Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Adrenalīna deva uz rampas

Adrenalīna deva uz rampas
Foto: Ģirts Gertsons
08.07.2019 14:05

liepajniekiem.lv

Nedēļas nogalē Jūrmalas parku piepildīja netradicionālo sporta veidu cienītāji. Tur jau piekto gadu norisinājās sacensības ”Mad Liepāja”. Organizatori atzīst, ka tik liels skatītāju atbalsts bijis pirmoreiz. ”Ja mums būtu lielākas tribīnes, domāju, ka arī tās būtu pilnas,” priecīgs secina Agris Klēpis.

Pirmo reizi Latvijā sacensības tika atzītas par Latvijas čempionātu BMX Freestyle Park kategorijā, tādēļ sportistiem bija iespēja izcīnīt punktus kvalifikācijā uz 2020.gada Olimpiskajām spēlēm Tokijā.

Dalībnieki sacentās BMX Freestyle, Inline skrituļslidošanas un Scooter disciplīnās, konkurējot ar sportistiem ne vien no Latvijas, bet arī Lietuvas un Igaunijas. Viņu sniegumu vērtēja pieredzējuši BMX braucēji.

Jubilejas gadā organizatori skatītājiem piedāvāja arī meiteņu BMX paraugdemonstrējumus. Divas dalībnieces no Rīgas startējušas iesācēju grupā kopā ar zēniem.

Sacensību tiesnesis Aivars Šneiders atzina, ka meitenes ar BMX brauc ik pa laikam. ”Viņas atnāk, parādās, pabraukā no 14 līdz 17 gadiem, taču pēc tam parasti aiziet katra savu ceļu.” Šobrīd treniņus uzsākušas arī jaunākas meitenes, kurām, viņaprāt, ir plašākas iespējas. ”Konkurence pasaulē nav tik liela – tajā var ielauzties un atstāt savu nospiedumu BMX sportā.”

Viņš ir pārliecināts, ka sportisti ”Mad Liepāja 2019” spēj parādīt sevi no labākās puses. ”Atklāti sakot, jaunieši ir ļoti gatavi sacensībām. Ar katru gadu sportistu sniegums kļūst arvien labāks. Viņi paši cits citu motivē,” saka tiesnesis.

”Protams, jaunie sportisti uz BMX skatās citādi, nekā to darījām mēs, taču tā kā tas tagad ir olimpiskais sporta veids, jauniešiem ir jātur sevi grožos un daudz vairāk jāstrādā. Tas ir vēl viens tāds motivējošais mirklis, pie kā piesiet savas domas un tiekties pēc augstākiem mērķiem,” saka A.Šneiders.

Agris Klēpis priecājas arī par laikapstākļiem. ”Domām ir spēks. Sestdien spīdēja saulīte, pa nakti nolija lietus un atkal ir labs laiks. Mēs darām tādu lietu, kas jauniešiem ir vajadzīga, tādēļ nedrīkst to izjaukt. Bārdainais tur augšā mums palīdz.”

Tiesa, ne viss norisinājies, kā plānots. Organizatori šogad vēlējušies programmā iekļaut arī Senioru klasi, taču galu galā pietrūcis dalībnieku. ”Nu nekas, acīmredzot mums Latvijā vēl nav nobriedušu senioru,” nosmej Agris. ”Strādājam tā, lai katru gadu būtu vismaz viens solītis, pakāpiens uz priekšu. Šogad tas bija apmeklētāju daudzums un meiteņu dalība sacensībās. Pie tā ir jāstrādā un katra pieredze ir pieredze!”

Kaut arī sacensības norisinājās jau piekto reizi, organizatori uz paveikto skatās pieticīgi. ”Nu ir forši! Ir labs darbs padarīts, kaut arī pieci gadi jau nav ilgs laiks. Man pašam balva ir apmeklētāju daudzums – atnāk bērni ar vecākiem, vecvecākiem un grib palikt, skatīties. Reizēm es sēžu un domāju, kas notiek ar pasauli, jo dzīvojam sausā interneta vidē bez tiešas komunikācijas. Ir grūti, ir problēmas, taču mēs turpināsim iet uz priekšu,” apņēmības pilns ir Agris.

Rezultāti:

BMX iesācēji:
1. Patriks Baumanis, Grobiņa
2. Emīls Solovjovs, Liepāja
3. Māris Lūciņš, Liepāja

Scooter iesācēji:
1. Reinis Rozenblūms, Liepāja
2. Aleksejs Jesins, Liepāja
3. Daniels Vanags, Liepāja

Scooter amatieri:
1.Maksims Suncovs, Liepāja
2. Kaspars Frickauss, Liepāja
3. Fjodors Fjodorovs, Rīga

Inline amatieri:
1. Rainers Spirģis, Liepāja
2. Juris Jankovskis, Liepāja
3. Kristofers Rudzāts, Rīga

BMX amatieri:
1. Ralfs Rozenblūms, Liepāja
2. Arturs Virdzinieks, Liepāja
3. Dāvis Krauze, Liepāja

Scooter meistari:
1. Olafs Brikmanis, Liepāja
2. Edgars Ekšteins, Liepāja
3. Aleksis Niedre, Ventspils

Inline meistari:
1. Niklāvs Katlaps, Liepāja
2. Vilnis Šneiders, Liepāja
3. Gvido Klims, Liepāja

BMX meistari:
1.Ralfs Bārtnieks, Liepāja
2. Tomass Grīnbergs, Ventspils 
3. Guntis Atmats, Liepāja

Labākais triks:
Scooter – Edgars Ekšteins, Liepāja
BMX – Guntis Atmats, Liepāja
Augstlēkšana:
Inline – Ingmārs Cielavs, Ventspils
BMX – Ralfs Bārtnieks, Liepāja

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli