Godalgas badmintona jauniešiem un senioriem

Latvijas labākie jauniešu badmintonisti Tallinā aizvadīja treniņnometni, kā arī piedalījās starptautiskās sacensībās. Latvijas izlases rindās startēja arī Liepājas badmintonisti un izcīnīja godalgotas vietas. Savukārt seniori ar panākumiem startēja Latvijas čempionātā.

Ilustratīvs (Foto: moerschy from Pixabay)
01.12.2021 06:00

Jauniešiem trīs dienas norisinājās intensīva treniņnometne, kuru vadīja četru olimpisko spēļu dalībnieks un 2019. gada Eiropas spēļu medaļnieks Rauls Musts, kā arī Latvijas treneri Pauls Gureckis, Salvis Lozda un Edgars Kviesis.

Nometnes noslēgumā Latvijas jaunieši Tallinā piedalījās arī starptautiskās sacensībās ”Noorte GP”. 232 dalībnieku vidū badmintona prasmes demonstrēja arī liepājnieki Leonardo Golovčenko, Žanete Griniece un Marta Heize.

Lielisku sniegumu demonstrēja Golovčenko, kas uzvarēja savā apakšgrupā, turpinājumā iekļuva pusfinālā, kur ar 12-21; 17-21 piekāpās esošajam Latvijas U15 čempionam un arī šī turnīra uzvarētājam Tomam Salam, līdz ar to liepājnieks tika klasificēts 3. vietā.

Līdzīgu panākumu U17 vecuma grupā sasniedza arī Griniece, kura pēc triumfa apakšgrupā pusfinālā ar 16-21; 12-21 piekāpās vēlākai sacensību uzvarētājai Mirtelai Prulmanei no Igaunijas un ierindojās 3. vietā.
Savukārt Heize ar divām uzvarām un vienu zaudējumu grupā palika 2. vietā, tālākām sacensībām nekvalificējās, un turnīrā izcīnīja dalītu 5./8. vietu.

Tikmēr Liepājas seniori spēkojās Latvijas čempionātā, kas novembra izskaņā norisinājās Baložos. Liepājas godu čempionātā pārstāvēja Eva Filka, Santa Bronka, Inna Korjukina un Guntis Pirktiņš. Mūsējie, demonstrējot lielisku spēli, kopā izcīnīja piecas dažādu kalumu godalgas.

Triumfs un čempiona tituls vienspēļu turnīrā 45+ Pirktiņam, kas soļoja no uzvaras uz uzvaru, līdz finālā sīvā cīņā ar 21-19; 21-19 uzvarēja valmierieti Māri Rinku.

Liepājas duets Filka un Bronka ieguva 2. vietu vecuma grupā 35+, savukārt bronzas pozīcijās finišēja Korjukina pārī ar Tatjanu Ābelīti no Valkas un Pirktiņš ar Dairi Leikumu no Ozolniekiem (abi 45+).

Visbeidzot 3. vietu ieguva Bronka jauktajās dubultspēlēs pārī ar valcēnieti Jāni Jaunslavieti (45+).