“Liepāja/Triobet” aizvada lielisku 1. ceturtdaļu un uzvar “Baronu”

18.12.2016 21:23

Pie uzvaras “Olybet” Latvijas Basketbola līgā (LBL) izdevies tikt “Liepājas/Triobet” basketbolistiem. Liepājnieki izbraukumā mērojās spēkiem ar “Barons kvartālu”, šoreiz izcīnot uzvaru ar rezultātu 83:74.

Pirmajā savstarpējā spēlē Latvijas čempionātā ar 90:84 uzvarēja liepājnieki, toties Baltijas līgā abos mačos pārāki bijuši “baroni” – 75:70 un 111:106 (trešajā pagarinājumā). Spēles liktenis ik reizi izšķīries galotnē un skatītājiem bija pamats arī šoreiz gaidīt intriģējošu cīņu līdz pēdējai minūtei.

Mača pirmajā minūtē komandām ar rezultāta atklāšanu nesekmējās, kad to ar precīzu tālmetienu paveica Ingars Aizpurs. Vēl pēc minūtes to pašu paveica Artūrs Ausējs, panākot 6:0. Nākamajā uzbrukumā mājinieku rēķinu atklāja Dāvis Zonne, realizējot trīs punktu gājienu. Līdz ceturtdaļas vidum liepājnieki spēja veikt jaunu izrāvienu, iekrājot 10 punktu pārsvaru (13:3). “Barons kvartāls” atbildēja ar pieciem gūtiem punktiem, bet tad atkal iestājās krīze. Laukuma saimnieki pirmajā ceturtdaļā guva vien 10 punktus, kamēr liepājnieki demolēja pretinieku aizsardzību – 27:10.

Otrās ceturtdaļas ievadā Liepājas komandas pārsvars sasniedza līdz tam brīdim savu augstāko punktu šajā mačā (31:10). Pēc četrām spēlētām minūtēm pārsvars bija arī 22 punkti, bet spēlei jau bija tendence izlīdzināties. Arī mājinieki regulāri sāka izcelties ar rezultatīviem uzbrukumiem, rezultāta starpībai turoties ap 20 punktiem. Rīdziniekus uz priekšu vilka Tailers Larsons, bet pēc Kristapa Medisa precīzā tālmetiena pirmā puslaika izskaņā rezultāts uz tablo bija 50:35 “Liepājas/Triobet” labā.

Lielajā pārtraukumā, iespējams, mājinieku galvenais treneris Mārtiņš Gulbis pateica kādu skarbāku vārdu saviem spēlētājiem un spēja noskaņot tos cīņai. Trešās ceturtdaļas pirmajās minūtēs liela daļa punktu tika gūti no soda metiena līnijas. Līdz ceturtdaļas vidum komandas bija gana rezultatīvas, kad viesu uzbrukums apsīka. “Barons kvartāls” to izmantoja, veicot 8:0 izrāvienu. Nepilnas trīs minūtes līdz ceturtdaļas beigām rezultāta starpība vairs bija tikai pieci punkti (57:62). Pēdējās minūtes liepājnieki nospēlēja uz pozitīvas nots, saglabājot vadības grožus savās rokās – 67:59.

Ceturtajā ceturtdaļā rīdzinieku pakaļdzīšanās varēja turpināties, bet pirmajās trīs ar pusi minūtēs izdevās gūt vien trīs punktus. Ceturtdaļas turpinājumā spēle nekļuva rezultatīvāka, kas nāca par labu viesiem no Liepājas. “Barons kvartāls” nerealizēja savas iespējas, kas minūti pirms pamatlaika beigām lika atrasties iedzinējos ar 71:77. Savā nākamajā uzbrukumā bumbu grozā no augšas trieca Dāvis Rozītis, nostādot pretiniekus jau trīs precīzu metienu atstatumā. Larsons ātri atbildēja ar precīzu tālmetienu, bet ar to bija par maz. Liepājnieki noturēja pārsvaru un svinēja uzvaru ar rezultātu 83:74.

Uzvarētāju rindās pa 24 punktiem guva Artūrs Ausējs un Dāvis Rozītis, kura rēķinā arī 11 atlēkušās bumbas un trīs bloķēti metieni. “Barons kvartāls” labā 20 punktus guva un septiņas rezultatīvas piespēles atdeva Tailers Larsons.