Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

“Spartaks” iesit četrus vārtus un sagrauj liepājnieku izredzes uz Eirokausiem

21.09.2019 16:20

Latvijas “Optibet” futbola Virslīgas 30. kārtas kārtējā spēlē ļoti svarīgus trīs punktus cīņā par godalgām un iekļūšanu Eirokausos izcīnījusi Jūrmalas “Spartaks”, kas, pateicoties diviem Aliju Jau Adama vārtu guvumiem, ar 4:2 sakāva “Liepāju”.

Šajā mačā abām komandām bija nepieciešama tikai un vienīgi uzvara, jūrmalniekiem un liepājniekiem turpinot cīņu par tik ļoti svarīgo pirmo trijnieku, kas garantētu dalību nākamās sezonas eirokausos.

Cīņas pirmais puslaiks aizritēja lēnā tempā, tomēr par spīti tam komandas spēja izveidot bīstamus vārtu gūšanas momentus, “Liepājai” jau septītajā minūtē atklājot spēles rezultātu – pēc Jāņa Ikaunieka centrējuma sitienā ar galvu bumbu “Spartaka” vārtu tālajā stūrī raidīja Kouaku Fabriss Kouadio (1:0). Tiesa jau pēc 12 minūtēm līdzsvaru uz tablo (1:1) atjaunoja jūrmalnieks Igors Tarasovs, kurš ar lielisku tālsitienu no 20 metru attāluma bumbu raidīja liepājnieku vārtu kreisajā stūrī. Jau nākamajā uzbrukumā “Spartaks” bija tuvu vadības pārņemšanai, taču negaidīts Saminu Kvari Abdulahi tālšāviens bija tikai nedaudz neprecīzs.

Puslaika otrajā daļā izcilu vārtu gūšanas momentu neizmantoja “Liepāja”, situāciju pēc stūra sitiena glābjot jūrmalnieku vārtsargam Vitālijam Meļņičenko. Kopumā pirmajā puslaikā nedaudz labāku sniegumu rādīja “Spartaks”.

Neilgi pēc pārtraukuma beigām vēlreiz spēlē iesaistījās Meļņičenko. Nākamais vārds piederēja tieši jūrmalniekiem, Kristeram Toberam savā soda laukumā noguļot Stenliju Nannu Otu, kurš neviena netraucēts panāca 2:1.

Turpinājumā šķietamu punktu intrigai pēc Tarasova piespēles ātrajā pretuzbrukumā ar sitienu tālajā stūrī pielika Aliju Jau Adams (3:1), tomēr jau nākamajā uzbrukumā Tobers stūra sitiena laikā izmantoja Meļņičenko kļūdu izgājienā un no asa leņķa pietuvināja liepājniekus līdz 2:3.

“Liepāja” ar Vugara Askerova un Artūra Smetanova ienākšanu spēlē gan spēja atdzīvoties, tomēr tā pa īstam apdraudēt “Spartaka” uzvaru viesiem neizdevās. Punktu visām liepājnieku cerībām 83. minūtē pielika Adams, kurš izmantoja Edgara Gaurača piespēli un izgājienā viens pret vienu panāca 4:2.

Liepājnieki no potenciālās Eirokausu zonas (pirmā četrinieka) atpaliek jau par 11 punktiem. “Liepāja” pēdējās astoņās spēlēs (ieskaitot UEFA Eiropas līgu un Latvijas kausu) piedzīvojusi septiņas neveiksmes un izcīnījusi vienu neizšķirtu.

Jūrmalas “Spartaks” – “Liepāja” 4:2 (1:1)

Vārti: Tarasovs 20`, Otu 56`, Adams 74`, 83` – Kouadio 7`, Tobers 76`.
Spartaks: Meļņičenko – Bērenfelds, Opara, Emsis (Gauračs 82`), Otu (Korzāns 71`), Kramēns, Tarasovs, Abdulahi, Freimanis, Adams (Skrebels 86`), Zalaks.
Liepāja: Raļkevičs – Ķigurs, Jurkovskis, Ivanovs, Čudars (Askerovs 63`), Tobers, Ikaunieks, Spataru, Toress (Smetanovs 69`), Fortešs (Ziemelis 73`), Kouadio.
Brīdinājumi: Freimanis 36`, Adams 40`, Gauračs 90`+2 – Toress 23`, Čudars 44`, Smetanovs 90`+1.
Tiesnesis: Dmitrijs Naļivaiko.