Sevastova 10. reizi pēc kārtas uzvar trīs setu mačā

17.10.2018 15:47

Anastasija Sevastova (WTA 11.) trešdien Maskavas “Premier 700” turnīra 2. kārtas mačā ar 7:5, 4:6, 6:4 pieveica Kazahstānu pārstāvošo krievieti Jūliju Putincevu (WTA 48.), otro reizi sasniedzot šī turnīra ceturtdaļfinālu.

Sevastovai 1. setā izdevās gūt veiksmīgu uzvaru, kad spēcīgi dominējusī Putinceva salūza pēc izvirzīšanās vadībā ar 5:2. Jūlija jau pirms tam vienreiz bija zaudējusi breika pārsvaru (3:0), bet tagad tas notika otro reizi, kad viņa nespēja izservēt setu. Kazahstānas tenisistei pie rezultāta 5:3 trīs kļūdas, bet vienu punktu Sevastova ieguva ar “dropšotu”. Tiklīdz Putinceva neizservēja setu, viņa zaudēja pārliecību, un Sevastova to izmantoja, šajā setā vairs nezaudējot nevienā geimā. Piebilstams, ka Anastasijai pēdējā geimā vajadzēja atspēlēt breikbumbu, to izdarot ar precīzu diagonālo “backhand”.

Sevastova bija uzvarējusi septiņos geimos pēc kārtas (no 2:5 līdz 2:0 nākamajā setā), kad šo iespaidīgu sēriju pārtrauca 2. seta trešajā geimā, breikbumbas izspēlē iesitot tīklā ar “forehand”. Tobrīd sākās Putincevas trīs geimu sērija. Sevastova ceturtajā geimā pieļāva četras nepiespiestās kļūdas (trīs auti un viens sitiens tīklā), zaudējot breika pārsvaru. Sevastovai ļoti grūts bija sestais geims, kurā izdevās panākt izlīdzinājumu 3:3. Putincevai bija četras breikbumbas, trīs izniekotas ar kļūdām, bet vienu Sevastova atspēlēja precīzā izgājienā pie tīkla.

Seta trešajā geimā neizmantotā breikbumba viņai bija pēdējā breika iespēja šajā setā, bet savas serves geimos problēmu netrūka. Tās atrisināt neizdevās 10. geimā, kad pie 4:5 servi zaudēt nevarēja atļauties. Anastasija šajā geimā bija vadībā ar 30:15, turpinājumā punktus neiegūstot. Putinceva divreiz pēc kārtas sekmīgi izmantoja saīsinātos sitienus, iegūstot setbumbu. Kazahstānas tenisiste spēcīgi uzsita ar diagonālo “backhand”, šim uzbrukumam dodot iespēju izspēli pabeigt pie tīkla. Sevastova paslīdēja, taču jau bija zaudējusi cerību tikt klāt bumbiņai.

Spēlējot ļoti daudz garās izspēles, abām tenisistēm radīja mentālu un fizisku nogurumu, tāpēc pēdējā setā spēles kvalitāte nebija augsta, abām spēlētājām punktus gūstot pārsvarā ar pretinieču kļūdām. Sevastova 3. setā pirmo breiku ieguva trešajā geimā, bet pēc tam nespēja noturēt servi, kad bija tuvu mērķim (40:30). Anastasija tūlīt atjaunoja breika pārsvaru, šoreiz spējot uzvarēt nākamajā serves geimā – 4:2. Sevastova ar trim kļūdām pēc kārtas no 40:15 piedāvāja Putincevai breikbumbu. Jūlija izpildīja “dropšotu” un apstājās, cerot, ka Sevastova netiks klāt bumbiņai. Anastasija spēja un pretinieci sodīja ar savu saīsināto sitienu.

Sevastova septītajā geimā neizmantoja divas breikbumbas iegūt vēl lielāku pārsvaru, taču tas nebija vajadzīgs, jo viņa uzvarēja visos mačā atlikušajos serves geimos. Punktu pielikt gan izdevās tikai ar trešo mačbumbu. Pirmā bija uzņemšanā pie rezultāta 5:3. Putinceva ar labu pirmo servi sev izkārtoja neatvairāmu diagonālo “forehand” sitienu. Nākamās divas mačbumbas ar savu servi 10. geimā. Putinceva pirmo atspēlēja ar spēcīgu “backhand” sitienu pa līniju. Putinceva pēc tam izsita autā ar diagonālo “backhand”, un Sevastova ieguva trešo mačbumbu, pretiniecei parādot, kā precīzi jāsit ar tādu sitienu. Sevastovai ir 10 uzvaru sērija izšķirošajos setos, pēdējo reizi zaudējot jūlija sākumā Vimbldonā mačā pret Kamilu Džordži.

Sevastova otro reizi sasniedza Maskavas “Premier” turnīra ceturtdaļfinālu, kas viņai būs gada devītais ceturtdaļfināls. Anastasijai šogad ceturtdaļfināls bija arī Maskavas “International” turnīrā uz māla, bet šajā “hard” seguma “Premier” turnīrā viņa iepriekš ceturtdaļfinālā tika 2015. gadā, kad zaudēja Svetlanai Kuzņecovai. Arī tagad viņai būs jātiekas ar Krievijas veterāni, 34 gadus veco Veru Zvonarjovu. Sevastova ar bijušo pasaules otro raketi, kurai šobrīd rangā 161. vieta, ir tikusies vienreiz, Verai 2010. gadā ar 2:6, 3:6 zaudējot Indianvelsā. Maskavas ceturtdaļfināla sasniegšana ļāvusi nopelnīt 100 reitinga punktus.