Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Bibliotēka dodas ārpus telpām

Bibliotēka dodas ārpus telpām
Foto: Egons Zīverts
10.08.2019 22:06

liepajniekiem.lv

“Man viss patīk,” kautrīgi atbild liepājnieku Andrieku ģimenes vecākā atvase, sešus gadus vecā meitiņa Amanda, vaicāta, kura no sestdien notikušā pasākuma “Noķer spēles garšu!” aktivitātēm patikusi visvairāk. Rokās viņa tur nupat izveidotu piespraudīti, ko noteikti likšot pie apģērba. Mammai Anitai rokās redzami arī citi meitas radošajās darbnīcās tapušie darbiņi. “Mums vispār ļoti patīk bibliotēkas rīkotie pasākumi, jo, manuprāt, tie ir saturīgi un ar jēgu,” uzslavē māmiņa.

Spēļu diena visai ģimenei “Noķer spēles garšu!” Jūrmalas parkā, pie bērnu rotaļlaukuma, piedāvāja jautras izklaides maziem un lieliem. “Priecāties, mācīties, spēlēties, noķert spēles garšu vasarā, un atcerēties, ka pilsētas centrā atrodas bērnu bibliotēka “Vecliepājas rūķis” un arī lielā bibliotēka,” pasākuma mērķi skaidroja Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba, informējot, ka no septembra “Vecliepājas rūķis” būs vaļā arī sestdienās. “Esiet laipni gaidīti,” sacīja I.Erba, norādot, ka

bibliotēka vairs nav vieta, kurp doties tikai pēc grāmatām. “Pie mums ir ļoti daudz visa kā – spēles, radošas darbnīcas, tikšanās ar autoriem, tūlīt tuvojas Dzejas dienas ar savu programmu.

Sliktu un lietainu laikapstākļu gadījumā noteikti padomājiet par iespēju atnākt pie mums,” aicināja I.Erba.

Ar pavisam nelielu daļu no bibliotēkas krājuma bagātībām varēja iepazīties arī pasākumā “Noķer spēles garšu!”. Bērniem bija iespēja spēlēt visdažādākās galda spēles – dambreti, cirku, ”Uno”, ”Mistakos”, ”Halli cups” utt., piedalīties radošajās darbnīcās, – līmējot, zīmējot, krāsojot, kā arī ļauties azarta priekam, sacenšoties jautrās stafetēs. “Man ļoti patīk bērni. Vadu viņiem arī dzimšanas dienas ballītes. Izplānot iepriekš programmu, ko ar bērniem kopā darīt, ir visai grūti, jo nevar paredzēt, kāds viņiem uz to brīdi būs garastāvoklis. Tāpēc man vienmēr ir līdzi milzīga kaste ar visu ko. Šodien bērni bija ļoti atsaucīgi, ieinteresēti aktīvām spēlēm, rotaļām,” par mazo apmeklētāju atsaucību priecājās Ziedu meitene jeb Katrīna Knese-Šmite, aicinot uz azartiskiem spēļu brīžiem. Par dalību bērni saņēma arī mazas balviņas – pildspalvas, saldumus un dažādas krāsojamās un uzdevumu grāmatas, kas raisīja vislielāko sajūsmu, apliecinot, – grāmatas joprojām bērni mīl un uzskata par vērtīgu.

Andriekus ģimenē mamma Anita ir pati liela grāmatmīle, un pieļauj, ka ar savu piemēru lielo patikšanu uz grāmatām izdevies nodot arī abām meitām Amandai un trīs gadus vecajai Emīlijai. Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā tas var būt izaicinājums katram vecākam, viņa piekrīt. “Visbiežāk mēs ejam uz “Valtera” bibliotēku, jo tā ir mums vistuvāk mājām. Bet ejam arī uz “Varavīksni” un “Vecliepājas rūķi”,” pastāsta māmiņa. “Brīnišķīgs bibliotēkas rīkots pasākums bija arī “Grāmatu starts”, piedāvājot radošas un attīstošas nodarbības. Tikai liels ieguvums, jebkuram vecākam vajadzētu izmantot to, ko piedāvā bibliotēka.”

Spēļu dienas aktivitātēs piedalījās arī Aleksands Lange ar meitām Anci un Zani. Izrādās, ka ģimene ir no Rīgas, un uz Liepāju atbraukuši satikt ilgi neredzētu draugus. “Par pasākumu nezinājām, jo atnācām vienkārši uz rotaļlaukumu. Ir forši, vēl viena interesanta un negaidīta aktivitāte bērniem.” Meitas jau paspējušas izdaiļot lelles ar tērpiem, un šobrīd gatavo laimes akmentiņus, piešķirot tiem dažādas sejas. “Es pielikšu tos klāt dāvanām,” Ance atklāja, kāds būs akmentiņu tālākais ceļš.

“Pasākums “Noķer spēles garšu!” vasarā, augustā notiek otro gadu. To iesākām, jo konstatējām, ka bērniem patīk radošas darbnīcas ne tikai pie mums uz vietas bibliotēkā, bet arī ārpus telpām. Veiksmīgi tas norisinājās pagājušā gadā. Bērniem ļoti patika,” atminējās I.Erba, skaidrojot, kāpēc nolemts aktivitāti atkārtot. “Šis projekts ir sācies viena cita liela projekta ietvaros. Dažādas spēles, radošas darbnīcas kā ierosme nāca no iesaistīšanās “Interreg” starptautiskā Latvijas-Lietuvas pārrobežas projektā “Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā”, kur mēs strādājam kopā ar Šauļu pilsētas bibliotēku un Jelgavas pilsētas bibiotēku. 31.augustā projekts noslēgsies, bet mums ir lielas cerības, ka mēs to varētu turpināt.” Rezumējot I.Erba sacīja, – būtībā tam, ka bibliotēka iznākusi ārpus ierastās vides, jāpateicas jau minētajam projektam. Tā ietvaros iegādātas arī daudzas un dažādas interesantas galda spēles, ko varēja iemēģināt interesenti Jūrmalas parkā. “Kā paaudzes vislabāk sadarbojas? Kad viņi kopā strādā, kopā mācās,” uz galda spēļu plusiem norāda I.Erba. “Redzot, kāda ir cilvēku interese, jāsaka, ka

galda spēles šobrīd piedzīvo otro elpu – ļoti lielā topā.”

Pasākuma “Noķer spēles garšu!” laikā savu pirmo publisko iznācienu pieredzēja bibliotēkas jaunais velosipēds, kuru Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore I.Erba laimēja loterijā IFLA Pasaules bibliotēku un informācijas kongresā Vroclavā, Polijā. Uz norises vieto ar to atminies direktores dēls. “Diezgan grūti stūrējams,” pēc tam gan nācies secināt. Loterijā piedalījušies vairāki tūkstoši cilvēku. “Bet tā laime krita man. Vispār tā laikam ir pirmā reize, kad kaut ko vinnēju,” priecājās I.Erba. “Šodien “Grāmatu tārps” ir atvedis balviņas. Bet nākotnē, piemēram, vasarā ar to varētu braukt pa velosipēdu ceļu, kur pulcējas cilvēki, un piedāvāt lasāmvielu.”

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz