Hokeja čempionāta zelts atgriežas Liepājā

20.03.2011 14:36

Pēc viena gada pārtraukuma Latvijas hokeja čempionāta zelta medaļas izcīnījuši liepājnieki.

Finālsērijas ceturtajā spēlē ”Liepājas Metalurgs II” ar 4:2 pārspēja ”Ozolnieki/Monarch” komandu, sērijā triumfējot ar 4-0.

Pirms šodienas mača Liepāja bija vadībā sērijā ar 3:0 un, uzvarot arī ceturtajā spēlē, varētu kārt kaklā zelta medaļas. Viesu sastāvā pēc vakardienas spēles izlaišanas slimības dēļ spēlēja Aigars Cipruss, bet malā pleca savainojuma dēļ palika Sergejs Durdins. Arī šodien ”monarhiem” spēlētāju pietika tikai trim maiņām.

Pirmā trešdaļa aizritēja necerēti sīvā cīņā. No gaidītā mājinieku pārsvara nebija ne miņas. Pirmais moments 8. minūtē bija viesiem, kad Kristapam Kuplajam izdevās izrāviens viens pret vienu ar Māri Jučeru. Viesu aizsargs uzmeta ripu virsū mājinieku aizsargam.

Jau šķita, ka pirmajā periodā vārti netiks gūti, taču pēdējā minūtē rezultāts tomēr tika ”saslapināts”. Pie tam vārtus guva abas komandas. Vispirms ar tālu metienu izcēlās Edijs Brahmanis, izvirzot mājiniekus vadībā ar 1:0. Astoņas sekundes pirms došanās atpūtā izlīdzinājumu panāca Viktors Ignatjevs, vārtu priekšā pielabojot Arta Ābola tālu raidījumu – 1:1.

Ja pirmais periods aizritēja bez noraidījumiem, tad otrajā trešdaļā katrai no komandām bija pa divām vairākuma iespējām. Vārtus gūt neizdevās ne vieniem, ne otriem. Labāki momenti šajā periodā bija ”monarhiem”. Jau pašā trešdaļas sākumā Ēriks Bisenieks vārtu priekšā neuztvēra Ciprusa piespēli.

Vairākumā septītajā minūtē lieliska iespēja bija Viktoram Lobačovam, kuram bija gana laika, lai izdarītu labāku metienu no trīs metriem. Lobačovs, neviena netraucēts, uzmeta virsū Jučeram. Nedaudz vēlāk spēlējot vienādos sastāvos, divatā pret Jučeru izslidoja Bisenieks un Cipruss. Pirmais atdeva gaužām neprecīzu piespēli, izšķērdējot vēl vienu lielisku izdevību. Liepājnieki uzbruka vairāk, taču ne tik bīstami. Arī otrajā trešdaļā tika fiksēts neizšķirts – 0:0.

Trešā perioda otrajā minūtē neveiksmīgi aizsardzībā nospēlēja Ignatjevs, ļaujot Egilam Kalnam no asa leņķa raidīt ripu Kristapa Zelča vārtos – 2:1 mājinieku labā. ”Monarhiem” tūlīt pat bija iespēja divas minūtes spēlēt piecatā pret četriem liepājniekiem, taču neko sakarīgu izveidot uzbrukumā viņiem neizdevās.

”Metalurga” spēlētāji drīz vien nodemonstrēja, kas jādara, kad ir viena spēlētāja pārsvars. Mājiniekiem vajadzēja tikai septiņas sekundes, lai realizētu vairākumu – Jurijs Navarenko ar tālu metienu cauršāva Zelču un panāca savējiem jau divu vārtu pārsvaru. Vēl bija jāspēlē nepilnas 12 minūtes. Mača beigas liepājnieki aizvadīja vieglprātīgi. Priekšpēdējā minūtē ”monarhi” labi izkombinēja, Ābols no laukuma stūra uz vārtu priekšu piespēlēja Ciprusam – 3:2. Viesiem vēl palika minūte un 17 sekundes, lai izglābtos no zaudējuma.

”Metalurgs” pēc minūtes pārtraukuma labi presingoja, ne vien neļaujot ”monarhiem” nomainīt Zelču pret sesto laukuma spēlētāju, bet pati guva ceturtos vārtus – nedaudz kuriozā situācijā ripu Zelča vārtos raidīja Vitālijs Pavlovs, uzstādot mača gala rezultātu – 4:2.

Latvijas čempionāta zelts Liepājā atgriežas pēc viena gada pārtraukuma. Pērn čempionātā triumfēja ”Dinamo Juniors”, finālā ar 4-1 pieveicot ”Liepājas Metalurgu”, kas bija uzvarējusi pirms diviem gadiem, toreiz finālsērijā ar 4-2 apspēlējot ”Ogri”.

Latvijas čempionāta fināls, 4. spēle

Liepājas Metalurgs – Ozolnieki/Monarch 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Vārti: 19:13 Brahmanis (Gņidenko) 1:0, 19:52 Ignatjevs (Ābols, Šiškovičs) 1:1, 42:25 Kalns (Zabis) 2:1, 48:40 Navarenko (Brahmanis, Bļinovs, vair.) 3:1, 58:43 Cipruss (Ābols, Bisenieks) 3:2, 59:27 Pavlovs (Brahmanis) 4:2
Vārtsargi: Jučers – Zelčs