Sestdiena, 31. oktobris Valts, Rinalds, Rinalda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vasaras vai vissezonas: kuras riepas labāk izvēlēties vasaras sezonai?

Vasaras vai vissezonas: kuras riepas labāk izvēlēties vasaras sezonai?
11.09.2020 14:55

Apmaksāta informācija

Trodo.lv

Rekordsiltā ziemas sezonas jau tuvojas noslēgumam un noteikti liela daļa auto vadītāju jau sāk gatavoties vasaras sezonas sākumam, kas parasti saistās ar garākiem ģimenes izbraucieniem, ilgākiem pārbraucieniem un klasisko auto cienītāju sezonas sākumu. Katrs auto vadītājs zina – lai vasara uz ceļiem aizritētu droši un patīkami, auto jāaprīko ar piemērotām un labām riepām. Auto rezerves daļu internetveikals Trodo.lv ir skaidro, kāda ir atšķirība starp vasaras un vissezonas riepām, kliedē aizvien populārus mītus par riepām un iesaka, kādas riepas būs uzticamākā izvēle drošiem braucieniem siltajos un pat karstajos vasaras braucienos.

Pieredzējušie auto vadītājiem, visticamāk, riepu jautājumu jau sen kā izpētījuši, savus secinājumus izdarījuši un aizvien zina, kāda veida riepas būs piemērotākās viņu spēkratam. Un tomēr, aizvien der painteresēties, vai inovatīvajā auto industrijā, kas rada aizvien jaunas tehnoloģijas nav parādījušies arī kādi jauni atklājumi riepu jautājumā. Turklāt, kas zina, iespējams klimata pārmaiņu laikā vairs patiesībai neatbilst arī sen kā definētā patiesība, ka ziemā jābrauc ar ziemas riepām, vasarā – ar vasaras, bet, ja ļoti gribas arī pabraukt arī ar tā saucamajām vissezonas riepām, tās uz auto jāmontē starpsezonu periodā, kad īsti siltais pavasaris vēl nav atnācis, taču arī ziema vēl nav aizgājusi un laiku pa laikam var gadīties gan apledojuši ceļi un sniegs, gan arī atkusnis. Tāpēc, Trodo.lv apkopo aktuālāko informāciju par riepām, atgādina ”zelta pamatus” un rekomendē jaunumus.

Vasaras riepas

Pasūti vasaras riepas internetā!

Pirmā būtiskā vasaras riepu atšķirība ir gumijas sastāvs. Vasaras riepas ir cietākas nekā ziemas riepas, nodrošinot lielāku saķeri uz silta un pat karsta asfalta gan sausos, gan arī slapjos laika apstākļos. Tas palielina auto vadāmību un drošību, turklāt – vasaras riepas ir arī ievērojami klusākas un nodrošina komfortablāku braukšanu. Konstrukcijas un gumijas sastāva dēļ, vadāmības precizitātē un stabilitātē ar vasaras riepām vissezonas riepas konkurēt nespēj, nemaz nerunājot par ziemas riepām, kuru mīkstā gumija pastiprināti dilst un sniedz ievērojami sliktāku saķeri.

Iemesli, kāpēc izvēlēties vasaras riepas:

 • Riepas protektors izstrādātas, lai nodrošinātu drošu un stabilu automašīnas vadāmību arī ceļa līkumos un bremzējot;

 • Cietāka riepas gumija nodrošina ievērojami labāku saķeri, kad gaisa temperatūra pārsniedz +7°C;

 • Protektora dizains izstrādāts tā, lai maksimāli izspiestu ūdeni starp ceļa virsmu un automašīnas riepu, līdz minimumam samazinot akvaplanēšanas riskus;

 • Vasaras riepas siltos laika apstākļos nodrošina augstāku vadāmību arī braucot ar lielāku ātrumu, piemēram – uz autobāņa.

Diemžēl, varas riepas strauji zaudē savas teicamās īpašības, tiklīdz gaisa temperatūra pazeminās līdz +7°C un mazāk. Savukārt, braukšana slapjdraņķī vai pa apsnigušiem un apledojušiem ceļiem ar vasaras riepām ir ne tikai nerekomendējama, bet pat viennozīmīgi bīstama.

Vissezonas riepas

 

Pasūti vissezonas riepas internetā!

Vissezonas riepas ir mēģinājums radīt universālas riepas, apvienojot ziemas un vasaras riepu labākās īpašības, lai nodrošinātu drošu automašīnas ekspluatēšanu visos gadalaikos un laika apstākļos. Īstermiņā tās var būt ekonomiski izdevīgākā izvēle.

Vissezonas riepu priekšrocības:

 • Riepas atļauts lietot visu gadu (arī ziemā);

 • Atvieglo ikdienu tiem auto vadītājiem, kuriem nav piemērotas vietas otra riepu komplekta glabāšanai;

 • Nodrošina labu saķeri ar ceļa virsmu mainīgos laika apstākļos, turklāt mazāk dilst.

 • Laba izvēle autovadītājiem, kas brauc salīdzinoši maz (līdz 10 000 km gadā), lielākoties pa pilsētu un salīdzinoši labos laika apstākļos;

 • Nodrošina labu saķeri un vadāmību arī uz grants ceļiem.

Tomēr, lai cik labi izklausītos vissezonas riepu priekšrocības, tām ir arī trūkumi. Lielākoties Latvijā pieejamām vissezonas riepām ir salīdzinoši vāja saķere ar apledojušu ceļu segumu. Vasaras sezonā tās dilst straujāk par vasaras riepām, taču mazāk nekā ziemas riepas. Jāņem vērā, ka vissezonas riepu protektora un konstrukcijas dēļ, automašīna būs mazāk precīza un stabila gan bremzējot, gan pagriezienos un līkumos. Sportiska braukšana ar tām būs ne vien nebaudāma, bet strauji palielinās riepu nodilumu un būs mazāk droša nekā šāda pat braukšana ar konkrētai sezonai paredzētām riepām.

Kādas riepas labāk izvēlēties vasaras sezonā?

Uz šo jautājumu katrs pats var sniegt vislabāko atbildi, izvērtējot savus braukšanas paradumus, ceļa apstākļus, kādos lielākoties tiek braukts, nobrauktais kilometru skaits un braukšanas stils. Protams, jāizvērtē arī savas personīgās finanšu iespējas un automašīnas veiktspēja.

Ja vasarā patīk braukt sportiski, vai ar auto paredzēts mērot lielus attālumus, pareizākā izvēle ir vasaras riepas. Tām būs zemāka rites pretestība, kas samazinās arī degvielas patēriņu. Braukšana noteikti būs komfortablāka un klusāka. Riepas būs prognozējamākas un stabilākas ceļa līkumos un būtiski samazinās bremzēšanas ceļu.

Taču vissezonas riepām ir arī savas priekšrocības mainīgos laika apstākļos, kad gaisa temperatūra vienas dienas laikā var strauji mainīties – kā zināms, Latvijā pavasarī un rudenī netrūkst dienu, kad naktī gaiss atdziest līdz -5 grādiem pēc Celsija, bet dienā sasilst pat līdz 10 un 15 grādiem. Šādos apstākļos vissezonas riepas būs labākā izvēle. Rupjā un salīdzinoši dziļākā  protektora zīmējuma dēļ, vissezonas riepas būs teicama izvēle arī autovadītājiem, kuriem ikdienā lielākoties jābrauc pa grants ceļiem.

Der atcerēties, ka saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem no 1. marta līdz 1. decembrim automobiļu, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, kā arī to piekabju riteņiem jābūt aprīkotiem ar vasaras vai vissezonas riepām. Vasarā ir pieļaujama arī braukšana ar ziemas riepām, taču no 1. maija  – tikai bez radzēm. Minimālais pieļaujamais protektora dziļums ir 1,6 mm. Savukārt, ar ziemas riepām auto ir jābūt aprīkotam no 1. decembra līdz 1. martam. Ziemas riepu minimālais pieļaujamais protektora dziļums ir 4mm.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz