pašlaik gaidāmā krīze ir novēršama tikai vienā veidā. Es šo situāciju mazliet salīdzinātu ar “Liepājas metalurgu” – arī tajā savulaik bija krīze, un rūpnīca bija uz apstāšanās robežas. Bet uzņēmums tika tam pāri. Un tas nozīmē, ka grūtībām var tikt pāri.

Viena uzņēmuma robežās tas tomēr ir vienkāršāk, nekā veselā nozarē visā valstī.
– Šajā konkrētajā situācija valdībai, bet jo īpaši Veselības ministrijai ir jāuztur ļoti rūpīgs dialogs ar mediķiem. Ja atceraties, tad laikā, kad bija anesteziologu streiks, tajos divos mēnešos šis dialogs bija ļoti intensīvs.  

Dialogs vien diezin vai rosināt jauniešus mācīties par mediķiem. Jaunieši šo profesiju lielākoties neizvēlas tāpēc, ka zina – aptuveni līdz 30 gadu vecumam, kad viņi kļūs par pilntiesīgiem ārstiem, dzīvos ļoti pieticīgi.
– Te es atļaujos uzskatīt, ka par ārstiem vienmēr aizies mācīties tie cilvēki, kam tas ir aicinājums. Tie, kam tā nav, labāk lai uz medicīnu neiet – ar pierunāšanu vien šai profesijai piesaistīt nevar. Bet es vēlreiz gribu uzsvērt – ja valdība, Veselības ministrija un arī pilsētu un rajonu pašvaldības spēs ar mediķiem sarunāties, radīt viņos fanātismu un nepieļaut tuvojošos krīzi, tad krīzes arī nebūs. Un es ticu, ka būs jaunie ārsti.

Latvijas pilsētās un pagastos jūs tiekaties arī ar iedzīvotājiem. Vai izkristalizējušas tās problēmas, par kurām cilvēki ar jums visvairāk grib runāt, ko jums stāstīt?
– Vispārsteidzošākais ir tas, ka cilvēki šajos tikšanās brīžos ir ļoti optimistiski un saka: “Mēs izdzīvosim. Ejiet un dariet savu darbu!”

Vecie cilvēki tomēr uzsver savas mazās pensijas, bet jaunieši jautā, kuras profesijas valstī ir nepieciešamas. Vai prezidents var reāli palīdzēt un atbildēt uz šiem jautājumiem?
– Es teikšu tā – prezidents var palīdzēt atgūt viņiem ticību, ka viņi paši spēj atbildēt uz saviem jautājumiem. Arī tepat Liepājā man bija gadījums, kad kādam strādniekam pajautāju: “Nu, kā klājas?” Un viņš atbildēja: “Nu, tā!” Un es gaidīju, kas tam sekos. Sekoja: “Slikti!” Tad mēs vēl brīdi parunājāmies, un viņš atzina: “Vispār jau būs labi!” Un tas arī ir tas, ko prezidents var izdarīt – palīdzēt cilvēkiem atgūt ticību. Ja ir kādas konkrētas lietas, kur vajadzīga reāla palīdzība, kaut vai kāda ierēdņa laba griba, tad, protams, prezidents ar savu ietekmi var pamudināt šo ierēdni problēmu risināt. Tātad viens ir palīdzēt atgūt ticību un otrs – palīdzēt atrisināt problēmas, ja kaut kur kaut kas ķeras. Bet iedot naudu, protams, es nevaru.

Kristīne Pastore,
“Kurzemes Vārds”

Valdis Zatlers uzsvēra, ka Liepājai ir sava īpaša seja, brīvdomības gars un arhitektūra, ko nevar sajaukt ne ar vienu citu pilsētu.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz