“Vega1/Liepāja” atšifrē RSU grozus, finālā otro reizi pret TTT

12.04.2017 21:45

Uzvaru Latvijas sieviešu basketbola līgas otrajā pusfināla spēlē izcīnīja “Vega1/Liepāja”, kas viesos pieveica Rīgas Stradiņa Universitāti ar 72:61. Uzvara ļāva komandai otro gadu pēc kārtas sasniegt LSBL finālu, kurā liepājnieces sacentīsies ar TTT sērijā līdz trīs uzvarām.

Iepriekšējā spēlē liepājnieces ne bez grūtībām pieveica RSU studentes ar 69:50, līdz ar ko atbildes cīņu viešņas uzsāka ar +19 pārsvaru. Pirmie divi precīzie uzbrukumi piederēja liepājniecēm, pēc kuriem rezultāts kļuva RSU nelabvēlīgs – 0:6. Turpinājumā “Vega1/Liepāja” turpināja atrauties, bet ceturtdaļas beigās Laura Audere ar precīzu pustālo metienu panāca 13:25. Otro desmit minūšu laikā studentes četrus punktus atspēlēja, bet rezultāts joprojām palika RSU nelabvēlīgs – 31:39.

Otrā puslaika sākumā Liepāja izmantoja pilna laukuma presingu, kas beidzās ar tehnisko piezīmi. Arta Frīdenbega iemeta gan no soda līnijas, gan arī tālmetienu nākošajā uzbrukumā – 35:42, tomēr Ilze Jākobsone uzreiz atbildēja ar trīs punktu metienu un liepājnieču pārsvars atkal sasniedza divciparu skaitli. Atrauties vēl vairāk viešņām traucēja kļūdas realizācija, bet, pateicoties Frīdenbergas un Bušas tālmetieniem, kā arī Paulas Langinas metienam trešās ceturtdaļas beigās, RSU izdevās samazināt starpību līdz 49:54.

Tas nozīmēja, ka izšķirošajās desmit minūtēs rīdziniecēm jāgūst 24 punktus, neļaujot neko iemest viešņām. Tomēr pirmo uzbrukumu noslēdzošajā ceturtdaļā realizēja liepājnieces, uz ko RSU atbildēja ar Gunas Lagzdiņas metienu – 51:56. Vienā no epizodēm Kristīne Silarāja apzaga Frīdebergu un rezultatīvi piespēlēja Ievai Vītolai – 51:60. Turpinājumā labu nodemonstrēja māsas Jākobsones – Ilze piespēlēja Zanei, un kārtējo reizi spēlē komandas atdalīja desmit punkti.

Divarpus minūtes līdz spēles beigām RSU palika bez Zanes Ozoliņas, kura nopelnīja piekto piezīmi, tomēr spēles gaitu tas nemainīja – spēle noslēdzās ar 61:72 par labu liepājniecēm, kas sērijā deva 30 punktu pārsvaru un ceļazīmi uz finālu pret TTT, kas otrajā pusfināla spēlē pieveica TTT juniores ar 109:38.

Rezultatīvākā RSU rindās bija Arta Frīdenberga ar 18 punktiem, bet komandas kapteinei Gunai Lagzdiņai desmit atlecošās bumbas. Tikpat daudz punktu liepājnieču labā guva Ilze Jākobsone, bet zem groziem vislabāk veicās Zanei Jākobsonei-Pelsei, kura tika pie septiņām bumbām.

Rīgas Stradiņa Universitāte – “Vega1/Liepāja” 61:72 (13:25; 18:14; 18:15; 12:18).

RSU: Frīdenberga 18, Buša 13, Langina 13, Lagzdiņa 6 (10 ab), Ozoliņa 4, Melnace 4, Lazdeniece-Auniņa 3, Grinberga, Aizsila, Liepiņa-Liepa, Betlere.

Vega1/Liepāja: Jākobsone 18, Vītola 13, Jākobsone-Pelse 9 (7 ab), Audere 9, Druskite 7, Petermane 7, Silarāja 5 (6 ab), Grava 2, Lipe 2, Gertsone, Lībeka, Mickāne.

Tiesneši: Mārcis Senkēvičs, Jānis Labucs, Andris Akmentiņš.

Komisārs: Juris Jurka.

Fināla spēles sērijā līdz trīs uzvarām paredzētas 19., 22., 25., ja nepieciešams, 27. un 29. aprīlī. Mājas priekšrocības būs augstāk izsētajai komandai (formāts 1-1-1-1-1).

Sērija par trešo vietu notiks līdz divām uzvarām. Spēles paredzētas 18., 21. un, ja nepieciešams, 24. aprīlī.