Ilze Jākobsone 13 tālmetienu pavadījumā atnes uzvaru Liepājai

10.10.2017 21:11

Sportacentrs.com

Latvijas-Igaunijas basketbola līgas pirmajā divīzijā otrdien, 10. oktobrī, notika viena spēle. “Liepājas Papīrs” (1-1) savā laukumā izcīnīja 24 atlēkušās bumbas uzbrukumā, iemeta 13 tālmetienus un uzvarēja “TTT juniores” (0-1) ar 85:63.

Liepājnieces pirmajā puslaikā izmantoja priekšējās līnijas augumu pārsvaru, izcīnot trīsreiz vairāk atlēkušo bumbu uzbrukumā (12-4) un aktīvi gūstot otrās iespējas punktus (14-2). Par otro mājinieču spēka punktu kļuva disciplinētā spēle aizsardzībā (kļūdas 7-10), tā rezultātā 20 minūtēs izdarot par 13 metieniem no spēles vairāk (14/36 pret 7/23).

Juniores pārvarēja starta neveiksmes, sākot agresīvāk spēlēt uzbrukumā. Luīze Šepte un Marianna Kļaviņa līdz pārtraukumam izprovocēja pa četrām piezīmēm katra. Trīs reizes atzīmējās Janeta Rozentāle, divreiz Māra Mote. Minētais četrinieks 20 minūtēs nopelnīja tiesības izpildīt 20 brīvmetienus, realizējot tos ar 85% precizitāti (17/20).

Otrās ceturtdaļas vidū juniores pietuvojās astoņu punktu attālumā (35:27), taču Sabīnes Lipes, Ilzes Jākobsones un Lindas Rubenes tālmetieni sekmēja Liepājas pārsvara dubultošanos – 49:33. Luīze Šepte turpināja agresīvi spēlēt uzbrukumā, ar pieciem gūtiem punktiem trešās ceturtdaļas sākumā samazinot starpību līdz 11 punktiem – 51:40. Liepājnieces nesalūza arī šoreiz. Ilze Jākobsone trīsreiz iemeta no apakšas, bet Ieva Veinberga un Annija Ķergalve trāpīja devīto un desmito tālmetienu – 61:40.

Šepte, Kļaviņa, Rozentāle un Nikola Ozola turpināja saasināt spēli groza apakšā līdz pat cīņas beigām. Juniores tika pie 32 metieniem, turklāt piecas spēlētājas sasniedza 10 gūto punktu robežu. Neraugoties uz viņu centieniem, liepājnieces nosargāja iniciatīvu, visu ceturto ceturtdaļu turoties 20 punktu attālumā. Desmit spēlētājas guva punktus, bet visa komanda turpināja kontrolēt cīņu par atlēkušajām bumbām.