Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

U-20 izlase uzvar un nodrošina vietu ceturtdaļfinālā

19.07.2011 22:53

Latvijas U-20 basketbola izlase šovakar Eiropas čempionāta E apakšgrupas spēlē ar rezultātu 89:84 pieveica Slovēnijas vienaudžus, nodrošinot vietu turnīra ceturtdaļfinālā. Izšķirošajos brīžos labi nospēlēja Mareks Mejeris, kura kontā šovakar 20 punkti.

Mareks Mejeris atkal bija rezultatīvākais komandas spēlētājs, kopā gūstot 20 punktus. Mareks realizēja 7 no 11 divpunktu metieniem, 2 no 7 trīspunktu metieniem, bet nevienu no 3 soda metieniem. Bez gūtajiem punktiem, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, 2 reizes rezultatīvi piespēlēja, 2 reizes kļūdījās, vienreiz pārtvēra bumbu, vienreiz bloķēja pretinieku metienu un savāca trīs piezīmes.

Maču pret Slovēnijas izlasi mūsu puiši iesāka ļoti veiksmīgi, jau ar pirmajām mača minūtēm iegūstot vadību. Maču aktīvi iesāka Mārtiņš Meiers, gūstot komandas pirmos sešu punktus. Ceturtdaļas vidusdaļā pēc kārtējā Meiera precīzā metiena Latvijas izlase panāca jau plus septiņi – 11:4. Otrajā ceturtdaļas pusē komandu pavilka Mareks Mejeris un pirmās desmit spēles minūtes noslēgtas ar nelielu pārsvaru – 21:13. Arī visu otro spēles ceturtdaļu vadību mūsu puiši prata noturēt. Otrās desmit spēles minūtes zaudējot ar vienu punktu (23:24), puslaikā komanda varēja doties ar septiņu punktu handikapu – 44:37.

Kā vēlāk izrādījās, tad izšķirošie notikumi šajā cīņā risinājās spēles otrajā puslaikā, kad slovēņi vispirms pietuvojās līdz minimumam (50:51), bet vēlāk pārņēma vadību – 55:53. Mača galotnē mūsu puiši bija nonākuši iedzinēju lomā (69:73), taču pateicoties Mareka Mejera pienesumam uzbrukumā (seši punkti pēc kārtas), kā arī Jāņa Antropa un Uģa Pinetes precīziem uzbrukumiem veica 16:0 izrāvienu, kas summā deva izšķirošo vadību – 85:73. Mača galotnē pārsteigumi vairs nenotika un

Latvijas izlase svinēja uzvaru (89:84), nodrošinot vietu čempionāta ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlases rindās ar 20 punktiem šovakar rezultatīvākais Mareks Mejeris, viņam arī 11 atlēkušās bumbas. 18 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Mārtiņa Meiera rēķinā, bet 17 Uģa Pinetes kontā.

Citās E apakšgrupas spēlēs Krievija ar 67:65 pieveica Zviedriju, bet Melnkalne atzina Francijas pārākumu – 49:58. Rīt Latvijas izlasei vēl atlikusi E grupas pēdējā spēle, pretiniekos Melnkalnes izlase.

Latvija – Slovēnija 89:84
Latvija: Mejeris 20+11AB, Meiers 18+9AB, Pinete 17, Antrops 11, Lejasmeiers 8, Dukulis 8, Butjankovs 7, Ošiņš, Bricis