Ivo Kurvins kļūst par Latvijas čempionu airēšanas slalomā

29.08.2019 07:02

Gaujas Kazu krācēs notikušajās Alda Kļaviņa airēšanas slaloma piemiņas sacensības, kurās 2. vietu izcīnīja SK “Atvars” sportists Ivo Kurvins. Turpat norisinājās arī Latvijas kausa izcīņas posms, kas vienlaikus bija arī Latvijas jaunatnes čempionāts. Tajā I. Kurvins kļuva par valsts čempionu.

Sacensības Valmierā norisinājās divas dienas. Vispirms airēšanas slaloma meistari cīnījās par Atlantas olimpisko spēļu dalībnieka Alda Kļaviņa piemiņas kausu. Traģiski bojā gājušā A. Kļaviņa dzimtajā pilsētā uz sacensībām pulcējās labākie Baltijas valstu sportisti, kā arī pārstāvji no Baltkrievijas un Krievijas.

Šogad Kazu krācēs startēja 148 sportisti, bet vissīvākā konkurence bija vīriešu K1 klasē, kurā par A. Kļaviņa kausu cīnījās 97 sportisti.

Liepājas SK “Atvars” sportisti pirms divu dienu sacensībām Valmierā aizvadīja saspringtu un pilnvērtīgu treniņnometni, kurā ieguldītais darbs nesa saldus augļus – mūsējie visās vecuma grupās kāpa uz goda pjedestāla.

A. Kļaviņa piemiņas kauss šoreiz palika Valmierā, jo K1 kopvērtējumā 1. vietu izcīnīja mājinieks Ritvars Celmiņš. Viņam visu sacensību laiku cieši uz papēžiem mina liepājnieks Ivo Kurvins, kurš valmierietim tomēr piekāpās un izcīnīja 2. vietu. Kurvins bez augstākā goda pjedestāla neizpalika, jo bija nepārspēts U18 vecuma grupā. Līdzīgs panākums arī Bruno Vēberam, kurš U18 ieskaitē palika nepārspēts C1 klasē. No liepājniekiem uz goda pjedestāla savās vecuma grupās vēl kāpa Dāvis Ziemelis, Klāvs Auznieks, Teodors Meiers, Helēna Rozentāle un Elizabete Kurvina.

Latvijas kausa posmā un Latvijas jaunatnes čempionātā sportisti lieliskos laika apstākļos demonstrēja teicamu trases izbraukšanas prasmi, dažbrīd arī pārlieku riskējot.

Līdzīgi panākumi sasniegti Ivo Kurvinam, kurš kausa posma kopvērtējumā ieguva 2. vietu, bet kļuva par Latvijas jaunatnes čempionu U18 vecuma grupā. Pie Latvijas jaunatnes čempionāta godalgām tika arī Bruno Vēbers, Dāvis Ziemelis, Helēna Rozentāle, Elīza Šēfere un Elizabete Kurvina.

Paralēli individuālajiem mačiem notika arī komandu sacensības, kurās Liepājas meiteņu K1 komanda (Kurvina, Rozentāle, Šēfere) izcīnīja 1. vietu.