Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Durbes upē noslīkst vīrietis

Durbes upē noslīkst vīrietis
Foto: liepajniekiem.lv
29.07.2013 10:32

liepajniekiem.lv

Svētdien, 28.jūlijā, Durbes upē noslīcis aptuveni 50 gadus vecs vīrietis, portālam pastāstīja VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas komandieris Romāns Andrijauskas.

Pulksten 19.01 glābēji saņēmuši izsaukumu uz Durbes novadu, kur Durbes upē noslīcis vīrietis. Veicot zemūdens meklēšanas darbus, ugunsdzēsēji glābēji pēc neilga laika noslīkušo vīrieti atrada un izcēla krastā.

Kopumā aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no 27.jūlija pulksten 6.30 līdz 29.jūlija pulksten 6.30 VUGD saņēma 84 izsaukumus. Kopumā dzēsti 29 ugunsgrēki, veikti 43 glābšanas darbi, bija arī 11 maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav gājuši bojā vai cietuši cilvēki, portālu informēja VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Šembele.

Viņa atgādina svarīgākās drošības prasības, kas jāņem vērā, lai atpūta pie ūdeņiem nebeigtos ar traģēdiju: ”Atcerieties, ka visdrošāk ir peldēties oficiālajās peldvietās. Nepeldieties viens! Nepeldies stiprā vējā, naktī vai negaisa laikā! Nepārvērtējiet savus spēkus! Ja esat pārkarsis saulē, ūdenī ejiet lēnām, lai nebūtu strauja ķermeņa temperatūras maiņa, kas var izraisīt muskuļu krampjus vai sirdsdarbības un asinsrites traucējumus. Vizinoties ar laivu, kuteri vai citu peldlīdzekli, obligāti uzvelciet glābšanas vesti.”

VUGD pārstāve uzsver, ka bērniem atļauts ūdenī spēlēties ar piepūšamām rotaļlietām, ja pieaugušais atrodas ūdenī starp krastu un dziļumu. Ja bērns ūdenī atrodas dziļāk par jostasvietu, tad ar viņu nepārtraukti jāuztur vizuālais kontakts. ”Piemājas baseinos neatstājiet peldošas rotaļlietas, kas piesaista mazuļa uzmanību,” piebilst V.Šembele.

Un turpina: ”Aizliegts peldēties alkohola reibumā. Lēkt ūdenī no tramplīna, laipas, tilta vai krasta, ja neesat izpētījis ūdenstilpnes gultni. Atstāt bērnu pagalmā bez pieskatīšanas, ja tajā ir ūdenstilpne. To vēlams norobežot tā, lai bērns neiekristu.”

Viņa skaidro, ka slīcēju var glābt tikai cilvēks, kurš labi apguvis peldēšanas tehniku un zina paņēmienus, kā satvert cietušo un izvilkt viņu krastā. Vienlaicīgi parūpējieties par savu drošību, izmantojot kādu peldlīdzekli. ”Slīcējam var sniegt palīdzību no krasta, pametot virvi vai kādu peldošu priekšmetu, kas palīdzētu noturēties virs ūdens.”

VUGD atgādina, ka nelaimes gadījumā nekavējoties jāizsauc glābējus, zvanot pa tālruni 112 un pēc iespējas precīzāk norādot nelaimes vietas koordinātes un piebraukšanas iespējas.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz