Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Ceturtdiena, 23. maijs

+10°C
Vējš: ZR 3.8 m/s
Laika ziņas Liepājā

Vārdadiena: Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

Kur šajā valstī meklēt pēc palīdzības un taisnības cīņā ar bankām? (9)

• 19.05.2013 00:01 Ziņot

ingaz82

Es rakstu šo bezizejas situācijas vadīta un ceru, ka tā ne tikai palīdzēs man pašai rast kaut kādu risinājumu un cerību dzīvei, bet atvērs acis un kapos kā brīdinājums citiem. Taču pats galvenais, ko vēlos panākt – lai maniem bērniem būtu jumts virs galvas, ēdiens un nākotne.

Pirms gada un 3 mēnešiem mūsu ģimenē piedzima trešais bērniņš. Vēloties nodrošināt bērniem pienācīgus dzīves apstākļus un plānojot ģimeni, bijām paņēmuši kredītu lielāka dzīvokļa iegādei. Ekonomiskās, politiskās, attiecību un visādas citādas krīzes dēļ šobrīd esmu palikusi pie drumslās sasistas siles un nezinu, kā tālāk dzīvot, kā izdzīvot, kā skatīties acīs saviem bērniem un kā viņus pabarot. Ģimenes apgādnieks šobrīd vairs nedzīvo ar mums un esmu palikusi viena ar trim bērniem. Kredīta maksājumus segt nevaram un arvien dziļāk iestiegam purvā. Bankas, kas izsniedzot aizdevumu bija tik atsaucīgas, tagad mūs ir iedzinušas lamatās, pieprasa naudas atmaksu un draud ar izlikšanu no dzīvokļa. Katru mēnesi liela daļa ienākumu aiziet šai bankai, taču summa neesot pietiekama, lai saglabātu jumtu virs galvas. Esam pilnībā atkarīgi no banku „garastāvokļa” un pēc mēneša mums dzīvoklis laikam būšot jāatstāj. Bērni man bieži jautā, kādēļ es raudu, kādēļ mēs neejam uz kādiem pasākumiem, viņi jau vairs necer uz kārumiem vai jaunām mantām – arī viņi ir samierinājušies un tas skumdina visvairāk.

Protams, daudzi varētu teikt, ka tādu gadījumu kā mans ir neskaitāmi un pašai vien jātiek ar saviem parādiem galā, bet jūtos, kā cīnoties pret sienu. Varbūt kādam no lasītājiem būs kāds konkrēts padoms, kā rīkoties, kādā institūcijā vērsties, kam galu galā sūdzēties, kad jūti, ka Tevi kā cilvēku ne vien neciena, bet arī pilnībā pakļauj un atņem rīcības brīvību.

Esmu vērsusies pēc palīdzības pašvaldībā, rakstījusi vēstules ministriem, bet nekādas īpašas reakcijas. Kā viņi uzzina, ka sūdzos par šo banku, atbildes sāk palikt samudžinātākas un galu galā nonākam pie tā, ka bankai ir visas tiesības tā rīkoties. Un mans pienākums ir ar to samierināties.

Varētu veikt kādu pētījumu, apzinot un saskaitot tos cilvēkus, kuri ir nonākuši Skandināvu banku gūstā un neredz izeju. Šos cilvēkus noteikti nevar uzskatīt par pilntiesīgiem Latvijas iedzīvotājiem, jo dzīves jēga un jebkura darbība ir vērsta tikai uz to, lai izpatiktu bankai, samaksātu bankai un vēl pateiktu paldies bankai. Es saviem bērniem tādu dzīvi nenovēlu, bet salīdzinot cilvēka mūža ilgumu ar kredīta mūža iespējamo termiņu, nākas secināt, ka šī verdzība tiek pārmantota un tas šķiet bezcerīgi.

Vēlos vērsties pie jebkura, kas var palīdzēt ar padomu, iedrošināt, pateikt priekšā – kur ir izeja? Esmu darījusi un darīšu visu, lai pierādītu, ka arī es un mani bērniņi ir cilvēki.

• Atbildēt 19.05.2013 06:42 Ziņot

Boldriks

Blakus tēmā jau izteicos. P.S. Pateikšu vēlreiz: STIPRINIETIES - un sāciet aprast ar domu ka dotais parāds Jums kā galvotājam būs jāatdod. Diemžēl mēs visi dzīvojot savas dzīves kļūdāmies un bieži vien sakarā ar saviem tuvajiem līdzcilvekiem, kuri rezultāta mūs "uzmet" pat aci nepamirkšķinot...tā tas notiek. Kā saka - "Kas mūs nenogalina - padara mūs tikai stiprakus". Beidziet gausties un cerēt uz mistiskiem "bezsāpju" problēmas atrisinājumiem. Jo ātrāk sāksiet apzināties un analizēt savu problēmu un situāciju - jo ātrāk tai radīsiet jelkādu risinājumu. ... Jo ilgāk novērsīsieties no savas problēmas - jo ilgāk taj nebūs nekāda risinājuma, un viss paliks gaisā karājoties!

• Atbildēt 19.05.2013 06:46 Ziņot

Boldriks

... necentieties samazināgt savus ikmēneša izdevumus - padomājiet ko varat darīt lai celtu savus ikmēneša ienākumus! Tas arī būs risinājums Jūsu fin.problēmām ilgstoši...neesiet situācijas bezierunu upuris! Sāciet pārvaldīt pār savu situāciju! Lai Jums izdodas!

• Atbildēt 19.05.2013 10:48 Ziņot

anninja

Varbūt nebūs tas godīga cilvēka cienīgs risinājums, bet ieteikšu pārstāt barot to banku un padomāt par bērniem labāk tad mēģini noīrēt dzīvokli un uzliec mīksto uz to maksāšanu. Banka nabagāka nepaliks un tev arī ar piespiedu parāda piedziņu jāatstāj pa minimālai algai uz katru ģimenes locekli tā kā visu algu banka tev atņemt nevarēs. Ja banka ir tik mantkārīga, ka nespēj panākt tev pretī, tad lai smierinās, ka varēs no tevis piedzīt tikai kādus pāris latus ja pat to vispār varēs, atkarīgs no tavas algas. Labāk rūpējies vairāk par bērniem. Es vismaz tā darītu, ja man būtu izvēle starp vergošanu bankai un bērnu labklājību. Un tad jau vēlāk bērni paši savu dzīvi uzcels un palīdzēs arī mammai, kas par viņiem rūpējusies.

• Atbildēt 19.05.2013 15:26 Ziņot

noris

Piekrītu anninja teiktajam, jo bērnos ir visa vērtība gribēju tikai piebilst apspriedies ar advokātu, lai tev nebūtu jāmaksā bankai visu atlikušo mūžu uzzini kā un kad tu vari sevi pasludināt par maksāt nespējīgu un tad varēsi visu sākt no baltas lapas.
    Ir vel viens risinājums - atrast otru pusīti un tad kopīgi nomaksāt parādu.
    Pastāv protams arī variants pārdot dzīvokli, bet cik saprotu ir jau par vēlu (varbūt var vienoties ar banku par termiņa pagarināšanu) jāskatās katrs gadījums atsevišķi.

• Atbildēt 20.05.2013 19:28 Ziņot

Enģelis

Sirds sažņaudzas šo izlasot.....Man ir ļoti Jūs žēl......Iesaku braukt prom no šīs valsts.Norvēģija,Vācija,-tās valstis vienmēr laipni pieņems un bērniem pabalstus vel maksās.Otrs variants,īrēt dzīvokli,taisīt privātpersonas maksātnespēju,un knapināties te ar trijiem bērniem.......Nu laikam jau labāk pirmais variants.Un tai bankai vari vairs nemaksāt.Tāpat izliks no tā dzīvokļa:(,diemžēl.

• Atbildēt 15.05.2019 18:00 Ziņot

Mārtiņš Balodis

Šādās situācijas iesaku griezties pie jurista, ne visi plēš 9 ādas. Tikko pabeidzu maksātnespējas procesu fiziskai personai. Taisīju pie SIA Ideju kauss. Nav jāizvēlas tieši šis uzņēmums, lai gan neko sliktu nevaru pateikt. Tikai neiesaku uztrāpīt pie haltūrētāja, studenta utt.

• Atbildēt 15.05.2019 21:36 Ziņot

gunars100

100x ir teikts. Pirms dzemdini bērnu baru, ir jābūt nopietnam finansiālam pamatam. Un tieši sievietei. Ļoti bieži večiem apnīk pēc gadiem krāmēties ar nopuņķojušos bērnu baru un nekoptu sievieti. Ļoti bieži vecis sievieti pamet, īpaši ja ir daudz bērni.
    Parāds būs jāatdod jebkurā gadījumā, un iekļūt melnajā sarakstā līdz mūža galam nebūtu jauki. Ja neesi izglītota, ja neesi karjeras kāpņu kāpjoša, bet gan bērnu ražošanas automāts, iesaku steidzami braukt uz ārzemēm un sapelnīt naudu, lai samaksātu parādu. bet arī tur nav viegli. Prastās vakances - gružu izvedējs, ziedu saiņotājs vai sēņu lasītājs. Maksā maz un tāds darbs ir kā apkaunojums tur. Vai runā ar vecākiem, radiem, pārdod kādu īpašumu ar viņu akceptu, lūdzies lai glābj.pati sū.us vien savārīji ražodama bērnu baru. Neviens jurists nepalīdzēs, tikai pievāks vēl naudu no tevis.Parāds būs jāatdod. gribi vai negribi.

• Atbildēt 19.05.2019 06:52 Ziņot

Aleksejs

saprotu ka dzīvoklis ir diezgan paliels , samainiet uz mazāku , domāju ar banku to var sarunāt lai banka piekrīt.
    te noteikti ir jārunā ar banku , ja negribat uz ielas palikt.

• Atbildēt 19.05.2019 07:00 Ziņot

Aleksejs

: ) bet info jau ir 6 gadus vecs !!!.... kā veicas šai ģimenei šobrīd ? ja jau tēma pacelta būtu interesanti uzzināt.

Pievieno atbildi

Foruma ierakstu drīkst komentēt tikai reģistrēti lietotāji Reģistrējies šeit Atgādināt paroli

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!