Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Komitejas apstiprinātas atbilstoši likumam un LR tiesu praksei

Komitejas apstiprinātas atbilstoši likumam un LR tiesu praksei
10.07.2009 12:40

Atslēgvārdi

Liepājas pilsētas pašvaldība ir iepazinusies ar deputāta Stēna Lorensa 2009. gada 2. jūlija atklāto vēstuli un sniedz deputātam skaidrojumu par vēstulē aprakstīto, pēc deputāta domām, nepareizi notikušo komiteju ievēlēšanas procedūru.

Pašvaldības Juridiskā daļa informē, ka Deputātus komitejās ievēlē saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 54. pantu. Latvijas Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likums nereglamentē kārtību, kādā domē ievēlētie deputāti tiek ievēlēti pastāvīgajās komitejās.

Likuma “Par pašvaldībām” 54. panta pirmā daļa nosaka to, ka “katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības pārstāvju skaitu komitejā nosaka iespēju robežās proporcionāli no katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības ievēlēto deputātu skaitam. Komitejas locekļu skaits nedrīkst būt mazāks par trijiem. Komitejas locekļu skaits nedrīkst pārsniegt pusi no domes deputātu kopskaita, izņemot finanšu komiteju”.

Tas nozīmē, ka, ievēlot deputātus komitejā, iespēju robežās, protams, ir jāievēro proporcionalitāte, bet šī proporcionalitāte likumā nav matemātiski aprēķināta un noteikta. 

Bez tam Juridiskā daļa vērš uzmanību uz to, ka lēmumu, ar kuru apstiprināti komiteju sastāvi, visi deputāti pieņēmuši balsojot. Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks šo lēmumu nav pieņēmis vienpersoniski un vienpersoniski nav tiesīgs to mainīt.

Papildus Juridiskā daļa skaidro, ka Latvijas Republikas tiesu praksē ir nostiprinājies princips, ka pašvaldības amatpersonu ievēlēšana un atrašanās amatā ir tieši atkarīga no deputātu vairākuma iekšējās pārliecības, politiskās gribas un uzticības, kas ir subjektīvi jēdzieni un kā tādi nav reglamentēti tiesību normās (skatīt Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta lēmumu lietā SKA-237), proti, tie ir politiski lēmumi.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 1. panta trešās daļas 4. punktu, pašvaldības domes politisks lēmums nav administratīvais akts, līdz ar to nav pakļauts tiesu kontrolei.

Ņemot vērā iepriekš minēto, nav pamata uzskatīt, ka deputātu ievēlēšana komitejās būtu notikusi pretēji normatīvajiem aktiem. 

Ai­gars Štāls,
Liepājas domes
sa­bied­ris­ko at­tie­cī­bu spe­ci­ālists

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz