Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Daces Dēliņas-Lipskas gleznu izstādes “Slepenais dārzs” atklāšana

Daces Dēliņas-Lipskas gleznu izstādes “Slepenais dārzs” atklāšana
Foto: Egons Zīverts
08.12.2014 14:16

liepajniekiem.lv

5. decembrī Liepājas muzejā mazajā izstāžu zālē atklāja mākslinieces Daces Dēliņas-Lipskas gleznu izstādi “Slepenais dārzs”.

Izstāde “Slepenais dārzs” ir mākslinieces vēstījums par cilvēka domu, emociju un jūtu pasauli. Stāsts par košo dvēseles dārzu, kurā ielūkoties var tikai ar paša saimnieka atļauju.

Mākslinieces gleznās ar ekspresīvu un košu krāsu triepienu ir izpaustas viņas iekšējās dzīves vibrācijas. Par cilvēka dvēseles dzīves līkločiem māksliniece stāsta caur dabā noskatītiem simboliem. Šajā izstādē tie ir trīs – pāvi, tauriņi un magones, kas mīt mākslinieces slepenajā dārzā.

Daces Dēliņas-Lipskas gleznās dārzs ir vieta, kurā notiek nepārtraukta kustība un attīstība – tas zeļ un vēršas plašumā. Tas ir dzīvības simbols. Dārzā ir arī nemitīga cīņa ar nevēlamām parādībām un iemītniekiem. Iekopts dārzs ir saimnieka lepnums, tas simbolizē garīgu pilnveidošanos. Māksliniece uzskata, ka cilvēkiem būtu jāpievērš uzmanība gan reālu, gan domu un jūtu dārzu kopšanai.

Mākslinieces iedvesmas avots ir cilvēks. Māksliniece aizrautīgi vēro cilvēkus un lasa cilvēka ķermeņa valodu, jo ķermenis, viņasprāt, nemelo.

Gleznotāja uzskata, ka nav krāšņāka iedvesmas avota par dabu un interesantāka izpētes objekta par cilvēku. Izstādē “Slepenais dārzs” no ārējo cilvēka izpausmju vērošanas māksliniece pievērsusies cilvēka dvēseles dzīves refleksijām.

Dacei Dēliņai-Lipskai šī ir jau otrā personālizstāde šogad. Māksliniece pret gleznošanas procesu izturas atbildīgi, tāpēc šīs izstādes pārtrauc ilgāku radošās dzīves klusuma posmu. Gleznotāja saka: “Pret mākslas radīšanu un bērnu audzināšanu izturos ar vienādi lielu atbildību, tāpēc laikā, kad audzināju savus trīs mazos bērnus, netapa ne viena izstāde, jo kāda no pusēm noteikti zaudētu. Šī izstāde iezīmē manu lēmumu turēties pie ceļa, ko reiz pati izvēlējos. Tāpēc viens no izstādes darbiem nes zīmīgo nosaukumu – “Izlaušanās”.”

Dace Dēliņa-Lipska mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas koledžā. Studijas turpinājusi Latvijas Mākslas akadēmijā Modes dizaina nodaļā. No 2001. gada studējusi figurālās glezniecības meistardarbnīcā, 2003. gadā ieguvusi Humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā.

Kopizstādēs un dažādos modes un mākslas projektos piedalās kopš 1998. gada. Mākslinieces darbi atrodas gan Liepājas muzeja kolekcijā, gan privātkolekcijās Latvijā, Itālijā, Dānijā, Zviedrijā, Vācijā un ASV.

Māksliniece veidojusi vairākas tērpu autorkolekcijas. No 2001. līdz 2009. gadam strādājusi par modes apskatnieci un stila lapu veidotāju vairākos Latvijas preses izdevumos. Māksliniece radījusi vizuālo tēlu Liepājas Simfoniskā orķestra koncertcikliem “Dzintara skaņas zvaigznājs” (2013) un “Liepājas skaņas Rundāles pilī” (2014).

Kopš 2006. gada māksliniece Dace Dēliņa-Lipska dzīvo Liepājā un strādā Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā par pedagogu un Vizuālā tēla izglītības programmas vadītāju.

Izstāde skatāma līdz 25. janvārim. Ieeja izstādē ir bez maksas.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli