Jostu cīņas panākumi

10.06.2018 18:29

Serbijas piektajā lielākajā pilsētā Zrenjaninā norisinājās Eiropas čempionāts neolimpiskajos cīņas sporta veidos. Liepājas cīkstoņi devās uz Balkāniem ne tikai piedalīties, bet arī gūt panākumus.

Jostu cīņas klasiskajā stilā svara kategorijā līdz 100 kilogramiem uzvarēja Uldis Glāziņš, kurš līdz fināla cīņai pārspēja Lietuvas, Moldovas un Baltkrievijas cīkstoņus, bet finālā ar tīru metienu pieveica savu oponentu no Bulgārijas. Glāziņš kļuva arī par uzvarētāju absolūtajā vērtējumā, kur piedalīties varēja sportisti no visām svara kategorijām. Arī šeit Uldis uzvarēja četrās cīņās, finālā izrēķinoties ar Krievijas pārstāvi.

Jostu cīņas klasiskajā stilā svara kategorijā līdz 80 kilogramiem 2. vietu ieņēma Liepājas cīņu sporta treneris Jānis Rērihs, kurš līdz izšķirošajam duelim uzvarēja Krievijas un Izraēlas cīkstoņus, bet finālā neatrada argumentus pret bulgāru sportistu. Vēl vienu 2. vietu šajā disciplīnā svara kategorija līdz 55 kilogramiem ieguva Karolīna Tjapko, kura savā apakšgrupā tika galā ar Baltkrievijas un Lietuvas pārstāvēm, pusfinālā nolauza Ukrainas cīkstoni, bet izšķirošajā cīņā piekāpās savai oponentei no Bulgārijas. Karolīna Tjapko ieguva arī 3. vietu jostu cīņas brīvajā stilā.

Vēl Latvijas izlases sastāvā šajās sacensībās piedalījās Kristaps Kalnakārklis, kuram augstākais sasniegums bija 5. vieta svara kategorijā līdz 70 kilogramiem Kazakh Kures cīņā.