Sestdiena, 19. jūnijs Nils, Viktors
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Vasaras Ielu Basketbols – NOLIKUMS

Vasaras Ielu Basketbols – NOLIKUMS
20.05.2009 17:00

Apstiprina:
Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldes priekšnieks A. Lagzdiņš
25.05.2009.

2009. GADA LIEPĀJAS ČEMPIONĀTS
VASARAS IELU BASKETBOLĀ
NOLIKUMS

1. MĒRĶIS UN UZDEVUMI
1.Noskaidrot 2009. gada Liepājas atklātā čempionāta Vasaras ielu basketbolā uzvarētāju komandas.
2.Veicināt basketbola attīstību Liepājā un Kurzemē, popularizējot to iedzīvotāju vidū: popularizēt basketbolu kā spēli, aktīvu atpūtu, veselīgu dzīves veidu, ar pārliecību, ka basketbols ir visiecienītākā sporta spēle, un, kura ir viegli pieejama plašām tautu masām;dot iespēju piedalīties Vasaras ielu basketbola čempionātā jebkura vecuma un dzimuma spēlētājiem; rūpēties par kvalitāti un kvantitāti.

2. ORGANIZATORI
Ielu basketbolu organizē Liepājas Amatieru sporta spēļu aģentūra sadarbībā ar Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldi.

3. LAIKS UN VIETA
Turnīrs norisināsies no maija līdz augustam Liepājas pilsētā un rajonā:
1. 30.05. Grobiņas pilsēta
2. 13.06. TN Kurzeme
3. 18.07. TN Kurzeme
4. 22.08. TC Sala XL

4. PIETEIKŠANĀS
Pieteikšanās uz Liepājas čempionāta posmiem sestdienā, posmu norises vietā pie sekretariāta, no plkst. 10.00 – 11.00.

5. DALĪBNIEKI un DALĪBAS MAKSA
grupa U-13: 1996.gadā dzimušie un jaunāki zēni 1Ls no personas
grupa U-15: 1994.gadā dzimušie un jaunāki zēni 1Ls no personas
grupa U-16: 1993.gadā dzimušās un jaunākas meitenes 1Ls no personas
grupa U-19: 1990.gadā dzimušie un jaunāki zēni 1Ls no personas
grupa U-25: 1984.gadā dzimušie un jaunāki zēni 1Ls no personas
grupa U-99: 1983.gadā dzimušie un vecāki vīrieši 1Ls no personas
grupa U-99: 1992.gadā dzimušās un vecākas meitenes 1Ls no personas
MIX : bez spēlētāju vecuma ierobežojumiem 1Ls no personas

6. PAMATPRINCIPI
1. PIETEIKUMI
1.Turnīrs ir Liepājas atklātais čempionāts ielu basketbolā, un tajā piedalās visi, kas vēlas.
2.Dalības maksa katram spēlētājam uz katru posmu tiek noteikta 1 Ls.
3.Dalībnieku skaits vienas komandas pieteikumā ir ierobežots – 5 spēlētāji.
4.Spēlētājs drīkst startēt tikai tanī vecuma grupā, kurai viņš atbilst, ņemot vērā viņa dzimšanas gadu (izņemot MIX grupā).
5.Viens spēlētājs vienā posmā drīkst spēlēt tikai savā vecuma grupā, un, ja vēlās, tad vēl pieļaujams MIX grupā, attiecīgi nokārtojot papildus samaksas.
6.MIX grupā startē jauktā komanda, bet visu spēles laiku 1 sievietes līdzdalība uz laukuma ir obligāta. Ja sieviete gūst traumu, tad viņu drīkst nomainīt tikai sieviete vai arī spēli turpina divi spēlētāji.
7.Organizatori garantē katrai komandai posmā kā minimums 2 spēles (pretinieku komandas ierašanos organizatori nevar garantēt). Pārējais paliek pašu meistarības rokās.
8.Ja dalībnieks spēlē savā vecuma grupā un MIX grupā, organizatori nevar garantēt, ka šo grupu spēles nenotiks vienlaicīgi.
9.Vienas komandas sastāvā turnīrā nedrīkst startēt vairāk kā viens spēlētājs, kurš ir piedalījies Latvijas vai citu valstu augstākajās līgās, kurās tiek izcīnīts Valstu čempiona tituls.

