Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Turēja sasprindzinājumā līderus

18.07.2012 06:50

Latvijas U-20 basketbola izlase Eiropas čempionāta F grupas pirmajā spēlē ar 62:69 (20:14, 17:23, 13:18, 12:14) piekāpās mājiniekiem slovēņiem, kuri ar trim uzvarām ir grupas līderi.

Apakšgrupā Slovēnija uzvarēja visās trijās spēlēs pret Zviedriju, Itāliju un Lietuvu, kas norāda uz šīs izlases spēku un iespējām pacīnīties par medaļām. Spēles sākumā Latvijas basketbolisti izvirzījās vadībā un pārsvaru palielināja līdz astoņiem punktiem, tomēr līdz pirmā puslaika beigām pretinieki pietuvojās un ar pēdējo metienu izlīdzināja rezultātu.

Otrajā puslaikā spēles iniciatīva pārgāja mājinieku pusē, taču mūsu izlase visu laiku turēja sāncenšus sasprindzinājumā, neļaujot rezultāta starpībai kļūt pārāk lielai. Tomēr brīžos, kad jau vajadzēja lauzt notikumus laukumā, pārņemt vadību vairs neizdevās. “Tikai pašā galotnē pietrūka pacietības uzbrukumu izspēlē. Māka izšķirt spēles likteni rodas ar pieredzi, kuras mūsu spēlētājiem vēl nepietiek. Dažāds sagatavotības līmenis, dažāds rūdījums vīru cīņās,” pēc mača secināja galvenais treneris Roberts Štelmahers.

Jānis Timma, turpinot apliecināt komandas līdera lomu, guva 17 punktu, taču pieļāva piecas no izlases 12 kļūdām. Artūrs Bricis sev atvēlētajā spēles laikā guva divus punktus, bet Arnolds Helmanis 13 minūšu laikā pa grozu nemeta, bet pamanījās sakrāt piecas personiskās piezīmes.

F grupas kopvērtējumā ar trim zaudējumiem Latvija ieņem pēdējo – 6. vietu. Nākamajā spēlē pretiniekos vakar bija Lietuva, kurai divās pārbaudes spēlēs tika zaudēts ar 63:92 un 59:76.