Pirmdiena, 20. janvāris Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Atrāda apgūtās dejas

Atrāda apgūtās dejas
Foto: Ruslans Šuļga
05.04.2019 13:57

liepajniekiem.lv

Piektdien uz Liepājas Olimpiskā centra Rožu skatuves notika Kurzemes novadu mūsdienu deju kolektīvu repertuāra apguves skate, gatavojoties XII Latvijas skolu un jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lieluzvedumam ”Augstāk par zemi”. Skati organizēja Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.

Skates uzdevums bija novērtēt mūsdienu deju kolektīvu sniegumu un veikt dalībnieku atlasi Svētku mūsdienu deju lieluzvedumam, kā arī noteikt koprepertuāra apguves līmeni.

Uz skatuves kāpa 20 mūsdienu deju kolektīvi ar 400 dejotājiem no Liepājas, Kuldīgas, Ventspils, Rojas un Talsiem, kuri apguvuši konkrētās vecuma grupas repertuāru.

Šogad deju repertuārs bija sadalīts arī kvalitātes grupās A un B, kur katrs kolektīva vadītājs ,izvērtējot audzēkņu spējas, izvēlējās, kurā kvalitātes grupā startēt. A grupas dejotāji dejoja divas dejas, bet B grupa – 1 deju, izņemot 8.-9.klašu grupu, kuri arī izpildīja divas dejas. 

Skati vērtēja Valsts izglītības satura centra apstiprināta profesionāla žūrija: komisijas priekšsēdētāja horeogrāfe, Latvijas Kultūras Akadēmijas  profesore, Valsts izglītības satura centra Mūsdienu deju žanra ekspertu komisijas locekle,XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku padomes locekle Gunta Bāliņa; horeogrāfe, deju studijas ”Benefice” vadītāja, XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mūsdienu deju lieluzveduma ”Augstāk par zemi” mākslinieciskā vadītāja Annika Andersone; horeogrāfe, klasiskās dejas pedagoģe Inita Upmale;  horeogrāfs, Latvijas Kultūras koledžas dejas programmas vadītājs, Veizāna deju skolas vadītājs, Valsts izglītības satura centra Mūsdienu deju žanra ekspertu komisijas loceklis Edmunds Veizāns.

Pēc skates visiem kolektīvu vadītājiem bija pārrunas ar žūriju, kur tika apspriestas kļūdas un nepilnības, pie kā vēl jāstrādā. Savā vērtējumā žūrija uzsvaru lika uz māksliniecisko izpildījumu un rakstura atklāsmi, dejas tehniku un horeogrāfiskā teksta precizitāti, kā arī izpildījuma muzikalitāti.

Taču rezultātus, vai dejotāji būs Dziesmu un deju svētku lieluzveduma dalībnieki, dejotāji uzzinās tikai maija beigās, kad būs izietas skates visos novados.

Liepājas dejotāji skatē saņēma augstus vērtējumus:

· Liepājas Bērnu un jaunatnes centra deju studija ”Dzintari”, vadītāja Monta Sprūde 5.-7.klašu grupā ieguva divus 1.pakāpes diplomus;

· Liepājas Bērnu un jaunatnes centra deju studija ”Dzirkstelīte”, vadītāja Marina Zuntnere 5.-7.klašu grupā ieguva divus 2.pakāpes diplomus;

· Liepājas deju studija ”Extra”, vadītājas Dina Bruže un Dace Pauzere ieguva sešus 1.pakāpes un divus augstākās pakāpes diplomus.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)