Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

1400 kilometrus garš vēstījums Eiropai

1400 kilometrus garš vēstījums Eiropai
Foto: No dalībnieku arhīva
01.06.2019 07:09

liepajniekiem.lv

Starp ceļojumiem Amanda Griniece un Laura Grundmane rod laiku, lai portālam pastāstītu par savu pēdējā laikā lielāko piedzīvojumu – 1400 kilometru garam braucienam ar velosipēdu cauri Eiropai. Abas meitenes darbojas organizācijā “Radi Vidi Pats” un caur apmaiņas programmām paspējušas redzēt ļoti daudz! 

Mājas – Eiropa

“Radi Vidi Pats” bijis viens no partneriem, kas iesaistījies projektā “Routes of our future” (ROOF). Projektā tikušās 16 organizācijas no 14 valstīm. “Organizatoriskā ziņā tas bija ļoti liels apmaiņas projekts jauniešiem,” atzīst Laura, kas pati bija viena no koordinatorēm.

17.aprīlī no četriem dažādiem Eiropas nostūriem apmaiņas projekta dalībnieki uzsāka virzību ar velosipēdiem uz Eiropas centru – Prāgu. Meitenes startēja no Francijas pilsētas Nantesas kopā ar vēl 18 dalībniekiem.

Kopā projektā piedalījāmies 88 dalībnieki – 22 katrā komandā. Citu komandu starta punkti bija Milānā Itālijā,  Zviedrijas pilsētā Malmo, kā arī Varnā Bulgārijā. Visas komandas kopā mēroja 8000 kilometrus.

Projekta mērķis bija stāstīt cilvēkiem par Eiropas Parlamenta vēlēšanām, mudināt viņus iesaistīties, apzināties visu, ko Eiropa cilvēkiem sniedz. Projekts ilgs gadu, sākot no plānošanas darbiem, līdz pašam braucienam un pēcprojekta pasākumiem.

“Ceļojumā centāmies sasniegt to vietējo sabiedrību,” atzīst Amanda. “Mums līdzi bija ES karogs, ar kuru nesām Eiropas ideju pasaulē.” Tāpat dalībnieki rūpējušies par vidi, izmantojuši savas pildāmās ūdens pudeles, otrreiz lietojamos traukus, lai tas būtu arī ilgtspējīga dzīvesveida brauciens.

Ceļā dalībniekiem līdzi devies busiņš, kurā atstātas viņu mantas. Dienā braucēji veica vidēji 70-100 kilometrus.

Katru nakti dalībnieki palika citā vietā – viņi gulēja ne vien hosteļos, bet arī fermas sienaugšā, pilī un skolas sporta zālē. “Mēs nebraucām tur atpūsties. Vienkārši gulējām, lai varētu doties ceļā,” skaidro Amanda. “Jauniešu apmaiņas projekti nav tūrisma organizācija. Tajā mēs varam doties, pilnveidot sevi. Man šobrīd kā koordinatoram jau beidzot pašai ir, ko nodot atpakaļ,” piekrīt Laura.

Īpaša diena dalībniekiem bijusi Vācijas pilsētā Ulmā, kur norisinājies “Kritiskās masas” braucienā. “Tur velosipēdisti dodas kopīgā braucienā, lai sabiedrībā popularizētu velokultūru. Pie mums šādi braucieni norisinās reizi gadā, taču Vācijas pilsētās reizi nedēļā. Bija labi redzēt to labo piemēru,” stāsta meitenes.

Ik dienas dalībnieki par piedzīvoto vēstījuši arī liepājniekiem. Viņi ierunājuši audio dienasgrāmatas, kas ik dienu atskaņotas “Rietumu radio”.

“Man šis projekts šķita īpašs, jo mēs kā dalībnieki jutām, ka varam ko dot uz āru. Mēs, protams, ļoti daudz iemācījāmies un nesām mūsu vēstījumu. Mēs Eiropā jūtamies kā mājās, taču nezaudējam savu nacionālo identitāti, jo ir prieks nest Latvijas vārdu,” lepni atzīst Amanda.

Pašas dalībnieces vēlēšanu dienā nav bijušas Latvijā, taču savu balsi atdevušas jau iepriekšējās dienās. “Manas pamatvērtības dzīvē ir tās, pēc kurām vados vēlēšanās. Meklēju, kas pārstāv manas vērtības. Mums ir iespēja mūsu kandidātus paanalizēt, taču citās valstīs, kur jāiepazīstas ar 30-40 kandidātu programmām, tas ir grūti,” uzskata Laura.

Amanda atzīst, ka bijis nedaudz skumji, redzot, cik zema ir vēlētāju aktivitāte Latvijā. “Mums kā indivīdam ir spēks, ko centāmies akcentēt. Mums ir laime dzīvot demokrātijā, tādēļ esam atbildīgi un nevaram slēpties zem krūma. Man bija skumji, ka Latvijas vēlēšanu sistēmā bija problēmas. Ļoti ceru, ka nākotnē būs iespēja arī balsot elektroniski. Bet redzam, ka nedaudz ir pieaugusi cilvēku aktivitāte, gan Latvijā, gan Eiropā. Mēs pamanām, ka apziņa aug.”

Meitenes atzīst, ka ir pārliecinātas, ka mūsdienu jauniešiem ir gana daudz resursu, iespēju un sakaru, lai rīkotos. “Mēs vienkārši ticam, ka var būt baigi, baigi forši! Esam ideālistes un optimistes!”

Kalni, lejas un kritieni

“Es nokritu divreiz,” smejot atzīst Laura. “Katram īstam velosipēdistam jākrīt, lai izietu visam cauri, izjustu velosipēdu. Tās ir ugunskristības. Man kādreiz likās, ka esmu velomeistars, daudz braucu ar riteni. Aizbraucu projektā un sapratu, ka nemaz tik daudz nezinu. Bija jāiemācās, kā pārslēgt ātrumus straujajos kalnos un lejās, sastellēt velosipēdu. Šī pieredze mūsos atmodināja velosportistus un mīlestību pret velokultūru.”

Pēc projekta gandrīz nedēļu meitenes nav braukušas ar velosipēdu, taču, kad atkal kāpušas uz riteņa, bijušas ļoti laimīgas. “Tagad tikai saprotam, cik tas ir forši un ērti,” secina Amanda.

Taču ceļā nebūt viss nebija tik vienkārši un patīkami. “Francijā apdegu saulē, guvu “traktoristu iedegumu”, taču Vācijā stājāmies pretī lieliem krusas graudiem, lietum. Tas bija liels cīniņš,” atzīst Laura. Visgrūtāk bijis pieveikt Čehijas kalnus un lejas. “Braucot no kalna, reizēm braukšanas ātrums bija pat 70 km/h.” Kāpumu un kritumu amplitūda ceļā bijusi 1400 metri.

Pēc atgriešanās mājās dalībniekiem jāorganizē pasākumi, lai dalītos piedzīvotajā. “Mēs pirms vēlēšanām organizējām “Pagalma velo apli” Liepājā,” stāsta Laura. “Es esmu pret prezentācijām, rādīšanām, tādēļ uzsēdinājām pašus cilvēkus uz velosipēdiem, lai 12 stundas mītos apkārt Juliannas pagalmam.”

Laura uzskata, ka liepājniekiem jāiemācās neturēt sveci zem pūra un vairāk jāiesaistās pasākumos. Arī Muzeju naktī meitenes ļāvušas interesentiem ieskatīties piedzīvotajām.

“Ja tu kaut kur esi bijis, guvis foršu pieredzi, laid to informāciju ārā!”

Projektā no Latvijas piedalījās pieci dalībnieki – Laura, Amanda, Anna no Liepājas un Pēteris ar Krišjāni, kuri šobrīd dzīvo Rīgā. “Pēteris nāk no Kuldīgas. Tā nu mēs izlēmām, ka jūlijā mīsimies uz Kuldīgu un aicināsim ikvienu mums līdzi!” stāsta meitenes.

“Mēs bieži nenovērtējam, kāda brīvība mums ir,” ir pārliecināta Amanda. “Pirms 50 gadiem šāds ceļojums būtu bijis neiespējams. Mums ir tāda kustību brīvība.”

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz