Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dejas ateljē koncertzāles arhitektūrā

Dejas ateljē koncertzāles arhitektūrā
Foto: Ģirts Gertsons
01.06.2018 07:06

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Visu šo nedēļu koncertzālē “Lielais dzintars” norisinās starptautiska dejas mākslinieku rezidence un darbnīca “Liepājas dejas ateljē”, ko rīko Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar koncertzāli. Ar sešu horeogrāfu darbu ikviens varēs iepazīties 2. jūnijā no pulksten 17 līdz 18 pastaigā pa “Lielo dzintaru”.

Horeogrāfu rezidences organizētājs Latvijas Jaunā teātra institūts, kas rīko starptautisko teātra festivālu “Homo Novus”, Liepājā ar kādu projektu viesojas pirmoreiz. “Izvēle par Liepāju un “Lielo dzintaru” lielā mērā ir saistīta ar koncertzāles māksliniecisko vadītāju Baibu Bartkeviču un to, ka laikmetīgā deja ir viņai pazīstams žanrs,” skaidroja Jaunā teātra institūta projektu vadītāja Laura Stašāne. Viņa apgalvoja, ka sadarbība starp institūtu un koncertzāli turpināsies arī pēc šī projekta.

“Liepājas dejas ateljē” piedalās seši jauni Latvijas un Ziemeļvalstu laikmetīgās dejas horeogrāfi – Kristīne Brīniņa (Cīrava), Klāvs Liepiņš (Reikjavika/Rīga), Mira Kauto (Helsinki), Elīna Lutce (Rīga), Kadri Normetsa (Tallina), Rosa Omarsdotira (Brisele/Reikjavika). Darbnīcu vada dramaturģe un horeogrāfe Ana Dubljeviča (Belgrada). Rezidencē Liepājā viņi satikušies, lai vienu nedēļu apdzīvotu visu “Lielā dzintara” ēku un attīstītu savas mākslinieciskās idejas atvērtā procesā un mijiedarbībā ar arhitektūru, apkārtējo vidi un viens ar otru. 

Lai ierosinātu horeogrāfu domāt līdz šim mazāk skartos virzienos un arī iztēloties sevi par daļu no ekosistēmas, viņiem notikušas lekcijas arhitektūrā un bioloģijā, precīzāk, ornitoloģijā. “Tā bija viena no idejām, ka pilnīgi noteikti mēs strādājam starpdisciplināri,” pastāstīja L. Stašāne.

Nedēļu garās rezidences izskaņā 2. jūnijā no pulksten 17 līdz 18 ikviens var doties uz koncertzāli, lai redzētu, kā horeogrāfi ir apguvuši koncertzāles vidi un kādu horeogrāfisku darbu ir gatavi parādīt publikai. “Mēs vedīsim cilvēkus pa “Dzintaru”, un būs konkrētas pieturvietas, kur tiks rādīta katra mākslinieka izlolota ideja. Tā nebūs klīšana, meklējot, kur te kaut kas notiek, bet gribam radīt cilvēkiem viesmīlības sajūtu. Mēs esam bijuši šeit nedēļu un gribam parādīt šo māju no citas perspektīvas,” skaidroja projekta vadītāja L. Stašāne.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 1. jūnija numurā.

#kvards-20180601-10#

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz