Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kontrolieri nepiekāpjas un par cilvēka neuzmanību liek maksāt sodu

Kontrolieri nepiekāpjas un par cilvēka neuzmanību liek maksāt sodu
30.07.2011 07:09

Savas neuzmanības dēļ kādai liepājniecei nācies samaksāt piecu latu lielu naudas sodu par to, ka pilsētas autobusā iekāpusi ar savu velosipēdu. Noteikumi to aizliedz, un par to brīdina arī uz transportlīdzekļa durvīm uzlīmēta zīme.

Tramvajos šāda aizlieguma gan nav.

Sieviete bija nolēmusi atpakaļ no Šķēdes uz Laumas rajonu braukt ar autobusu, jo turpceļā iztērēti visi spēki, un noguruma dēļ nav varējusi ceļu turpināt, minoties pašai. Tā kā ritenis iegādāts nesen, viņa iepriekš nebija pievērsusi uzmanību aizliegumiem, kas attiecas uz šo braucamrīku. Kad gandrīz sasniegts galamērķis, iekāpuši biļešu kontrolieri, un likuši maksāt sodu. Tā kā skaidras naudas viņai tobrīd nav bijis, draudēts ar policiju. Autobuss sievieti izlaidis netālu no bankomāta, kur steigšus noņemti pieci lati un sods – samaksāts, neiesaistot likumsargus. “Tas bija ļoti nepatīkami,” atminas liepājniece, un kalpojis kā laba mācība. Turpmāk viņa vairs nemēģinās velosipēdu ievest sabiedriskā transportlīdzeklī, un sekos līdzi, kur ar to ir atļauts iebraukt, bet kur – ne.

Mārketinga daļas vadītājs Uldis Kalniņš pastāstīja, ka velosipēdu ar pilsētas autobusu drīkst pārvadāt tikai tad, ja tas ir izjaukts atbilstoši noteikumiem: nomontēts priekšējais ritenis, stūre pieliekta, ar atbilstošu materiālu izolētas tās daļas, kas varētu nosmērēt citu pasažieru apģērbu vai autobusa salonu. “Pilsētas autobuss nav domāts citu transportlīdzekļu pārvadāšanai,” uzsvēra U.Kalniņš. Bet, ja gadās situācija, ka velosipēdu jāpārvieto ar autobusu, jācenšas darīt tā, lai tas aizņem pēc iespējas mazāk vietas, ievērojot iepriekš nosauktās darbības. Turklāt jāiegādājas un jākompostrē papildus biļete, jo tā lielums pārsniedz rokas bagāžas izmērus, kas ir 100x50x30 cm (garums, augstums, platums).

“Pasažieris nebūs apmierināts, ja viņam tiks sasmērētas drēbes vai būs jāsēž netīrā krēslā,” kāpēc pirms vairākiem gadiem pieņemti šādi noteikumi skaidro U.Klaniņš. “Stādieties priekšā, kas notiks, ja kāds iekāps pilnā autobusā ar velosipēdu. Tas sagādās lielas neērtības citiem pasažieriem.” Viņš neuzskata, ka tas būtu jādara arī situācijā, kad, piemēram, notikusi kāda tehniska ķibele un braucamais – saplīsis. “Pats regulāri pārvietojos ar velosipēdu no Grobiņas uz Liepāju un atpakaļ, lai nokļūtu darbā. Nav ienācis prātā stūrēt iekšā autobusā arī tad, ja līst lietus vai pūš stiprs vējš, vai arī, ja velosipēds sabojātos. Tādās reizēs ir jāzvana draugiem vai paziņām, lai izpalīdz,” uzskata uzņēmuma pārstāvis. Lai arī velobraucēju skaits pilsētā paliek arvien vairāk, noteikumi attiecībā uz velosipēdu aizliegumu tādēļ netiks mainīti.

Par braukšanu autobusā ar velosipēdu draud sods no diviem līdz pieciem latiem, informēja “Liepājas Autobusu parka” Kontroles daļas vadītājs Juris Leimants. Minimālā summa tiek piemērota bērniem un pensionāriem, maksimālākā – darbspējīgiem cilvēkiem. To uz vietas izlemj biļešu kontrolieris. ”Reti ir gadījumi, kad autobusā vestu velosipēdu. Cilvēki šo noteikumu respektē. Protams, ja vakara stundā autobusā atradīsies bērns ar velosipēdu, kuram ir mīksta riepa, ārā viņu neviens nesēdinās,” informēja J.Leimants.

Ar velosipēda pārvietošanās noteikumiem ikviens pasažieris var iepazīties autobusā, kas izvietoti blakus vidējām durvīm. Plānots tos publicēt arī uzņēmuma mājas lapā www.aslap.lv. Tie attiecas arī uz starppilsētu autobusiem, turklāt par atsevišķi samaksu velosipēds ir jāliek bagāžas nodalījumā, jo salonā tas aizņemtu vismaz trīs pasažieru vietas, rēķina U.Kalniņš.

Ministru kabineta noteikumi Nr.843 “Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība” nosaka, ka velosipēdus par maksu pārvadā sabiedriskajā transportlīdzeklī, kurā ir speciāli velosipēdu turētāji. Ja šādu turētāju nav, pārvadājamo velosipēdu skaitu un to atrašanās vietu sabiedriskajā transportlīdzeklī nosaka pārvadātājs.

Uzziņai

Liepājas autobusos bez maksas drīkst pārvadāt vienu slēpju pāri, kruķus, bērnu un invalīdu ratiņus, bērnu ragaviņas. Sabiedriskajā transportlīdzeklī aizliegts pārvadāt dzīvniekus, izņemot kaķus, dekoratīvos putnus, mājputnu vai dekoratīvo dzīvnieku mazuļus, kas pārvadājami krātiņā, kastē vai citā dzīvnieka pārvadāšanai piemērotā veidā. Pārvadājot suņus, tiem jābūt uzliktai pavadai un uzpurnim, kā arī līdzi jābūt potēšanas pasei. Aizliegts pārvadāt suni uz sēdekļa.


Lai gan zīme rāda, ka stumties iekšā ar neizjauktu velosipēdu nav atļauts, ir cilvēki, kuri šo noteikumu neievēro. Tas pieņemts, lai netiktu smērēts autobusa salons un citu pasažieru drēbes.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz