Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Dāvis Gludavs izcīna otro vietu “Grudziadz” tūres kopvērtējumā

Pēdējo gadu sekmīgāko daudzdienu velobraucienu aizvadījusi Gata Smukuļa vadītā Latvijas junioru šosejas riteņbraukšanas izlase. Polijā notiekošā ”Grudziadz” velobrauciena noslēdzošajā posmā trešo vietu izcīnīja Ģirts Harkins, kamēr kopvērtējumā cits Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknis liepājnieks Dāvis Gludavs izcīnīja augsto otro vietu.

01.05.2023 22:01

Latvijas junioru riteņbraucēji gan sestdien, gan svētdien izcīnīja uzvaras UCI līmeņa daudzdienu velobrauciena ”Grudziadz” posmos. Sestdien to paveica Ģirts Harkins, bet svētdien Dāvis Gludavs. Īpaši izceļama trenera Gata Smukuļa vadītās izlases sadarbība un nepiekāpība. Pirms pirmdien notikušā noslēdzošā posma kopvērtējumā Dāvis Gludavs atradās otrajā vietā, 20 sekundes aiz līdera Marselī Peras no Polijas.

Ceturtajā etapā riteņbraucēji mērojās spēkiem 85 kilometru garajā distancē, kas bija sadalītas divos apļos. Latvieši kā allaž bija aktīvi, nepieļaujot tuvāko konkurentu bīstamus atrāvienus. Pašās beigās solo vadību ieguva dāņu riteņbraucējs Vikors Vads, kurš nebija bīstams cīņā par labāko trijnieku kopvērtējumā. Neskatoties uz to, dānis līdz finišam teju tika panākts.

No Latvijas sportistiem grupas priekšā tika virzīts Ģirts Harkins un lielisku ātrumu demonstrēja arī Gusts Lapiņš. Dramatiskā cīņā Vads nosargāja savu vadību, kļūstot par posma uzvarētāju (01:51:34). Otro vietu ieņēma mājinieks Sižmons Višņevskis. Tikmēr augsto trešo vietu izcīnīja mūsu riteņbraucējs Ģirts Harkins. Ikdienā ”MSĢ/ Smiltenes BJSS VeloLifestyle” pārstāvošais velosportists tādējādi izcīnīja jau otro goda pjedestālu trīs dienu laikā.

Labāko desmitnieku noslēdza kuldīdznieks Gusts Lapiņš, bet Dāvim Gludavam 15. vieta. Vēl no mūsu puišiem Olivers Jēkabs Skrapcis ieņēma 26. vietu, Kristiāns Markuss Gunne (”Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”) bija 31., Roberts Ļaudanskis 41., bet Riks Sipovičs (”Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”) 46. Tūri noslēdza 73 no 131 riteņbraucēja, kurš uzsāka sacensības.

Kopvērtējumā lielisks panākums Dāvim Gludavam un Latvijas izlases puišiem. Dāvis nosargāja otro vietu, kas daudzdienu kopvērtējumā ir desmitgades augstākais panākums mūsu junioriem. Jāatzīmē 2012. gads, kad uzvaru Lodzas tūres kopvērtējumā svinēja Krists Neilands.

Ģirts Harkins izcīnīja 11. vietu (+00:00:49), Gusts Lapiņš bija 24. (+00:01:03), Olivers Jēkabs Skrapcis 29. (+00:01:08), Kristiāns Markuss Gunne 33. (+00:01:08), Roberts Ļaudanskis 47. (+00:01:13), Riks Sipovičs 52. (+00:01:13).
Latvijas Riteņbraukšanas federācija izsaka pateicību par darbu izlases trenerim Gatim Smukulim, Dobeles komandas trenerim Dainim Ritumam, mehāniķim Viktoram Belovam.

Izlases starts sacensībās bija iespējams pateicoties šosejas un MTB sacensību organizatoru un to dalībnieku iemaksām jaunatnes fondā. LRF izceļ ”Vivus.lv MTB maratona”, Latvijas valsts mežu MTB maratona, ”Giant Gravel Race”, ”MySport Tomes MTB maratona”, ”Velomena”, ”Sigulda Granfondo”, ”Kūku MTB” rīkotājus, kuru iemaksas tika izmantotas šī brauciena realizācijā. Izlases startu atbalsta arī Murjāņu sporta ģimnāzija, Rīgas Riteņbraukšanas skola, ”Green Motors” un ”SiS” sporta uzturs.