Otrdiena, 11. augusts Liega, Olga, Zita, Zigita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Festivāls pulcē vairāk nekā 100 nūjotāju

Festivāls pulcē vairāk nekā 100 nūjotāju
Foto: Egons Zīverts
10.06.2017 15:43

liepajniekiem.lv

“Ļoti patīkami, tik daudz pozitīvu emociju. Vienkārši brīnišķīgi!” liepājniece Aija Briljonoka plati smaida, – nupat nūjošanas festivālā “Vēju maršs” pieveikti seši kilometri. Rezultāts ļoti apmierina, jo pirmo reizi dzīvē viņa startējusi nūjošanas sacensībās. Biedrībai “Nūjo ar vēju” sestdien izdevās realizēt vairāku gadu sapni par draudzīgām sacensībām Latvijas mērogā, un tās vadītājs Imants Ločmelis ir apņēmības pilns pulcināt nūjotājus arī nākamgad.

Sestdien Jūrmalas parkā nūjošanas festivāls “Vēju maršs” pulcēja vairāk nekā 100 dalībniekus no dažādām Latvijas vietām.

Viskuplāk pārstāvēta bija sešu kilometru distance – 50, bet varēja spēkus izmēģināt arī 12 un 18 kilometru distancēs. Nūjotāji, kur vecākajai dalībniecei bija vairāk nekā 80 gadu, bija ne tikai no tuvējās apkārtnes – Grobiņas, Durbes, Aizputes utt., bet arī tālākām vietām, kā, piemēram, Salaspils, Saulkrastiem, Jelgavas, Rīgas. Piedalījās arī divi lietuvieši no Klaipēdas – ilggadēji biedrības “Nūjo ar vēju” draugi, kuri “brauc pie mums un kurus liepājnieki sastop dažādos nūjošanas pasākumos citviet”, pastāstīja I.Ločmelis.

Doma par mazām nūjošanas sacensībām Liepājas pludmalē biedrība “Nūjo ar vēju” lolojusi jau vairākus gadus. “Jo pludmale mums ir skaista, un mums ir ļoti daudz nūjotāju,” skaidroja I.Ločmelis, norādot arī uz sacensību vietas izdevīgumu. “Maršruts ir turp un atpakaļ, nav jāmarķē. Jāizliek tikai dzeršanas un apgriešanās punkti.”

Pirmais finišu pēc 47 minūtēm sasniedza 64 gadus vecais Aivars Ostelis no Aizputes. “Nūjoju īso distanci, bet labprāt būtu mēģinājis 12 kilometrus. Bet nu dēļ manas veselības un gadiem, karstā laikā jāiet mazāk. Nūjošana ir ļoti laba, bet, dzenoties pēc rezultātiem, nedrīkst aizmirsties,” smaidot sacīja Aivara kungs. Viņš nūjojot jau sešus gadus, taču sacensībās piedaloties pamaz. “Nupat biju Latvijas čempionāta pirmajā posmā. Kaut kur pabraucu, bet tas nav mans pašmērķis. Es jaunības gados daudz kur esmu sportojis, nodarot pāri savai ģimenei. Tagad tas viņiem ir jāatdod atpakaļ. Kur varu izrauties, pabraucu, bet nenodarot kaitējumu viņu interesēm.”

Liepājā atbalstīt sirmo kungu bija ieradušies vairāki tuvinieki, arī mazdēls no Rīgas. “Aiziesim uz jūrmalu, atrakciju parku. Dienu Liepājā pavadīsim lietderīgi,” priecājās Aivara kungs.

Viņš ir gandarīts, ka finišu izdevās sasniegt pirmajam, taču tas neesot bijis galvenais.

Liepājniece Aija Briljonoka nūjas bija paņēmusi rokās tikai otro reizi dzīvē. “Nav kur likt enerģiju,” viņa smaidot atbild, vaicāta, kāpēc pievērsusies nūjošanai. “Tas taču nāk par labu veselībai. Jaunībā veselību bendējam, dzīves otrajā pusē mēs to atkal sākam uzlabot.” Pirmo reizi nūjošanu pamēģinājusi Bernātos, “Nūjo ar vēju” rīkotā pasākumā. “Paprovēju, kā tas ir, un sapratu, – jā, man tas der.” Startēt sacensībās ar nūjotājiem, kuriem jau ir vairāku gadu pieredze, A.Briljonoku neesot baidījis. “Tas taču dod lielāku azartu. Nevaru atpalikt!” viņa smaidot norāda, kas motivējis cīnīties līdz galam.

Starp dalībniekiem bija arī soļotājs, olimpietis Arnis Rumbenieks, kurš sešu kilometru distanci veica kopā ar savu sievu, turklāt nūjošanas sacensībās viņš startēja pirmo reizi. “Pati par sevi pludmale ir patīkama, arī laikapstākļi ļoti piemēroti – pareizais dzestrums, nebija arī tik ļoti karsts,” vērtējot piedzīvoto trasē, sacīja A.Rumbenieks. “Kas bija interesanti – pludmale kā paklājs bija nosēta ar maijvabolēm. Tas bija kas jauns un neredzēts, līdz ar to laiks distancē aizķērās vairāk domājot par dabu, neiedziļinoties tik daudz tajā, ka tas ir kaut kas smags un grūts,” smaidot atzina A.Rumbenieks. “Pēc izkustēšanās sajūtas ir patīkamas. Jūtu, ka mana mugura, plecu daļa ir atbrīvota.”

Neskatoties, ka aiz muguras ir divu olimpisko spēļu pieredze, soļotājs uzsvēra, – izaicinājums iemācīties ko jaunu cilvēkam liek pilnveidot sevi.

“Es ticu tam, ka ar savu piemēru, ka ej un rādi, ka esi aktīvs un kusties, iespējams pacelt valsti citā līmenī. Tiem, kuri varbūt kautrējas rādīt, ka nodarbojas ar nūjošanu, tāpēc to dara agri no rīta vai vēlu naktī, gribu teikt – nevajag.

Kautrēties vajadzētu tiem, kas sēž mājās,” smaidot sacīja Arnis. “Tu esi tas, kurš var rādīt priekšzīmi. Ja tu ej un dari, un dari to sabalansēti, tas ir veselīgi, un noderēs ne tikai tev, bet arī taviem apkārtējiem, ģimenei. Šeit pat man vietas jautājumam, vai nākamgad šāds pasākums Liepājā jārīko atkal. Šeit ir izcila pludmale, nekas daudz pat nav vajadzīgs, tikai dalībnieki.”

“Spicākos” Liepājas nūjotājus gan šodien trasē neredzējām, viņi bija iesaistīti organizatoru komandā, sniedzot palīdzīgu roku kur vien bija nepieciešams. “Pludmale ir gluda, stingra, labā stāvoklī. Te nav nekā tāda, kas citiem varētu kaitēt,” sacīja I.Ločmelis, noraidot, ka tiem liepājniekiem, kas startēja, mājas trasē būtu kāda priekšrocība. Turklāt liela daļa no sacensību dalībniekiem jau piedalījusies, piemēram, “Stirnu bukā”, kur sanāk lauzties cauri brikšņiem. Vaicāts, vai tradīcija ir iedibināta un arī nākamgad varētu notiks nūjotāju “salidojums” Liepājā, I.Ločmelis sacīja: “Es ceru.”

Ar piedzīvoto atsaucību viņš ir ļoti apmierināts. “Mums nebija lielu ambīciju. Gribējām mazu, mīļu festivālu, ko varam aptvert ar savām iespējām. 

Mums nebija laika čipu, īpaši neizcēlām arī pirmos trīs. Vinnētāji bija visi. Ikviens, kurš finišēja, saņēma diplomus un medaļas. Šoreiz demokrātija bija galvenais vadmotīvs. Jo galvenais mērķis bija, lai cilvēki uzdrošinās mēģināt, tāpat gribējām iedot to sacensību sajūtu, kas vēl vairāk dotu entuziasmu, adrenalīnu, kas mudinātu trenēties intensīvāk un kļūt labākiem.”

“Vēju maršā” draudzīgas sacensības bija apvienotas ar “nūjotāju virtuvi”, kurā ar savu pieredzi un tehniskajām zināšanām dalījās pazīstami Latvijas nūjošanas, soļošanas un fitnesa entuziasti. Ikvienam interesantam bija arī iespēja instruktora vadībā apgūt pirmās nūjošanas iemaņas. 

Liepājas nūjošanas sacensības bija iekļautas Latvijas Nūjošanas balvas (LNB) ieskaitē un LNB dalībniekiem dod 6, 12 vai 18 LNB ieskaites punktus.

“Vēju maršu” organizēja biedrība “Nūjo ar vēju!” sadarbībā ar Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldi.

 

Foto galerija

23 komentāri

2017-06-10 18:42

inga3: Es visiem prasu,un nekādi nevaru saprast,kāpēc nūjas ir,bet kur ir slēpes,un kāds labums no tādas nūjošanas,es no bernātiem uz liepāju varu atskriet ar kājām un nedomāju kaman būtu vajadzīgas nūjas?

2017-06-10 18:55

Ko: Ko tu dumjam atbildēsi....

2017-06-10 23:09

Vārds .: -> inga3
Redzi, nūjotāji pārsvarā ir veci cilvēki, kas ne ar kādu nopietnu sportu nodarboties nav vairs spējīgi, kā arī cilvēki ar kādām traumām, kas liedz pilnvērtīgi sportot. Tad lūk, nūjas šiem cilvēkiem tīri psiholoģiski palīdz noticēt, ka viņi sporto, nevis vienkārši pastaigājas. Arī tas, ka tiek organizēti bariņos - viens pats nūjotājs kā tāds āksts, bērni rāda ar pirkstiem un prasa, kur slēpes pazaudēji utt. Smieklīgi jau viņi ir, šie nūjotāji, bet tai pat laikā nekaitīgi, lai jau niekojas ar saviem puļķīšiem :)

2017-06-11 00:06

Vienkārši: ir lietas, kas aprobežotiem prātiņiem ir grūti, vai pat neiespējami, uztveramas!

2017-06-11 01:02

aiaiaiaia: Jūs gan esat riebīgi. Piemēram, mani nūjošana arī neuzrunā, es izvēlos citus sporta veidus, bet man vienmēr liels prieks redzēt, ka tik daudz cilvēku iet un kustās, un dara. Kāda nozīme, kas tieši ir tas, kas liek viņiem kustēties, nevis sēdēt pie tv? Vienam patīk skriet, otram crossfits, trešajam - nūjot. Priecājušies būtu, nevis te sākuši plūkties - kas ir īsts sports/ kas nav. Lai visiem veicas un lai pietiek spēka palikt uzticīgam savai mērauklai - priekam par to, ko mēs darām.

2017-06-11 06:55

No cita novada- Vārdam: tiešām ir lietas, kas aprobežotiem cilvēkiem grūti uztveramas, palasi kaut ko, zināsi.

2017-06-11 10:49

pozitīvais: Vecmāmiņ labā,
Dosimies dabā
Mēs šajā vakarā!
Pasniedz man roku,
Ek, tavu joku,
Atkal te dur un sāp.

Cilvēki mīļie, ja kādam par nūju nesēju čempionāta dalībniekiem ir savādākas domas, nevajag to uzreiz par aprobežotu vai dumju cilvēku. Komentāri ir domāti diskusijām ar dažādiem viedokļiem, nevis jēlas gānīšanās demonstrēšanai. Visi reiz būsim veci, un nevarēsim lēkt kā jaunībā. Kādreiz omēm dikti bija modē līnijdejas, tagad nūju nešana. Lai tik kustas, lai kauli neiesērē.

2017-06-11 10:55

Kaalabads: Man personīgi nūjošana neliekas nopietns sporta veids. Bet nekad neināktu prātā prasīt nūjotājam, kur pazaudējis slēpes. Manuprāt, jebkuras fiziskas aktivitātes ir apsveicamas un atbalstāmas. Labāk, lai tantes gar jūru nūjo, nevis sēž ar cepumu paku pie TV un lamā visu pasauli. Un tas ir forši, ka cilvēkam gados ir iespēja justies piederīgam kādai grupai, šajā gadījumā - nūjotājiem,un būt aktīviem, veselīgiem, nevis pukstēt par savām 101 kaitēm

2017-06-11 13:16

hi: Bildēs gan izskatās jaunu dāmu saiets...... vai tas ir nūju izplatītājas vai treneres...

2017-06-11 15:05

Blakusparādība: Ja ilgstoši visur raksta negatīvus komentārus , tad labie vārdi aizmirstas.

2017-06-11 15:10

Q> Ingai3: Nūjošana:
1. ir nodarbe svaigā gaisā — tas nozīmē gan tuvību dabai un stresa mazinājumu, gan nodarbības efektivitātes pieaugumu un organisma imunitātes stiprināšanu visos gadalaikos.
2. kliedē sāpes, muskuļu sasprindzinājumu plecu un skausta apvidū; Nūjošana ir viens no ziemeļvalstu ģimenes ārstu visbiežāk ieteiktajiem sporta aktivitāšu veidiem ķermeņa svara regulēšanai, sirds un asinsvadu sistēmas uzlabošanai, vispusīgai un efektīvai slodzes nodrošināšanai visam ķermenim;
3. saudzē locītavas — tās tiek noslogotas par 30% mazāk, nekā, piemēram, vienkārši soļojot;
4. veicina veselīgu miegu;
5. pamazām atvieglo muguras sāpes;
6. uzlabo organisma apgādi ar skābekli;
7. ir labas zāles pret galvassāpēm, ko izraisa ilgstoša sēdēšana;
8. vienmērīgi nodarbina gandrīz 600 muskuļus, tas ir, 90% visas ķermeņa muskulatūras;
9. ir efektīvs novājēšanas līdzeklis. Nūjojot stundas laikā tiek sadedzināts aptuveni 400 kaloriju. Vienkārši soļojot, tiek patērēts par 20% mazāk enerģijas;
10. saudzējoša iespēja tiem, kuri ilgāku laiku nav sportojuši un ķermenis ierūsējis mazkustīguma dēļ;
11. ir dabisks, patīkams, veselīgs līdzeklis pret stresu;
12. veicina tā dēvētā laimes hormona oksitocīna veidošanos organismā, rada gan fizisku, gan emocionālu labsajūtu.
13. ir "zaļa" — videi un cilvēkam draudzīga nodarbe. Nūjošanai nav īpašu prasību pret dalībnieku nūjošanas iemaņām, turklāt nodarbības grupā var vairot draugu pulku.
14. Tas ir vienkārši un pa spēkam ikvienam!

2017-06-11 16:04

to Q: Ja tavi vārdi būtu patiesi, slimnīcas varētu vērt ciet! Visi ļaudis staigātu pārlaimīgi ar nūjām! Stresa nebūtu! Apaļīgu cilvēku uz pasaules nebūtu vispār! Un par kalorijām sajauci. Ar staigāšanu ar nūjiņām stundas laikā zaudē tikai mazliet virs 200kcal, skrienot vidējā tempā var zaudēt ap 400kcal. Bet tas ir atkarīgs no svara.
Ikviena kustēšanās ir veselīga, bet nevajag nu pārspīlēt ar nūjiņu debesīs celšanu. Tas nav tādas brīnumzāles kā raksti!

2017-06-11 17:06

Šķiet, ka: kādam skauž, ka "Nūjo ar vēju"' ir tik ....super, to raksta arī no cita novada, kas gaida ka varēs pieslēgties viņiem

2017-06-11 19:19

anonims: Varbūt tikai Liepājā kāds var paprasīt, kur slēpes. Tas jau sen nav nekāds jaunums. Ne visiem ir labi skriet, labāk soļot, īpaši ne jaunībā. Nūjas ir tās, kas soļojot veicina īstās kustības, kas palīdz sprandai atslābināties-kā fizioterapija. Un -Q-nevajadzēja tik daudz rakstīt visādus brīnumus klāt. labi tas ir, tikai nepārspīlēt.

2017-06-11 22:35

drin-drin: wesels bars kas pazaudējis slēpes!!!ha-ha-ha!!!

2017-06-11 22:45

anonims: Kāds ir pazaudējis arī zvaniņu.

2017-06-12 00:01

Sieviete no malas: Esmu lepna par savu sportisko pilsētu,BET kad mēģinu palasīt šos komentārus cerībā, ka būs paslavēti šie labie notikumi, tad man ir kauns par liepājniekiem un viņu aprobežotību. Ceru, ka viņi labosies un ies labāk pastaigāt ar vai bez nūjām svaigā gaisā un nelies žulti internetā. Lai izdodas!

2017-06-12 01:59

suslis: tie nav nūjotāji--tie ir palkotāji-- mīcās vienkāršā pastaigā ar sasteigtuma paskatu feisā un līdzi velkas palkas. būtu vismaz pēc tam kolektīvais tusiņš ar alkohola iznīcināšanu.a tā -tas nav nekāds sports .

2017-06-12 14:22

Q paskaidro: Oksitocīns ir zīdītāju peptīdhormons, kam ir nozīme intimitātē, vairošanās procesos, dzemdībās un sociālo attiecību veidošanā. Tas tiek izlaists asinīs lielos daudzumos dzemdību laikā, kā arī stimulējot krūts zirnīša receptorus, tiek izraisīta oksitocīna līmeņa paaugstināšanās un piena izdalīšanās no piena dziedzeriem.Tas tiek lietots arī kā medikaments, lai veicinātu dzemdības, kā arī samazinātu pēcdzemdību asiņošanu.

2017-06-12 15:08

GM: Oi kā gribētos redzēt seju grimmases tiem nolicējiem, kad vajadzētu tikt līdzi kādam pieredzējušam nūjotājam un vislabāk pašam Imantam. Noteikti ka lielākā daļa "gudro" ir krietni jaunāki par Imantu, tas tik būtu aplauziens :)

2017-06-13 12:58

Njā,: Jautājums ir tikai viens-kas tā ir par cilvēku kategoriju, kuri par visām vārēm cenšas savu stubumu iznest publiskā telpā?
Šeit es domāju tos, kuriem nav ne jausmas kas ir nūjošana, bet par visām varēm cenšas izpausties ar savām stulbībām.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz