Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

“Liepāja/Mogo” ar bezvārtu neizšķirtu pieliek punktu “Riga” uzvaru sērijai

23.09.2018 20:34

“SynotTip” futbola Virslīgā līdervienība “Riga” nespēja gūt vārtus viesos pret “Liepāju/Mogo” un spēlēja neizšķirti 0:0, tādējādi pirmoreiz pēc 12 uzvarām Virslīgā netiekot pie uzvaras.

“Riga” sākumsastāvā šodien nebija Vladislava Gabova, kā arī abu iepriekšējās spēles (Latvijas kausā pret “Mettu/LU”) vārtu guvēju Černomordija un Tjagu. Toties sākumsastāvā atgriezās Deniss Rakels un Ivans Lukjanovs, kā arī Dario Lemajičs un Volodimirs Bajenko. Bet ”Liepājai”, salīdzinot ar iepriekšējo spēli, šoreiz nebija Ērika Puncula, Igora Kozlova un Keitā, toties sākumsastāvā izgāja Raivis Jurkovskis, Mārtiņš Ķigurs, Gonsalo Negro.

Savu līdzjutēju skaļi uzmundrinātajai “Liepājai” spēles pirmajā pusstundā izdevās vairāk laika pavadīt uzbrukumā. Ļoti bīstama situācija radās, kad soda laukuma centās ielauzties Lionels Strumija un tika nogāzts. Tiesnesis fiksēja noteikumu pārkāpumu, taču norādīja, ka Strumija tobrīd vēl bijis pussolīti ārpus soda laukuma un attiecīgi pendele netika piešķirta, bet sekojošā standartsituācija Liepājai neizrādījās veiksmīga.

Puslaika vidū “Liepājas” jaunajam galvenajam trenerim Gordonam Jangam nācās veikt piespiedu maiņu, nomainot Sadi Geju, bet pirmā puslaika izskaņā “Riga” pamazām pārņēma iniciatīvu, taču rezultātu atklāt neizdevās. Arī otrajā puslaikā lielākoties ritēja līdzvērtīga cīņa, kurā abas komandas centās kāpināt spēles tempu, taču pie labām vārtu gūšanas iespējām tika reti.

Apmēram 20 minūtes pirms beigām “Riga” jau izteikti gāja pēc uzvaras vārtiem, kamēr “Liepāja” centās atbildēt ar pretuzbrukumiem. “Riga” veica vairākus centrējumus pretinieku soda laukumā, taču reti kad pēc šiem centrējumiem radās bīstams moments. Visbīstamākais sitiens izdevās Bajenko, kurš no vārtu priekšas sita ar galvu, taču liepājnieku vārtsargs Beglarjans bumbu droši tvēra.

Pašās pēdējās minūtēs “Riga” darbojās jau ļoti steidzīgi, kas attiecīgi lika kristies spēles kvalitātei, un spēles tā arī beidzās bez gūtiem vārtiem. Tas nozīmē, ka “Riga” pirmoreiz kopš 21. maija nav spējusi tikt pie uzvaras Virslīgā vai Latvijas kausa mačā. “Riga” bija uzvarējusi 15 spēlēs pēc kārtas – 12 Virslīgā un trīs Latvijas kausā. Tiesa, arī pēc šodienas neizšķirta Rīgas komanda saglabā līderpozīcijas gan gūto, gan zaudēto punktu ziņā.