HK ”Vaiņode” aizvada cīņu pret flagmani

Latvijas handbola virslīgā HK ”Vaiņode” izbraukumā sacentās ar valsts vadošo komandu ZRHK ”TENAX Dobele” un, cīnoties ar īsu rezervistu soliņu, piekāpās ar 27:42 (16:19).

23.11.2022 06:00

Dobelniekiem pēdējā laikā izveidojies saspringts spēļu kalendārs – pēc mačiem Eiropas kausa izcīņā, kur Latvijas vadošais klubs otrajā kārtā divu spēļu summā sāpīgi ar 56:57 piekāpās Čehijas ”Talent”, turpinājumā zemgaļi savā laukumā ar 25:31 zaudēja Igaunijas SK ”Tapa/N.R. Energy”.

Uz šāda negatīva emocionālā un fiziskā fona jau nākamajā dienā dobelnieki uzņēma ”Vaiņodi”, kuri ieradās uz maču ar trim rezervistiem, turklāt Kristaps Mickus cīnījās nevesels.

Pirmie uzbrukumi vaiņodniekiem iestrēga mājinieku aizsardzībā, turklāt trešajā minūtē Matīss Mickus nopelnīja noraidījumu. Laukuma saimnieki ātri ieguva 3-4 vārtu pārsvaru un šādu handikapu saglabāja līdz pirmā puslaika vidum.

Lai gan mājiniekiem pietrūka svaiguma un ātruma, mūsējiem dažbrīd neizdevās sekmīgi uzlauzt pretinieku aizsardzību. Uz mirkli dobelnieki kļuva paviršāki, un viesi, gūstot trīs vārtus pēc kārtas, pievilka līdz 10:12. Pēc nelielas atkāpes zemgaļi pielika ātrumā un veicot 4:1 izrāvienu atguva drošāku pārsvaru.

Nepatīkama sadursme notika puslaika galotnē, kad Nils Kreicbergs uzbrukumā uztriecās virsū Matīsam Mickum, kurš laukumu varēja pamest tikai ar komandas biedru palīdzību, bet vēlāk nācās izsaukt arī neatliekamo palīdzību.

Otrā puslaika sākumā dobelnieku vārtos stājās Liepājas skartais Mārtiņš Ozoliņš, bet mājinieki īsā laika sprīdī panāca 26:17. Pēc minūtes pārtraukuma vaiņodnieki uzlaboja sniegumu, un turpmākajos uzbrukumos vienības regulāri apmainījās ar vārtu guvumiem.

Puslaika vidū uz divām minūtēm rezultāts iestrēga, bet tad vairākas skaistas izspēles izveidoja mājinieki, un 13 minūtes pirms mača beigām zemgaļi ieguva plus desmit.

Atlikušajā laikā komandas uzspēlēja atklātāku handbolu, palielinājās kļūdu skaits, bet tas netraucēja ZRHK ”TENAX Dobele” izcīnīt pārliecinošu uzvaru. Viesu rindās ar astoņiem vārtiem izcēlās Oskars Pāvils.

27. novembrī HK ”Vaiņode” vēlreiz sacentīsies ar dobelniekiem, tikai šoreiz mūsējie maču aizvadīs savā laukumā.