Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Brauc ar ”plikām” riepām un nepiesprādzējušies

Brauc ar ”plikām” riepām un nepiesprādzējušies
26.01.2019 07:12

liepajniekiem.lv/TV Kurzeme

Piektdien, 25.janvārī, pusdienlaikā Valsts policija visā Kurzemes reģionā uzsāka 12 stundu reidu maratonu, kontrolējot satiksmes dalībniekus, un jau pirmajās stundās pieķerti braucēji, kuru mašīnām riepu protektors bijis mazāks par milimetru. 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Leonīds Tarabans pastāstīja, ka vislielākā uzmanība reida laikā tika pievērsta tam, lai spēkrati būtu aprīkoti ar ziemas apstākļiem atbilstošām riepām. Taču ņemot vērā pēdējā laikā notikušos negadījumus un policijas konstatētos pārkāpumus, kontrolēts tika arī tas, lai autovadītāji nesēstos pie stūres dažādu apreibinošo vielu ietekmē, nepārsniegtu atļauto ātrumu, lai tiktu lietotas drošības jostas un bērnu sēdeklīši, kā arī, lai vadītāji, piedaloties satiksmē, neizmantotu viedierīces utt.

Portāls kopā ar policiju strādāja vairākas stundas, bet jau reida pirmajās desmit minūtēs tika konstatēti pirmie pārkāpumi. Klaipēdas ielā pie Liepājas dienvidu robežas diviem auto – ”VW Golf”, kam pie stūres sēdēja kungs ļoti cienījamos gados, kā arī ”VW Passat”, ko vadīja vīrietis pusmūžā, ziemas riepu protektora dziļums bija zem pieļaujamā minimuma.

O.Kalpaka ielā pie izgriežamā tilta konstatēto pārkāpumu bija vēl vairāk. Kādam automobilim ”Volvo” priekšā bija vasaras riepas, kāds jauneklis savu ”VW Golf”, stūrēja nepiesprādzējies. Arī viņa pasažiere blakus sēdeklī nebija piesprādzējusies.

Bet kādai dāmai automašīnas priekšējā sēdeklī savā nodabā dzīvojās prāva lieluma suns, kaut noteikumi paredz, ka dzīvniekam pārvadāšanas laikā jābūt ievietotam speciāli dzīvnieku transportēšanai paredzētā konteinerā vai arī mašīnas bagāžas nodalījuma daļai jābūt norobežotai dzīvnieka vizināšanai.

Reida pirmo četru stundu laikā Ceļu policijas darbinieki pārbaudīja vairāk nekā 100 transportlīdzekļu – gan vieglos, gan kravas auto. Un ne vien spēkratus ar Latvijas numuriem, bet arī ārvalstu.

Ārvalstu auto pārkāpumi netika konstatēti, Latvijas braucējiem gan. Kopumā šo četru stundu laikā policijas darbinieki noformēja 18 pārkāpuma protokolus: par braukšanu ar ziemas apstākļiem neatbilstošām riepām – 10; par drošības jostu neizmantošanu un bērnu pārvadāšanu bez sēdeklīšiem – 5; kā arī par agresīvu braukšanu un braukšanu bez iedegtām gaismām.

L.Tarabans pastāstīja, ka pārkāpumu ziņā sasniegti vairāki antirekordi. Kādai automašīnai ”VW Passat” ziemas riepu protektora dziļums bijis zem 1 mm: ”Vienai riepai tas bija 0,65 mm, otrai – 1 mm.” Vadītājs mēģinājis aizbildināties, ka protektors ir pietiekams, riepas vienkārši esot ”pārpumpētas”.

Otrā gadījumā automašīnai ”BMW 530” aizmugurējām riepām, kas ir uz velkošās ass, vienai riepai protektora dziļums bija 0,68 mm, otrai – 1,13 mm. Turklāt ”BMW” vadītājs pie stūres bija sēdies bez vadītāja apliecības. Tiesības vīrietim atņemtas par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Foto galerija


Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli