Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Emociju sprādziens “Prāta vētras” jubilejas koncertā

Emociju sprādziens “Prāta vētras” jubilejas koncertā
Foto: Ruslans Šuļga
20.07.2019 16:13

liepajniekiem.lv

Sestdien Liepājā bija rosība kā skudru pūznī – ielas pilnas cilvēku, ar mašīnu straumēm ieradās arvien vairāk pilsētas viesu, kas braukuši no tuvākām un tālākām vietām, lai apmeklētu grupas ”Prāta vētra” koncertu.

Stadionā ”Daugava” ieradās aptuveni 28 tūkstoši cilvēku, lai izrādītu savu pieķeršanos latviešu grupai. Šogad ”Prāta vētra” svin savu 30. jubileju un vienīgo ”Skārda bungu tūres” koncertu grupa nolēma spēlēt tieši Liepājā.

Pulksten 18 tika vērti pasākuma teritorijas vārti un cilvēku plūsma nerima līdz pat koncerta sākumam. Tā kā koncerts bija izpārdots, vēl sestdienas vakarā internetā ļaudis piedāvāja pārdot savas biļetes. ”Pie biļetēm bija grūti tikt,” atzīst Mārtiņš Kārkliņš. Viņš ar sievu ikdienā dzīvo Anglijā, taču atvaļinājumu ieplānoja tā, lai varētu apmeklēt arī koncertu Liepājā. ”Pirms pāris mēnešiem jau sapratām, ka jābrauc, jo pagājušajā gadā uz tūri netikām, taču jau tad tikt pie biļetēm bija visai grūti. Tie, kam bija liekas, tās pārdeva par lielām summām. Tagad lielo summu prasītāji staigā pa parku un visiem piedāvā iegādāties biļetes,” nosmej Mārtiņš.

Koncerta organizatori mācījās no kļūdām un šogad nodrošināja vairākas ieejas koncerta teritorijā, tādējādi mazinot sastrēgumus pie vārtiem, kā arī ērtāku stadiona pamešanu.

Pasākuma teritorijā katrs iekārtojās tik ērti, cik spēja – kāds atrada sev nomaļu vietiņu zālājā, taču citi centās tikt pēc iespējas tuvāk skatuvei. Andrejs ar draugiem atrada sev vietu uz stadiona skrejceļa blakus skatuvei. ”Cilvēkiem slinkums tik tālu nākt, tāpēc daudzi grūstās otrā pusē, nezinot, ka šeit ir daudz vietas,” novēroja puisis. Viņš ar kolēģiem atbraucis no Rīgas. ”Gribēju iet uz Eda Šīrana koncertu Rīgā, taču plāni mainījās. Pārdevu biļetes un sapratu, ka ”Prāta vētra” būs kvalitatīvi tuvākais koncerts ārzemju zvaigznēm, tāpēc izlēmām braukt uz Liepāju. Sarunājām naktsmājas pie čoma sētā, lai nav jāatstāj 200 eiro par naktsmītni.”

Liepājnieki Simona un Rihards uz koncertu ieradās vienādos grupas ”Prāta vētra” simbolikas krekliņos. ”Tie ir mūsu tradicionālie, kurus velkam uz katru koncertu. Šī laikam ir jau ceturtā reize,” saka Simona.

”Prāta vētra” jau iepriekš paudusi atbalstu zaļam dzīvesveidam, tādēļ arī tūrē par to tika padomāts. Apmeklētājiem bija pieejama velosipēdu novietne un atkritumu šķirošanas konteineri, savukārt uz ekrāniem tika rādīti pateicības vārdi tiem, kas izvēlējās savas biļetes nedrukāt.

Pulksten 19.30 ”prātnieki” pirmoreiz kāpa uz skatuves, lai pieteiktu koncerta iesildītājus. ”Esiet sveicināti, mīļie draugi! Gandrīz neticami, cik jūsu jau ir daudz, cik laicīgi ierodaties uz koncertu. Tas ir brīnišķīgi! Mēs jūs sveicam šajā brīnišķīgajā dienā!” atnākušos uzrunā Renārs Kaupers. ”Runā, ka katrs koncerts ir svētki, bet liels koncerts ir lieli svētki!”

Grupa pieteica pirmos koncerta viesus – grupu ”Mazais princis”. ”Kā viņi paši teica sērferu valodā – ir tas laiks, kad tu tikai peldi, peldi, peldi uz tā dēļa un tad – hop – lec un ķer vilni. ”Mazais princis” šobrīd ir uz viļņa! Mēs tūliņ tiksim sildīti ar lielu mīlestību,” mūziķus pieteica R.Kaupers.

Atnākušie grupu sagaidīja ar milzīgām ovācijām.

”Šis ir īpašs mirklis, un lai tas būtu vēl īpašāks, sievietēm ir jānāk tuvāk, jo tad ir enerģētiski labāks koncerts! ”Mazais princis” sniegs tādu mīlestības homeopātiju,” skaidroja mūziķi. Viņi sevi dēvēja par izpildītājiem, kas savas dziesmas nedzied, tādēļ klausītājiem tika dāvātas ”Prāta vētras” 30 gadu spilgtākās kompozīcijas.

”Mazais princis” sveica grupu ar sarūpētām dāvanām – mīlestības bruņām un sintezatoru. ”Mīlestības bruņas turpmākos 30 gadus pasargās grupu no ļaunuma, ļaunajām acīm, enerģētikas. Viņi būs ledlauži,” teica ”Mazais princis”, pasniedzot grupas dalībniekiem ādas vestes.

Tāpat uz skatuves kāpa Aija Andrejeva, lai iesildītu publiku grupas koncertam. ”Mēs esam priecīgi būt kopā ar jums un ”vētru”. Mēs jūs uzkarsēsim tā, lai jumtiņš paceļas līdz apvārsnim!” saka A.Andrejeva.

Jau īsi pēc pulksten 21 publika vienojās laika atskaitē, lai uz skatuves sveiktu galvenos pasākuma vaininiekus – ”Prāta vētru”.

”Jūs esat sabraukuši no malu malām un mēs to ļoti novērtējam! Liels paldies! Mēs esam sākuši ”Skārda bungu tūres” noslēguma koncertu, kas tādā neoficiālā gaisotnē ir arī ”Prāta vētras” 30.gadu jubileja. Lai mums skaists vakars!” teica R.Kaupers.

Grupa lūdza pacelt rokas liepājniekiem, pēc tam – pilsētas viesiem, pārliecinoties, ka vairums apmeklētāju šurp devušies no citām Latvijas pilsētām un pat citām valstīm, tādēļ Renārs Kaupers atnākušos uzrunāja arī angļu un krievu valodā.

Ar dziesmu ”Lec” grupa vēlējās cildināt Kristapu Porziņģi. ”Mēs piektdien piedalījāmies brīnišķīgā pasākumā – trešā Porziņģa laukuma atklāšanā! Tas ir fantastiski! Lai labie darbi vairojas un lieliska nākamā sezona!”

Koncerta gaitā grupa skatītājus gan uzlādēja, gan saviļņoja, sniedzot emociju sprādzienu daudziem. Tāpat kopā ar ”Prāta vētru” uz skatuves kāpa Aija Andrejeva, grupa ”Instrumenti”, Arstarulsmirus.

Priekšnesumus baudīja arī publika parkā – iekārtojušies uz sedziņām un krēsliem, simtiem cilvēku aiz žoga juta līdzi māksliniekiem.

Iepriekš grupa Liepājā uzstājās 2016.gadā, kad stadionā pulcēja aptuveni 30 000 klausītāju.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz