Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Acis spožākas par mantiņām. Bērni piedalās labdarības akcijā, sarūpējot dāvanas daudzām ģimenēm

Acis spožākas par mantiņām. Bērni piedalās labdarības akcijā, sarūpējot dāvanas daudzām ģimenēm
Foto: Egons Zīverts
13.12.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

“Tādu prieku bērnu acīs es nebiju redzējusi!” savu sajūsmu izrāda skolotāja Vaira Krūmiņa. “Es tieši šobrīd e-klasē visiem vecākiem sūtu pateicības vēstules par atsaucību,” viņa turpina. Liepājas Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskola sadarbībā ar “Rūķupes” rūķiem sarūpējusi daudzām ģimenēm neaizmirstamus Ziemassvētkus.

Labdarības projekta “Piepildīsim lielo dāvanu maisu” dalībnieki viesojās 5. vidusskolā, lai kopā ar bērniem palīdzētu Ziemassvētku vecītim iepriecināt citus. Ziemassvētku vecītis (šis ir pavisam īsts) kopā ar rūķiem apceļo dažādas iestādes un saliek ziedotās dāvanas lielajā maisā. Kad dāvaniņas būs sašķirotas, tās nonāks Kurzemes reģiona ģimenēs un pie vientuļajiem cilvēkiem, kuriem nav iespēju tās saņemt no saviem mīļajiem. Dāvanu saņēmēji tiek izvēlēti kopā ar konkrēto pilsētu un novadu sociālajiem darbiniekiem.

“Lai iesaistītos akcijā, nozīme nav naudas ieguldījumam, bet labajām domām, sirds siltumam un vēlmei iepriecināt,” saka Ziemupes rūķi. Bērni un viņu vecāki bija sagādājuši pilnas kastes labumiem – no mantiņām un saldumiem līdz gultas veļai un citiem sadzīvē noderīgiem priekšmetiem.

Kā stāsta 4. klases audzinātāja Vaira Krūmiņa, bērni ir ļoti atsaucīgi un regulāri piedalās dažādās labdarības akcijās. Ik gadus bērni zīmējot kartītes un sūtot veciem ļaudīm uz pansionātiem. Vairākas reizes ir piedalījušies arī labdarības projektā “Austrumu zvaigzne”. Šī organizācija palīdz karojošo valstu ģimenēm visā pasaulē. Visbiežāk tiek sūtītas palīdzības pakas uz Sīriju, kā arī uz Ukrainu. “Tā ir pašu vecāku iniciatīva. Man klasē ir vislabākie vecāki!”

Skolotāja turpina stāstīt, ka skola cenšas bērniem iemācīt ne tikai zināšanas, bet arī cilvēkmīlestību un dalīšanās mākslu. Pēc ikvienas labdarības akcijas bērni esot pacilāti visu dienu.

“Viņi ir sapratuši, ka lielāks prieks rodas daloties. Es ar viņiem ļoti lepojos. Ja vēlamies izaugt par labiem cilvēkiem, jāiemācās teikt ne tikai “man””, saka skolotāja.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli