Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

“Metta/LU” pirmo reizi neielaiž vārtus un paklupina “Liepājas metalurgu”

15.06.2013 17:38

Šīs dienas otrajā SMScredit.lv Virslīgas spēlē “Liepājas metalurgs” savā laukumā neprata uzveikt turnīra pastarīti “Metta/Latvijas Universitāte” komandu – 0:0. Studentu vienība pirmo reizi šajā Virslīgas sezonā neielaida vārtus.

Dzintara Zirņa 400. spēlē Virslīgā nevarēja piedalīties diskvalificētais Andrejs Prohorenkovs, toties pēc ilgāka laika laukumā atgriezās savainojumu sadziedējušais Genādijs Soloņicins. Pēc viena mača pauzes pamatsastāvā atpakaļ bija arī Antons Jemeļins un Toms Mežs. Tikmēr Andris Riherts pēc trīs spēļu pārtraukuma vārtu cietoksnī atgrieza Artūru Biezo.

Spēles pirmās 15 minūtes aizritēja bez momentiem, bet cīņu burtiski pamodināja notikums 16. minūtē – Antons Jemeļins standartsituācijas izspēlē asi ietriecās viesu vārtsargā Artūrā Biezajā, kā rezultātā izcēlās pamatīga grūstīšanās. Galvenais tiesnesis pēc pauzes ar dzelteno kartīti sodīja uzreiz trīs futbolistus – divus “metalurgus” un vienu “studentu”, Jemeļinu, protams, ieskaitot. Jau pavisam drīz, 22. minūtē, Jemeļins diezgan rupji nospēlēja pret Juri Skābardi (iespējams, mettietis, apzinoties pretinieka situāciju, arī centīgi rādīja sāpes), tomēr otrā dzeltenā kartīte mājinieku kapteinim nesekoja. Par vārtu gūšanas iespējām patiešām nav, ko uzrakstīt – tādu absolūti nebija, ja neskaitām daudzos liepājnieku stūra sitienus. “Mettai” pie pretinieku standartiem ļoti lielu palīdzību sniedza Gatis Kalniņš, kurš uzvarēja daudzās gaisa divcīņās.

2. puslaiks sākās citādi – “Liepājas metalurgs” uzreiz devās vētrainos uzbrukumos. 47. minūtē mājinieku futbolists no neliela attāluma spēcīgi sita, taču glāba Artūrs Biezais, bet sekojošajam kritienam soda laukumā tiesnesis uzmanību nepievērsa. 51. minūtē no labas pozīcijas neveiksmīgi uzsita Roberts Savaļnieks. Labāk 55. minūtē šāva Dāvis Ikaunieks, taču ar roku paspēja noreaģēt Biezais. 2. puslaikam ieejot dziļākā fāzē, liepājnieku vētrainie uzbrukumi mazliet noplaka un lielākoties mājinieki varēja cerēt uz vārtu gūšanu pēc daudzajiem stūra sitieniem. “Metta/LU” rindās Virslīgā debitēja Marsels Vapne (ilgu laiku bija savainots), bet studentiem svarīgāks bija tas apstāklis, ka laiks strauji kusa. Tā arī tas pilnībā izkusa, un “Metta/LU” pirmo reizi sezonā prata neielaist vārtus un iegūt otro punktu – 0:0 viesos pret “Liepājas metalurgu”, kuram šo neizšķirtu nekādi citādi kā vien par punktu zaudējumu nenosauksi.

“Liepājas metalurgs” – “Metta/Latvijas Universitāte” 0:0
“Liepājas metalurgs”: Doroševs, Hmizs, Mežs, Zirnis, Jemeļins (Otaņķis 65′), Savaļnieks, Kiriļins, Soloņicins, Afanasjevs, D.Ikaunieks, Kalns.
“Metta/Latvijas Universitāte”: Biezais, Rožkovskis, Mārcis Savinovs, Puķītis, Māris Savinovs, Vardanjans, Priedēns, Skābardis (Vapne 62′), Milašēvičs (Grāveris 90′), Pallo, Kalniņš.
Brīdinājumi: Jemeļins, Hmizs, Kalns, Zirnis – Mārcis Savinovs.
Tiesnesis: Dmitrijs Naļivaiko.