Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Banka “Citadele” brīdina par krāpniekiem, kuri uzdodas par darba devējiem

Pēdējā laikā aktivizējušies finanšu krāpnieki, kuri, uzdodoties par bankas “Citadele” darbiniekiem, uzrunā darba meklētājus un piedāvā darbu, aģentūru LETA informēja bankas pārstāvji.

Banka “Citadele” brīdina par krāpniekiem, kuri uzdodas par darba devējiem
Ilustratīvs (Foto: Scanpix)
20.10.2023 13:44

LETA

Atslēgvārdi

Krāpnieki uzrunā darba meklētājus, kuri izvietojuši sludinājumus dažādos interneta portālos un sociālajos tīklos.

Lai pieteiktos vakancei,

naudas izkrāpēji aicina atvērt bankas kontu,

bet pēc tam, lai it kā pārbaudītu kandidāta identitāti, pieprasa atdot jaunatvērtā konta pieejas datus vai pievienot vēl kādu citu personu kā konta lietotāju.

Tāpat novērota shēma, kur krāpnieki ar upuri sazvanās video zvanā un aicina kamerā parādīt personu apliecinošus dokumentus.

Šādā veidā krāpnieki tiek pie upura datiem, bet pēc tam tos izmanto, lai pieteiktos kredītiem un naudu no šī konta pārskaitītu uz saviem kontiem.

Kontu krāpnieki var izmantot arī kā tranzītkontu, lai pārskaitītu no citiem cilvēkiem izkrāpto naudu.

Bankas “Citadele” IT drošības daļas vadītājs Roberts Birzgalis norāda, ka kandidātiem, kuri saņēmuši darba piedāvājumu, nekad netiks pieprasīts atvērt jaunu bankas kontu pirms darba līguma slēgšanas. 

Jaunajiem darbiniekiem ir iespēja atvērt kontu bankā “Citadele” un noformēt jebkuru maksājuma karti, turklāt šī iespēja vienmēr ir bez maksas, taču bankas darbinieki nekad nevaicās pēc konta pieejas datiem.

Tāpat uzņēmuma darbinieki sarunas gaitā nesteidzinās pieņemt lēmumu, kas ir krāpniekiem raksturīga metode, uzsver Birzgalis.

Ja ir aizdomas, ka cilvēks kļuvis par krāpniecības upuri, nekavējoties jāsazinās ar savu banku, kā arī jāziņo par gadījumu Valsts policijai.

Sarunā ar banku īsi jāapraksta vai jāizstāsta notikušais, apkopojot arī pierādījumus, ja tādi ir, piemēram, saņemtās viltus vēstules, SMS. Tāpat jāpārskata arī konta izraksts un jāziņo par visiem darījumiem, kuri nav veikti.

Tāpat bankai jāizstāsta, kāda personas informāciju atklāta krāpniekiem, piemēram, lietotājvārdu, internetbankas paroli, maksājumu kartes datus, “MobileSCAN” PIN kodu, kā arī jāpastāsta, vai un kādas programmas lejupielādētas savā ierīcē pēc krāpnieku ierosinājuma.

Banka bloķēs maksājumu karti un internetbanku, lai nodrošinātu, ka klienta finanšu līdzekļi ir drošībā, kā arī informēs par tālākajiem darbības soļiem.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz