Otrdiena, 7. jūlijs Maruta, Alda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Daiļrunīgāko “zvirbuļu” svētki

Daiļrunīgāko “zvirbuļu” svētki
Foto: Ruslans Šuļga
09.02.2018 07:12

liepajniekiem.lv

Vakar ar vidusskolēnu priekšnesumiem noslēdzās Liepājas pilsētas skatuves runas konkursa “Zvirbulis 2018” pirmā kārtā.

No 6. līdz 8. februārim Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā “Vaduguns” tikās vairāk nekā 100 dalībnieki dažādās vecumu grupās, lai, kā ik gadu, mērotos spēkiem skatuves runas prasmēs. Ikviens no skolēniem bija sagatavojis individuālu priekšnesumu – vienu prozas un vienu dzejas darbu, kas skanēja gan latviešu, gan krievu valodā.

“Tas nav tikai konkurss – tie ir svētki! Skolēni ir ļoti labi sagatavojušies, tādēļ žūrijai ir ļoti interesanti klausīties,” stāsta konkursa koordinatore, LBJC metodiķe Marina Vikaine. Viņa atzīst, ka izlemt, kurus bērnus izvirzīt nākamajai kārtai nebūt nav viegli, jo vairums saņem pirmās un otrās pakāpes diplomus. ”Mēs zinām, ka rezultāti būs ļoti labi, jo liepājnieki, pārstāvot savu pilsētu, vienmēr gūst labus panākumus,” ir pārliecināta koordinatore.

Dalībniekus katru dienu vērtēja žūrija – LBJC teātra metodiķes Marita Lūriņa-Stelmakere un Ilga Martinsone, Liepājas teātra aktrise Anete Berķe un konkursa koordinatore Marina Vikaine.

Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 10. klases skolniece Marta Bažejeva vidusskolēnu konkursa kārtā uzstājās pirmā un neslēpa, ka bijusi visai satraukusies. “Biju piedalījusies jau iepriekš, taču tik un tā satraucos,” atzīst meitene: “Šādi konkursi ir ļoti noderīgi, jo labas runas prasmes vienmēr ir bijušas noderīgas.”

“Es konkursā pēdējoreiz piedalījos, kad biju pavisam maza,” stāsta Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas 12.klases skolniece Baiba Karule. Viņa pati izvēlējusies gan dzeju, gan prozu konkursam, taču arī skolotāja devusi savus ieteikumus.

Baibas uzstāšanās laikā zālē vairākkārt kādam iezvanījās telefons, kas mazliet meitenei novērsis domas. “Bija grūti noturēt uzmanību, taču centos. Es ikdienā piedalos teātrī – varbūt pieredzes dēļ ir mazliet vieglāk tikt galā ar šādām situācijām.”

Viņa prozu sagatavojusi jau decembrī, taču dzejoli janvārī. “Es parasti vienu rindiņu pārlasu vairākas reizes, līdz to atceros!”

Savukārt 1. ģimnāzijas 11.c klases skolniece Alise Dženifera Gudēna skaitīja savas labākās draudzenes Rasas Maijas Armales sarakstīto dzejoli “Cauri gadsimtiem”.

“Viņas rakstītie dzejoļi man ir sirdij tuvi un, pazīstot autori, zinu, ko viņa ar to bija domājusi, tādēļ to iemācīties nebija sarežģīti.” Taču prozu Alise apguvusi vien iepriekšējā dienā. “Man nebija izvēlēs, nācās tik ātri iemācīties. Lasu gan skaļi, gan vairākkārt pie sevis klusi to atkārtoju, taču man ļoti palīdz, ja tekstu uzrakstu pati ar roku – tā izdodas ātrāk iemācīties,” par mācīšanās procesu stāsta meitene.

Tā kā konkursā piedalījās vien daži puiši, Mārtiņš atzīst, ka ar meitenēm konkurēt ir sarežģītāk: “Man šķiet, ka meitenes atrod vairāk laika, lai sagatavotos, nekā zēni, jo mēs parasti atrodam laiku dažādām muļķībām,” smej Mārtiņš. Arī viņš darbus mācījies vien divas dienas un izrādās, ka konkursā improvizējis. “Arī skolas atlasē es aizmirsu tekstu un improvizēju. Laikam tādēļ tiku nākamajā kārtā. Šodien konkursā notika tāpat.”

Kurzemes novada atlase norisināsies Liepājā 27.martā.

Uzziņai

Uz Kurzemes novada atlase izvirzīti 11 dalībnieki

Dāvis Rauls Freidenfelds, J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas 1.c klase

Eduards Caune, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas 3.klase

Oļegs Poholoks, Liepājas A. Puškina 2. vidusskolas 3.b klase 

Evelīna Ate, Oskara Kalpaka Liepājas15. vidusskolas 6.a klase

Maksims Hritankovs, Liepājas pilsētas 12.vidusskolas 9.a klase

Kristīne Jankoviča, Liepājas 3.pamatskolas 7.klase

Milana Kovaļenko, Liepājas pilsētas 12.vidusskolas 7.a klase

Alvīna Jaremčuka, Liepājas vakara (maiņu) vidusskolas 12.b klase

Alise Dženifera Gudēna, Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas 11.c klase

Arturs Martinovs, Liepājas pilsētas 12.vidusskolas 12.a klase

Nikola Kelehsašvili, Liepājas A. Puškina 2. vidusskolas 12.e klase

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz