Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

“VEF Rīga” izdodas pārliecinoši uzvarēt Liepājā

19.12.2012 19:20

Latvijas čempioni “VEF Rīga” viesos Liepājā ar 100:69 uzvarēja “Liepāju/Triobet”, tiekot pie sestās uzvaras septiņās spēlēs, kas komandu ierindo otrajā vietā turnīra tabulā. Liepājnieki cieta astoto zaudējumu 13 mačos.

VEF Latvijas Basketbola čempionātā pēdējo spēli aizvadīja 24.novembrī, kad ar 74:80 atzina “Ventspils” pārākumu. Rīgas kluba bilance bija 5-1, savukārt “Liepāja/Triobet” 12 mačos bija izcīnījusi piecas uzvaras. VEF, protams, Liepājā ieradās izteiktā favorīta statusā, taču pirmajā puslaikā liepājnieki ļoti sparīgi turējās pretī. VEF spēli sāka ar četriem gūtiem punktiem pēc kārtas un bija vadībā gandrīz visu ceturtdaļu, kuru beigās uzvareja ar 18:17.

Arī otro ceturtdaļu VEF iesāka krietni labāk un noturēja vadību lielu daļu ceturtdaļas. Taču liepājnieki nepanīka, panāca izlīdzinājumu un puslaiku pārtraukumā pat devās ar deviņu punktu pārsvaru – 44:35. Mājinieku prieki gan nebija ilgi. VEF otrajā puslaikā vajadzēja tikai divarpus minūtes, lai panāktu izlīdzinājumu (48:48), bet ceturtdaļas turpinājumā rīdzinieki jau pārsniedza desmit punktu robežu (66:55).

Pēdējā ceturtdaļā VEF Liepājā darīja, ko vēlējās – ceturtdaļa uzvarēta ar +22 un visā spēlē VEF svinēja uzvaru ar 100:69. Simtu ar precīzu tālmetienu septiņas sekundes pirms spēles beigām sasniedza Dāvis Geks.

“Liepāja/Triobet” – “VEF Rīga” 69:100 (17:18, 27:17, 13:31, 12:34)
“Liepāja/Triobet”: Platers 21, Bricis 11, Magone 7, Akpele 7+8 AB, Leiteris 6, Helmanis 6, Jakovičs 5, Ate 4, Miglinieks 2

“VEF Rīga”: Roulends 17+6 AB+10 RP, Janičenoks 16, Kavaļausks 13, Strēlnieks 12, Daniels 10, Bertāns 10+5 AB, Zavacks 6, Geks 5, Bērziņš 4, Jahovičs 4, Blaus 3