Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Dēļotāji atklāj sezonu

Dēļotāji atklāj sezonu
Foto: Ģirts Gertsons
20.05.2017 13:36

liepajniekiem.lv

Sestdien, 20.maijā, norisinājās skeitborda sezonas atklāšanas svētki, uz kuru pulcējās teju 60 dēļotāju.

Asfalta “sērferis” Raimonds Štāls skaidroja: “Katru gadu mēģinām noorganizēt vienu lielu pasākumu dēļotājiem. Vienalga, vai tas ir skeitbords, longbords, pennybords vai pagale uz ritņiem. Galvenais, lai kopīgi satiktos un izbrauktu pa Liepājas ielām.” Kā norādīja R.Štāls, uz svētkiem bija aicināts ikviens, neatkarīgi no vecuma un profesionalitātes līmeņa.

Sestdienas rītā dēļotāji pulcējās pie kafejnīcas “Darbnīca”, lai tālāk kopīgi dotos līdz Beberliņu aktīvās atpūtas parkam “BB wakepark”. Starp braucējiem bija arī 19 gadus vecā Brenda Klēbaha. Jauniete teic, ka longbordu aizņēmusies, lai varētu piedalīties braucienā. “Pirmo reizi uz dēļa uzkāpu pirms četriem gadiem. Skolā kursabiedri braukāja, pajautāju, lai iedod pamēģināt. Un iepatikās. Plānoju arī pati longbordu nopirkt.” Brenda uzskata, ka ar šādu dēli pilsētvidē ir viegli pārvietoties: “Maziņš un ērts.”

Starp dēļotājiem sastapām arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkni Aleksi Vētru-Ozolu, kurš piedalās, lai iemēģinātu pirms pāris mēnešiem iegādāto longbordu. “Nav īsti lietots, jo laikapstākļi nebija piemēroti, lai braukātos,” skaidroja 16 gadus vecais jaunietis.

“Es parasti braucu ar riteni. Taču reiz brālis iedeva pamēģināt savu longbordu un iepatikās. Turklāt Liepājā ceļi paliek arvien labāki, un var pabraukt.

Kas tajā tik foršs? Tas ir kā “braukāt” jūrā pa viļņiem. Man patīk.” Runājot par braucienu, jaunietis teic, ka centīšoties to izbaudīt. “Neplānoju ar kādu sacensties, vienkārši baudīšu pasākumu, kurā piedalos pirmo reizi.”

Skeitborda treneris Ainārs Jermačenko priecājās par saulainajiem un siltajiem laikapstākļiem, sakot, ka tādēļ vien diena ir izdevusies. “Pēdējos gados mums kaut kā nebija veicies. Beidzot trāpījām!” Ainārs pastāstīja, ka braucienā piedalīsies teju 20 viņa audzēkņi. “Salīdzinoši ļoti ilgi bijām zālē – septiņarpus mēnešus. Pirmais oficiālais treniņš laukā notika tikai šonedēļ. Ir redzams, ka jaunieši ir izslāpuši un gatavi doties ārā, lai arī kādi būtu laikapstākļi.” Vērtējot savus audzēkņu dalību šīs dienas braucienā, A.Jermačenko priecājās par viņu lielo aktivitāti. “Ņemot vērā, cik dažāda vecuma braucēji ir pulcējušies, mazie var pārliecināties, ka ar dēli var braukt ilgi un dikti. Tas nav tikai bērniem un jauniešiem.”

Brauciena maršruts stiepās 12 kilometru garumā, pa vidam – divas pieturvietas ar atrakcijām un viktorīnām. Līdz ar to brauciens bija nevis sportisks, bet drīzāk brīvs un izklaidējošs.

Domājot par maršrutu, Raimonds teic, ka skatījušies ceļa seguma kvalitāti. Pārsvarā maršruts izplānots pa veloceliņu.

“Nebūs tik traki,” pirms brauciena sacīja R.Štāls, vaicāts, vai 12 kilometru nav par daudz. “Kājas parasti sāk just pie 20 kilometriem.” Ja pareizi izplānots maršruts pa gludākajām ielām, tad varot nobraukt daudz. “Pērn nobraucām ar Liepājas longbordistiem maratonu – 42 kilometrus.” Raimonds novērojis, ka dēļotāju pilsētā ar katru gadu kļūst vairāk. “Šeit varu teikt paldies arī pilsētai, jo to noteikti veicina arī sakoptie veloceliņi. Ļoti gaidām Grobiņas posmu, kad varēsim braukt no Liepājas uz Grobiņu un atpakaļ.”

Finišā “BB Wakepark”, kur savukārt norisa veikbordas sezonas atklāšanas svētki, par atmosfēru rūpējās dažādi DJ un vēja pilsētas rokgrupa “Flying Bra”. R.Štāls skaidroja, ka šoreiz beigu daļu skeitborda pasākumam speciāli nolēmuši sasaistīt ar veikborda pasākumu, – lai apvienotu dēļotājus.

Skeitborda sezonas atklāšanas svētkus rīkoja kopiena “Longboarding Liepāja” (atrodama vietnē “Facebook”) kopā ar skeitborda treneri Aināru Jermačenko.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli