Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Svētdiena, 18. novembris

+7°C
Vējš: ZA 8.8 m/s
Laika ziņas Liepājā

Vārdadiena: Aleksandrs, Brīve, Doloresa

Paaugstināts zemes nodoklis (2)

• 26.09.2016 22:33 Ziņot

Edviins Rozins

2012 gadā nopirku zemes īpaumu Rucavas novadā. Kā sacīt savs kaktiņš, savs stūrīts. Pie tam zemes īpašums bija vajadzīgs saimnieciskajai darbībai - krāšnumaugu audzēšanai, ne jau aiz tā ka naudas nav kur likt to iegādājos.
    Viss bija jauki, līdz atnāca 2. gadā zemes nodokļa apŗēķins, man piemēroja divreiz augstāku nodokli, jo man ir aizaugusi lauksaimniecības zeme. Taču koki un krūmi ir vismaz 25 gadus veci, ne jau es personiski to zemi tā aizaudzēju. Pie tam ar nolūku pirku aizaugušu zemi, daudzām ziemcietēm ir nepieciesami meža augšanas apstākļi.
    Interesējos 2014 gadā Rucavas domē ko lai dara. Ieteica veidot plantāciju, bet tur atkal ir problēma, jābūt ir noteiktam koku blīvumam uz laukuma vienību, kārkli neskaitās. Lai vispirms izcērtot kārklus un iestātoādot kokus, tad vērtēšot vai varot zemi transformēt par palntāciju. Tādi darbi uz sitiena 10 ha platībā man nebija paceļami. Kur varēju tur iestādiju meža kokus, bet kārklus atstāju, galu galā ēst tie man neprasa un noder tie kā malka.
    Interesanti ir tas ka paaugstināto nodokli piemēro pēc Lauku atbalsta dienesta aero vai satelītuzņēmumiem. Kāda daļa ir LAD gar manu privātīpašumu, ne es saņemu ES maksājumus, ko tā valsts iestāde bāžas ar manas zemes apauguma novērtējumu. Ko gribu, tas lai aug uz manas zemes, ja tas nenodara skādi kaimiņiem vai neizjauc dabas līdzsvaru.
    2015. gada nogalē uzrakstīju iesniegumu Rucavas domei lūgumu transformēt daļu zemes par plantāciju un izteicu savas domas par to ka uz šīs LAD ar apaugumu novērtētās zemes aug aizsargājamas augu sugas, kārklos ligzdo daudz putnu sugas, kuras ir Eiropā apdraudētas.
    Shopavasar pienaca atbilde no Rucavas domes, ka visu zemi varu transformēt par plantāciju un ka tiek atcelts paaugstināts zemes nodoklis.
    Paldies Rucavas domei, par savu iedzīvotāju problēmu izpratni un pretimnākšanu.
    Transormcijas process manam privātpašumam bija tim vienkāršs jo zeme man nav meliorēta. Bet arī meliorētu zemi var transformēt par plantāciju, tur tikai ir mazliet vairāk papīru darbi.
    Ne jau es viens maksāju šādu paaugstinātu zemes nodokli, zeme mums ir aizaugusi tūkstošiem hektāru. Ja kādam ir līdzīgas problēmas, lūddzu cīnaties lai valsts institūcijas nevelk no jūsu kabatām naudu laukā. Darat to likumīgā ceļā risinot šo jautājumu ar pašvalāādībām.
    Tas ir mans stāsts par problēmu, kas par laimi patreiz ir pagātne. Un ja kādam līdzīgā situācijā varu līdzēt tad mans e-mails ir edviinss@inbox.lv

• Atbildēt 04.10.2016 19:31 Ziņot

Elita karanova

PAldies JUms par informaciju.

• Atbildēt 04.10.2016 21:34 Ziņot

Kantainais

Vai normāli neproti runāt??Kāpēc jābļauj??

Pievieno atbildi

Foruma ierakstu drīkst komentēt tikai reģistrēti lietotāji Reģistrējies šeit Atgādināt paroli

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!