“Barons” pārliecinoši pieveic “Liepājas Lauvas”

21.04.2009 20:44

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmajā ceturtdaļfināla spēlē starp Rīgas ”Barons/LMT” un ”Liepājas Lauvām” šovakar Rīgā, Daugavas sporta namā, uzvaru ar 80:58 izcīnīja mājinieki, sērijā līdz divām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1:0.

Ceturtdaļfināla sērija rit līdz kādas komandas divām uzvarām. Šajā pārī, pateicoties labākai vietai regulārās sezonas turnīra tabulā (3.un 6.), sava laukuma priekšrocības ir ”Baronam”. Regulārajā sezonā abas komandas tikās divreiz, abām komandām izcīnot pa vienai uzvarai, pie tam, izdarot to pretinieku laukumā. Liepājnieki oktobrī Rīgā uzvarēja ar 89:66, bet ”Barons” Liepājā revanšējās februārī, uzvarot ar 65:58.

Mača sākumā laukumā ritēja līdzīga cīņa. Pirmās ceturtdaļas lielāko daļu vadībā atradās viesi no Liepājas un viņiem pirmās desmit minūtes izdevās pabeigt ar sev labvēlīgu rezultātu – 19:18. Arī otrās ceturtdaļas pirmajā pusē cīņa notika punkts punktā, un tikai ceturtdaļas beigu daļā baroniem izdevās veikt kaut cik ievērojamu atrāvienu un pabeigt pirmo puslaiku ar +7 (35:28).

Otro puslaiku ar pēc kārtas gūtiem četriem punktiem sāka mājinieki, un pirmo reizi šajā mačā kādas komandas pārsvars pārsniedza desmit punktus – 39:28. Lai arī viesiem periodiski izdevās nospēlēt vairākas veiksmīgas epizodes pēc kārtas, ”Barons” atbildi parādā nepalika un spēja palielināt pārsvaru – pirms pēdējās ceturtdaļas tas sasniedza jau 13 punktus – 55:42.

Piecas minūtes pirms mača beigām pēc Klāva Ansona slam dunk liepājnieki spēja pietuvoties līdz septiņiem punktiem – 61:54, taču mājinieki atbildēja ar īsā laikā realizētiem diviem trīnīšiem Toda Abernetija un Artūra Brūniņa izpildījumā, atjaunojot drošu pārsvaru – 67:54. Tuvāk viesiem neizdevās tikt, bet mājinieki vēl vairāk palielināja pārsvaru, rezultātā svinot diezgan pārliecinošu uzvaru – 80:58.

Sērijas otrā spēle ceturtdien notiks Liepājā.