2. SACENSĪBU VISPĀRĒJIE NOTEIKTUMI
2.1. Sacensības notiek pēc FIBA un Vasaras ielu basketbola noteikumiem. Noteikumus skatīt Nolikuma pielikumā Nr. 1.
2.2. Visas spēles tiesās Liepājas labākie tiesneši.
3.VĒRTĒŠANA
3.1. Kopējo komandas vietu apakšgrupā vienā posmā noteiks pēc sekojoša principa:
* par uzvarētu spēli – 2 punkti;
* par zaudējumu – 1 punkts ;
* par neierašanos uz spēli – 0 punktu;
*ja divām vai vairākām komandām sakrīt punktu skaits, tad augstāko vietu nosaka:
– uzvaru skaits savstarpējās spēlēs;
– iegūto un zaudēto punktu attiecība savstarpējās spēlēs;
– iegūto un zaudēto punktu attiecība visās spēlēs;
– ja apakšgrupā rādītāji ir vienādi, tad katras komandas vienam spēlētājam jāizpilda pa trim soda metieniem vienu vai vairākas kārtas.
3.2. Komandu reitings pēc posma un kopvērtējumā tiks noteikts pēc sistēmas, kura ir aprakstīta Pielikumā Nr.2.
3.3. Ja kopvērtējumā komandām ir vienāds punktu skaits, tad augstāku vietu ieņem tā komanda, kura ir ieņēmusi augstāku vietu pēdējā – noslēguma posmā (t.i. pēdējā no četriem kopvērtējuma posmiem);
3.4. Par Liepājas čempionu un kopvērtējuma uzvarētāju pēc pēdējā posma tiek pasludinātas visu grupu komandas(vīriešiem un sievietēm), kuras ir izcīnījušas visvairāk punktu četros kopvērtējuma posmos;
3.5. Nosakot kopvērtējuma uzvarētāju, tiks ņemti vērā 4 konkrēto posmu rezultāti (vadoties no izcīnīto punktu skaita attiecīgajā posmā).
4. APBALVOŠANA
4.1. Katrā posmā, katras vecuma grupas pirmās trīs vietas tiks apbalvotas ar balvām.
4.2. Kopvērtējuma pirmās trīs vietas katrā vecuma grupā, kuras būs piedalījušās vismaz 3 posmos, tiks apbalvotas ar balvām.
4.3. Ja komanda, kura kopvērtējumā ir izcīnījusi 1.-3.vietu, ir piedalījusies mazāk par 3 posmiem, tad viņas vietā kopvērtējumā tiek apbalvota komanda, kas ierindojusies nākamā aiz šīs komandas.
4.4.Vienā posmā un kopvērtējumā tiek apbalvoti maksimums pieci komandas spēlētāji.
5. CITI NOTEIKUMI.
Organizatori patur tiesības, vajadzības gadījumā, veikt izmaiņas nolikumā, spēles norisē, laikā, vietā un vecuma grupās.

PIELIKUMS Nr. 1
VASARAS IELU BASKETBOLA

1. NOTEIKUMI
1.Spēle notiek pēc basketbola noteikumiem 3 : 3 ar nelielām noteikumu izmaiņām.
2.Spēle notiek ar organizatoru noteiktajām basketbola bumbām.
3.Trīs sekunžu zonas nav. Minūtes pārtraukumi netiek doti.
4.Iesildīšanās laikā, kas notiek trīs minūtes pirms spēles sākuma, nedrīkst ”spraust” bumbu grozā no augšas. Pretējā gadījumā spēle sākas ar vienu soda metienu par katru ”spraudienu”. Spēles laikā bumbu likt grozā no augšas nav aizliegts ar noteikumu, ka spēlētājs neieķeras stīpā.
a.ieķeroties stīpā divi soda metieni;
b.salaužot grozu, komandai tiek piešķirts zaudējums, un organizatori ar komandu vienojās par defekta novēršanu.
5.Spēle ilgums līdz 30 punktiem vai 7 minūtes, atkarībā no tā, kas tiek sasniegts pirmais. Pārtraukums starp spēlēm 3 minūtes.
6.Bumba pāriet pie otras komandas pēc iemesta groza.
7.Strīdus bumba gadījumos bumba pāriet aizsargājošās komandas kontrolē.
8.Pēc noteikumu pārkāpuma, bumbas ievadīšana spēlē notiek aiz sānu vai gala līnijas.
9.Komandai, kura aizsargājas, izcīna vai atgūst bumbu, visās spēles situācijās tā ir jāizspēlē aiz 6 metru metiena līnijas. No tās pašas vietas bumbu ievada spēlē arī spēles sākumā.
10.Visos gadījumos aizsargs drīkst atbilstoši noteikumiem izsist bumbu uzbrucējam no rokām. Vienīgais gadījums, kad nedrīkst bumbu izsist, ja spēlētājs bumbu izspēlē aiz gala līnijas – T – piezīme.
11.Grozi, kas gūti spēles laikā tiek skaitīti kā 2 punkti. Rezultatīvs metiens, kas izdarīts aiz 6 metru atzīmes, ir 3 punktu vērts. Par katru precīzu soda metienu tiek piešķirts 1 punkts.
12.Nesportisks sods, tehniska piezīme vai spēles laika vilcināšana tiek traktēta:
c.tiek mesti 2 soda metieni un bumba paliek komandai, kura izpilda soda metienus par šo pārkāpumu;
d.turpinot rupju spēli, spēlētājs vai komanda var tikt diskvalificēta pēc spēles tiesneša lēmuma;
e.diskvalifikācija ir spēkā tikai konkrētajā spēlē;
f.ja spēlētājs izdara grūdienu vai sitienu tiesnesim, viņš tiek diskvalificēts uz visām turpmākajām 2009. gada sezonas Vasaras ielu basketbola sacensībām, bet komanda tiek diskvalificēta uz konkrēto posmu;
g.ja spēlētājs atklāti izrāda necieņu pret spēles tiesnesi, pasākuma organizatoru vai kādu citu pasākuma norisē iesaistītu personu, tad spēlētājs var tikt sodīts pat ar diskvalifikāciju uz visu sezonu (lēmumu pieņem Galvenais tiesnesis);
h.atklātu sitienu vai kautiņa gadījumos ar pretinieku spēlētājiem, komanda vai spēlētājs tiek diskvalificēti attiecīgajā posmā un spēlētāja jautājumu izlemj tiesnešu kolēģija, saņemot abu pušu un spēles tiesneša rakstiskus paskaidrojumus.
13.Ja spēlētājam traumas rezultātā parādās asinis, viņam nekavējoties jāatstāj laukums. Spēlētājs drīkst atgriezties spēlē, kad asiņošana ir apturēta. Ja šo punktu neievēro, pretinieka komanda izpilda 1 soda metienu.
14.Visus pārkāpumus nosaka spēles tiesnesis.
i.Ja kāds no spēlētājiem nopelna personisko piezīmi, tad tiek izpildīti 1,2 vai 3 soda metieni arī pēc spēles beigu signāla.
j.Soda metienu izdara spēlētājs, pret kuru izdarīts pārkāpums, traumas gadījumā spēlētājs, kurš nomaina savainoto spēlētāju, bet ja komandai ir mazāk par 4 spēlētājiem, tad jebkurš cits komandas spēlētājs.
k.Ja sodu iemet, bumba pāriet pretinieka komandas rīcībā, ja atlec no groza, tā tiek tam, kurš ir veiklāks. Ja tiek gūts grozs no spēles un ir noteikumu pārkāpums metiena brīdī, tad bumba paliek uzbrucēju komandas rīcībā.
l.Ja uzbrucējs pēc nesekmīga metiena izcīna bumbu, tad viņam ir tiesības uzbrukt grozam no jauna, neizspēlējot bumbu aiz sešu metru līnijas neatkarīgi no atrašanās vietas.
m.Par katru personisko piezīmi tiek izpildīti 1,2 vai 3 soda metieni (soda metienu skaitu nosaka tiesnesis saskaņā ar noteikumiem).
15.Acīmredzama spēles vilcināšana tiek sodīta ar 2 soda metieniem pēc spēles tiesneša lēmuma, kurus izpilda arī pēc spēles beigu signāla. Spēles pēdējās minūtēs, sekundēs bumbas tīša izmešana no laukuma robežām vai neatdošana tiks uzskatīta kā spēles vilcināšana. Spēles tiesnesis ir tiesīgs fiksēt uzbrukuma ilgumu. Gadījumā, ja komanda ilgāku laiku necenšas izdarīt metienu pa grozu, tiesnesis, paceļot roku, signalizē, ka līdz komandas bumbas kontroles beigām atlikušas 10 sekundes.
16.Gadījumā, ja no kāda spēlētāja vai komandas puses notiek tiesneša fiziska iespaidošana, spēlētājs vai komanda var tikta diskvalificēta uz visu sezonu. To nolemj Organizatori.
17.Spēlētāju maiņa var notikt, jebkurā brīdī.
18.Komanda par kolektīvu jaukšanos tiesneša darbībā, vai par tiesneša lēmuma apstrīdēšanu (ieskaitot attiecīgās komandas spēlētāju, kurš atrodas rezervē) var tikt sodīta ar komandas tehnisko piezīmi). Sods par šo pārkāpumu – 2 soda metieni un bumbas kontrole pretinieku komandai. Gadījumā, ja tā pati komanda tajā pašā spēle par to pašu pārkāpumu izpelnās otro tehnisko piezīmi, tai minētajā spēlē automātiski tiek piešķirts zaudējums.
19.Ja maiņa notiek nepareizi un laukumā vienlaicīgi ir četri spēlētāji, tad:
*bumba tiek atdota pretinieku komandai;
*gadījumā, ja šī komanda ir guvusi grozu, tas netiek skaitīts un bumba tiek atdota pretiniekiem.
20.Neizšķirta rezultāta gadījumā spēli turpina līdz pirmajam gūtajam grozam. Sāk tā komanda, kura spēli sākusi aizsargājoties.

2. SĪKĀKI SKAIDROJUMI
1.Spēles visos laukumos sākas un beidzas pēc kopēja signāla (izņemot gadījumu, kad sasniegti 30 punkti).
2.Visas spēles var sākt un beigt ar jebkuru spēlētāju skaitu (mazāku par trīs).
3.Katrs spēlētājs drīkst būt pieteikts un spēlēt tikai vienas komandas sastāvā. Ja spēlētājs piedalās vēl kādas komandas spēlē, viņš tiek diskvalificēts un komandām tiek piešķirts zaudējums (izņemot gadījumu, kad spēlētāja otra komanda ir MIX grupā).
4.Ja sākoties spēlei komanda neierodas laukumā, tai tiek piešķirts zaudējums.
5.Spēles tiesnesis ar monētas palīdzību (vai arī kā savādāk) pirms spēles sākuma izlozē komandu, kura uzsāk spēli.

CIENĪJAMIE DALĪBNIEKI, NECENTIETIES PIERĀDĪT SAVU TAISNĪBU AR VĀRDIEM UN NEKOREKTU RĪCĪBU. VADIETIES PĒC PRINCIPA, KA LABĀKAIS UZVAR SPĒLĒJOT LAUKUMĀ, JO NAV NEKAS LABĀKS PAR GODĪGI IZCĪNĪTU UZVARU. VAI NE TĀ? LŪDZU, ATCERIETIES – TIESNESIM VIENMĒR IR TAISNĪBA, PAT JA VIŅAM NAV TAISNĪBA.

3. SPĒLES LAIKS
Spēles laiks tiek apturēts tikai pēc nospēlētām 7 minūtēm. Centieties pierādīt savu taisnību tikai spēlē. Strīdoties tiek zaudēts laiks un neiegūti punkti. Spēles garums var tikt mainīts katrā no posmiem; šajā gadījumā tas tiek paziņots tieši pirms attiecīgā posma sākuma.

4. TIESNEŠU PĀRSTĀVIS
1.Ārpus spēles laukuma atrodas spēles tiesnesis, kurš seko, lai spēles sāktos laikā, reģistrē rezultātu, novērš strīdus, kā arī pieņem galīgos lēmumus.
2.Protesta gadījumā komandas iemaksājot 10 Ls varēs iesniegt protestu rakstiskā veidā. Protestus izskata tiesnešu kolēģija. Ja protests būs pamatots un tas tiks akceptēts, 10 Ls tiks izmaksāti atpakaļ. Bez iemaksas protesti netiks uzklausīti un izskatīti.

PIELIKUMS Nr. 2
SACENSĪBU VĒRTĒŠANAS NOLIKUMS

1. Kopvērtējumā ieskaitē ņem vērā komandas izcīnītos punktus, 4 konkrētajos posmos.
2. POSMU SACENSĪBĀS punkti tiks skaitīti sekojoši:
1.v. – 10 p.
2.v. – 8 p.
3.v. – 6 p.
4.v. – 5 p.
5.v. – 4 p.
6.v. – 3 p.
7.v. – 2 p.

8. un pārējām vietām – 1p.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz