Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Divi riteņi vieno

Divi riteņi vieno
Foto: Ģirts Gertsons
31.05.2018 22:39

liepajniekiem.lv

Ceturtdienas vakarā pie Liepājas Olimpiskā centra pulcējās vairāk nekā 100 aktīvistu, kas ar velosipēdiem devās braucienā uz Karostas cietumu. Pasākums “Velobums” Liepājā norisinājās pirmoreiz, taču organizatori par redzēto bija priecīgi. Vienuviet pulcējās gan riteņbraucēju organizācijas, gan velo aktīvisti.  

Braucējs Uldis velobraucienam pievienojās vien pāris minūtes pirms starta, kad ar velosipēdu devās gar pasākuma norises vietu un izlēma piedalīties. Taču Liene pasākumā vēlējās piedalīties tik ļoti, ka darba devējam palūdza brīvdienu. “Parasti jau velosipēdisti nekur tā masveidā nedodas – brauc individuāli vai savos pulciņos, bet kāpēc gan mums nevarētu būt tāda forša tradīcija mērot šo ceļu kopā?” uzskata sieviete.

Dalībnieki bija dažāda vecuma un fiziskās sagatavotības. Starp draugu, ģimeņu kompānijām braucienā piedalījās arī biedrības ”Velo-redele”, ”VeloRonis”, “Radi Vidi Pats”, riteņbraukšanas klubs ”Liepāja”, BMX frīstaila komanda “Rave Team”. Šajā pasākumā velosipēdistu organizācijas aktīvos velobraucējus iepazīstināja ar sevi un pastāstīja par dažādām aktualitātēm. 

Kaut arī komanda “Rave Team” ikdienā vairāk laika pavada savā iekštelpu skeitparkā, pildot dažādus trikus, puiši arī šodien devās braucienā un galā visus priecēja ar sagatavotu šovu. Treneris Roberts Klēpis portālam atklāja, ka pēc uzaicinājuma uzreiz izlēmuši piedalīties.

“Tie divi riteņi jau mūs visus vieno un arī mēs esam velo entuziasti. Uzaicinājums mums lika saprast, ka arī mēs beidzot esam pieprasīti. Puišiem pateicu – kas grib, tas nāk! Te nu mēs visi esam, jo tas ir lieliski – cilvēki stāv mums apkārt, priecājās, mēs darām to, kas mums patīk. Nu kā var nenākt?”

Starp komandas dalībniekiem bija arī paši mazākie. “Arī mazos vajag mācīt! Tā ir tā velo kultūra, jo, manuprāt, Liepāja lēnām iet uz to, ka mēs esam velo pilsēta,” uzskata Roberts.

Daudzi dalībnieki interesējās arī par ikgadējo velo izaicinājumu “Liepājas velo vasara”, kam šogad starts tika dots tieši “Velobumā”. Biedrības “Velo-redele” projektu vadītājs Mārtiņš Zālītis smejot stāsta, ka pirmajos gados viss ir citādi. “Mūsu veloizaicinājuma dalībnieku skaits pieaug, kaut arī lēni. Viss izaug ar laiku, taču ir skaidrs, ka velosipēdi vieno cilvēkus. Kaut arī “Velobums” notiek pirmoreiz, manuprāt, arī šis pasākums ir dzīvotspējīgs.”

Riteņbraukšanas entuziaste Laura Pirtniece ar velobraukšanu nodarbojas jau piecus gadus. Sākotnēji veikusi nelielas distances, taču ieejot azartā, pieveiktie attālumi kļuvuši arvien lielāki. Laura guvusi panākumus arī “Velo-redeles” rīkotajos vasaras un ziemas izaicinājumos un piedalīties grasās arī šogad. Uzzinājusi par “Velobumu”, viņa sapratusi, ka jāpiedalās. “Ir tik forši redzēt tik daudz velosipēdu vienuviet, iepazīt līdzīgi domājošos!”

Karostas cietumā braucējus sagaidīja ne vien atspirdzinoši dzērieni un izklaides, bet arī cietuma gids Juris Raķis, kas parūpējās par kārtību un dalībnieku paklausību noteikumiem. Tika pārrunātas dažādas velobraucēju aktualitātes, kā arī izlozētas dāvanas.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli